Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Magyar Kupa: Bírócsere és VAR-os hajrágól után ejtette ki a Loki az ETO-t

A DVSC jutott elsőként a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé, miután 1-0-ra győzött az NB II-es tabellát vezető ETO otthonában kedden.
Dudás Gábor 2023. október 31., kedd 21:30
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 31., kedd 21:30

Egy óriási kapufa vezette fel a találkozót, a győriek román légiósa Bumba 28 méterről majdnem szétlőtte a felső lécet. Ez a jelenet rögtön figyelmeztető jel volt a DVSC-nek, hogy hiába NB II-es az ETO, játékerejét tekintve inkább élvonalbeli, mintsem másodosztályú...

Egy percre rá egy 11-es gyanús helyzetet vizsgáltak a VAR-szobában a debreceni Ojediran belépője után, de nem ítélt Erdős József játékvezető büntetőt. Az ETO letámadásai nem ízlettek a Lokinak, amely csak a félidő közepén, Dzsudzsák távoli lövésével tudott először igazán veszélyeztetni.

Az első félóra végén megint a VAR-nak kellett vizsgálódnia Loncar sárga lapját követően, de nem váltott pirosra a kártya. Keresztes fejese, majd Skvarka kísérlete sem volt veszélytelen győri oldalról, de az igazán nagy helyzetet aztán a DVSC hagyta ki, a 44. percben Majdevac ziccerben, az ötös jobb sarkától lőtt a kapusba. Maradt a 0-0 a félidőre.

A szünetben rendhagyó módon játékvezetőt kellett cserélni Győrben, Pintér Csaba váltotta a pályán a megsérült Erdőst, aki beült kollégája helyére a VAR-szobában.

Az 52. percben Csontos éles szögből leadott lövése az oldalhálóban kötött volna ki, de a debreceniek kapuját védő Milosevic biztos, ami biztos alapon szögletre paskolta a labdát. Pár perccel később a hazai kapu előtt maradt ki nagy helyzet, Pap Eduard kapott bele a labdába, így Ferenczi nem tudott a kapu torkából gólt szerezni.

A 64. percben a Loki szerb csatára, Majdevac már betalált, de lesről. A hajrában viszont megszületett a debreceniek vezető és egyben győztes találata. A 85. percben Bévárdi közvetlen közelről szerzett gólt Bárány középre fejelt labdáját követően, de a már Erdős vezette VAR-stáb is vizsgálódott, volt-e esetleg leshelyzet, vagy kézzel ért-e a támadó a labdához még a gólvonal előtt.

A döntés megszületett, a gól érvényes lett, majd egy tízperces hosszabbítás után jutott a korábbi hatszoros győztes DVSC a legjobb 16 közé a Magyar Kupában. Az ETO pedig koncentrálhat az NB II-es bajnoki cím remélt megszerzésére.

MAGYAR KUPA, A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

ETO FC – DVSC 0-1 (Bévárdi 85.)

ETO: Pap - Vera (Boldor 65.), Kovács M., Szujó (Szépe, 46.), Keresztes (Hamed, 90.), Csontos D. - Anton, Riquelme Mendes (Diarra, 76.), Tóth R. (Vingler, 46.) - Skvarka - Bumba

DVSC: Milosevic - Kusnyír, Lagator, Romancsuk, Ferenczi - Ojediran (Varga J., 93.), Loncar - Bévárdi (Baranyai, 93.), Dzsudzsák (Dreskovic, 93.), J. Oliveira (Bódi, 69.) - Majdevac (Bárány, 78.)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.