Fotó: mtkbudapest.hu

MK: Az MTK magabiztosan, a Szpari nehezebben győzött; NB III-as csapat ejtette ki a tavalyi döntőst - eredmények

Így alakultak a kora délutáni párharcok a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.
Budai László 2023. november 1., szerda 14:24
Szerző: Budai László 2023. november 1., szerda 14:24

A Debrecen és a Kisvárda továbbjutása után szerda kora délután újabb mérkőzéseket rendeztek a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.

Az MTK már az első félidőben kétgólos előnybe került az ESMTK otthonában: előbb Stieber tálalt Antonov elé, aki 15 méterről bombázott a kapuba, majd egy perccel később szerepet cseréltek, és Antonov passzolt Stieberhez, utóbbi pedig 17 méterről lőtte ki a bal alsót. A második játékrészben ismét a kék-fehérek tudtak eredményesek lenni, a 65. percben Spalek középre ívelését Zsóri fejelte nyolc méterről a kapuba, míg a 90. percben Kovács Patrik lőtt szépségdíjas gólt (0-4). Az MTK így magabiztosan jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Az NB II-ben remeklő Nyíregyháza a 61. percben szerezte meg a vezetést a harmadosztályú Dunaföldvár ellen, a Szpari a csereként beállt Géresi első labdaérintése után került előnybe. Ez az egyetlen gól pedig el is döntötte a párharcot.

Oláh Bálint góljával szintén vezetett a másodosztály hetedik helyén álló, tavalyi MK-döntős Budafok az NB III Észak-Nyugati csoportjában második VSC 2015 Veszprém ellen, ám az alacsonyabb osztályú csapat két gyors találattal Major és Bartusz révén a második félidő közepén megfordította az állást. Oláh azonban ismét villant, ezúttal fejjel talált be, így egyenlített a Budafok. De nem sokáig örülhetett, ugyanis a Veszprém a 80. percben Krebsz góljával megint előnybe került. A Veszprém így bravúrral jutott tovább.

Egy másik NB III-as együttes, a Szentlőrinc is ott lesz a legjobb 16 között, miután 3-0-ra verte a már 42 perc után emberhátrányba kerülő Kelent. Az NB III-as Kaposvár büntetők után, az alacsonyabb osztályú Mezőörssel szemben maradt alul.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a legjobb 32 között)

A szerda 12.30-kor kezdődött mérkőzések

Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza (NB II) 0-1 (Géresi 61.)

ESMTK (NB III)-MTK (NB I) 0-4 (Antonov 35., Stieber 36., Zsóri 65., Kovács P. 90.)
MTK: Rácz - Varju, Kádár (Miknyóczki, 81.), Vadnai - Kosznovszky (Kovács M., 46.), Thiam, Végh (Biben, 75.), Antonov (Kovács P., 69.) - Stieber, Spalek, Zsóri (Zuigéber, 69.).

Szentlőrinc (NB III)-Kelen (NB III) 3-0 ( Novák 55., Múcska 83., Keresztes 90.) - piros: Czerula 42. (Kelen)

VSC Veszprém (NB III)-Budafok (NB II) 3-2 (Major 59., Bartusz 62., Krebsz 80., ill. Oláh B. 37., 72.)