Fotó: facebook.com/kozarmislenyfc

Magyar Kupa: 10 perc alatt 5 gólt is hozott az NB II-es klubok csatája, Aczél Zoltánék bejutottak a legjobb 16 közé

A legjobb 32 között a Kozármisleny 4-2-re legyőzte a Kazincbarcikát.
Póczik Dávid 2023. november 1., szerda 16:53
Szerző: Póczik Dávid 2023. november 1., szerda 16:53

A Magyar Kupa 4. fordulója szerdán 15.00-tól a Kozármisleny-Kazincbarcika összecsapással folytatódott. Az NB II-es együttesek csatáján a bajnokságban is remekül teljesítő mislenyiek kerültek előnybe, Tóth Zoltán révén (1-0).

A fordulást követően egyenlített a Barcika, Pekár László büntetőből volt eredményes a 72. percben, így egalizáltak a vendégek (1-1), akik azonban sokáig nem örülhettek az egyenlítésnek: Horváth Péter egy perccel később betalált, így ismét a hazaiaknál volt a vezetés (2-1). Három perc múlva újfent a kazincbarcikai hálóban volt a labda: a duplázó Horváth 3-1-re módosította az állást. A 79. percben aztán Kartik Bálint visszahozta a barcikai reményeket (3-2), ám három perc múlva Turi Tamás ismételten kétgólosra növelte a mislenyiek előnyét.

A hatalmas adok-kapok után az eredmény már nem változott, Aczél Zoltán együttese is ott lesz a legjobb 16 között.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a legjobb 32 között)

Kozármisleny (NB II)-Kazincbarcika (NB II) 4-2 (Tóth Z. 27., Horváth P. 73., 76., Turi T. 82., ill. Pekár L. 72. - 11-esből, Kartik B. 79.)

Korábban játszották:

kedd 19.30: ETO (NB II)-DVSC (NB I) 0-1

szerda 12.00: Unione FC-Kisvárda 0-6

szerda 12.30: Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza (NB II) 0-1 (Géresi 61.)

szerda 12.30: ESMTK (NB III)-MTK (NB I) 0-4 (Antonov 35., Stieber 36., Zsóri 65., Kovács P. 90.)

szerda 12.30: Szentlőrinc (NB III)-Kelen (NB III) 3-0 ( Novák 55., Múcska 83., Keresztes 90.) - piros: Czerula 42. (Kelen)

szerda 12.30: VSC Veszprém (NB III)-Budafok (NB II) 3-2 (Major 59., Bartusz 62., Krebsz 80., ill. Oláh B. 37., 72.)

Később játsszák:

17.00 Tatabánya (NB III)-Újpest (NB I)

17.00 Siófok (NB II)-Diósgyőr (NB I)

17.00 Vasas (NB II)-Gyirmót (NB II)

17.00 Tiszakécske (NB II)-Ajka (NB II)

17.15 Haladás (NB II)-ZTE (NB I)

19.00 Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) - Kecskemét (NB I)

20.00 Ferencváros (NB I)-Puskás Akadémia (NB I)

csütörtök 19.30 Honvéd (NB II)-Paks (NB I)

MK: Az MTK magabiztosan, a Szpari nehezebben győzött; NB III-as csapat ejtette ki a tavalyi döntőst - eredmények
Így alakultak a kora délutáni párharcok a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.