Drámai módon jött össze a manchesteri derbi az FA-kupa döntőben, nem lehet megverni a Leverkusent - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 22:19
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 22:19

ANGLIA

FA-kupa: A címvédő Manchester City után a városi rivális United jutott be másodikként az angol labdarúgó FA Kupa fináléjába. A Wembley Stadionban rendezett vasárnapi elődöntőben az MU az 58. percben már 3-0-ra vezetett, de a másodosztályú Coventry City a 95. percben kiegyenlített (3-3). A kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott újabb gólt, a tizenegyes-párbajból pedig a "Vörös Ördögök" jöttek ki győztesen.

Az FA Kupa másik, szombati elődöntőjében a Bajnokok Ligájától a héten a negyeddöntőben elbúcsúzott Manchester City 1-0-ra verte a Chelsea-t. A sorozat fináléját május 25-én rendezik, ugyancsak a Wembleyben. (MTI)

Premier League: Szoboszlai csak perceket kapott a Liverpool győztes bajnokiján - videó

Premier League: Kerkez 11-est harcolt ki, de csapata nem bírt a PL 4. legjobbjával - videók, eredmények

Liverpool: A portugál középpályás, Fabio Carvalho marad és a következő szezonban is a Liverpoolnál küzd a helyéért a klub leendő új menedzsere irányítása alatt, annak ellenére, hogy az a Hull City érdeklődik iránta, ahol a 21 éves játékos jelenleg kölcsönben szerepel. (Football Insider)

Wolverhampton: Az Arsenal 25 éves kapusa, Aaron Ramsdale a Farkasok célpontja, akik a jelenlegi elsőszámú hálóőrüket, a 31 éves Jose Sét szeretnék eladni Szaúd-Arábiába. (Star)

SPANYOLORSZÁG

Real Madrid / Barcelona: A Real vezeti a Manchester City 29 éves portugál támadó középpályásának, Bernardo Silvának a nyári leigazolásáért zajló versenyt, de a katalánok elnöke, Joan Laporta is Silvát tette meg az elsőszámú célpontnak. (Star / Sport)

Real Madrid: Nacho Fernandez úgy döntött, hogy a nyáron elhagyja a klubot, és a 34 éves védőjátékos az észak-amerikai Major League Soccerbe (MLS) szeretne átigazolni. (Marca)

Barcelona: A Barca mindenáron szeretné visszahozni az RB Leipzigtől korábbi akadémistáját, a 25 éves Dani Olmót. A spanyol támadó szerződésében egy 60 millió eurós kivásárlási ár szerepel. (Mundo Deportivo)

Atlético Madrid: Az Atlético hamarosan meghosszabbítja a 33 éves francia csatár, Antoine Griezmann szerződését, pedig a rutinos játékos jelenlegi kontraktusa is 2026-ban jár csak le. (Rudy Galetti)

OLASZORSZÁG

Juventus: Több klubbal is versenyezhetnek a holland Feyenoordtól távozni készülő 23 éves mexikói támadó, Santiago Gimenez leigazolásáért. (Record)

Bologna: A Manchester United és az Arsenal az AC Milan riválisa lehet a Bologna 22 éves holland támadójának, Joshua Zirkzee-nek a szerződtetése ügyében. (Gazzetta dello Sport)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A már bajnok Bayer Leverkusen 1-1-es döntetlent játszott a Borussia Dortmund otthonában a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Bajnokok Ligája-elődöntős hazaiak Niclas Füllkrug 81. percben szerzett góljával kerültek előnybe. Az Európa-liga-elődöntős vendégek a 98. percben egy szöglet után egyenlítettek Josip Stanisic révén. A Leverkusen már 45 mérkőzés - a Bundesligában 30 találkozó - óta veretlen. A német élvonalban még egyetlen csapat sem lett úgy bajnok, hogy legalább egy mérkőzést ne veszített volna. (MTI)

A Freiburg - magyar válogatott játékosai nélkül - otthon 1-1-es döntetlent játszott a Mainz csapatával a forduló zárómérkőzésén. Sallai Roland az előző körben újabb sárga lapot kapott, ezért a mostani találkozón eltiltás miatt nem szerepelhetett. Szalai Attila pedig a kispadról nézte végig a pontosztozkodással zárult meccset. (MTI)

Borussia Dortmund: A Dortmund "aktív tárgyalásokat folytat" a decemberben 36. életévét betöltő német középhátvéd, Mats Hummels szerződésének meghosszabbításáról. (Fabrizio Romano)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.