Fotó: twitter.com/fifaworldcup_pt

Vb 2022: Jó az öreg a portugálok házánál, de a fiatal még jobb - Goncalo Ramos mesterhármassal lopta el a show-t

Pepe közel 40 évesen minden idők legidősebb vb-gólszerzője lett a kieséses szakaszban, de a meccs nem róla, hanem a triplázó Goncalo Ramosról szólt. Cristiano Ronaldo csereként 20 percet játszott.
Budai László 2022. december 6., kedd 21:53
Szerző: Budai László 2022. december 6., kedd 21:53

A 2022-es vb utolsó nyolcaddöntőjén a H-csoportot megnyerő Portugália a brazilok mögött másodikként továbbjutó Svájccal találkozott.

Az első komolyabb helyzetből betaláltak a portugálok: a 17. percben Joao Félix adott remek passzt a 21 éves Goncalo Ramosnak, aki az ötös bal sarkától óriási erővel a rövid felső sarokba bombázott (1-0). Ezzel ő lett nemzeti csapata legfiatalabb gólszerzője a vb kieséses szakaszában.

Svájc negyedórával később közel járt az egyenlítéshez, amikor Shaqiri 30 méteres szabadrúgását kellett a kapu mellé tolnia Costának. Gólt azonban ismét Portugália szerzett: Bruno Fernandes jobb oldali szögletét Pepe fejelte az ötösről, középről a jobb sarokba (2-0). 39 évesen és 283 naposan Pepe lett minden idők legidősebb játékosa, aki gólt szerzett egy vb egyenes kieséses szakaszában.

A 39. percben szépíthettek volna a svájciak: Edimilson Fernandes jobbról belőtt labdájába ért bele a kapus úgy, hogy Freuler közelről a kapuba fejelhetett volna, de Costa még ebbe a kísérletbe is belekapott, majd felszabadítottak a védők.

A szünet előtt még Ramos lőhetett volna újabb gólt, nagy helyzetben leadott, bal alsó felé tartó lapos lövését bravúrral, vetődve ütötte oldalra Sommer.

Ami késik nem múlik: az 51. percben Dalot jobb oldali beadását Ramos közelről, ballal pöckölte a svájci kapuba, így csak meglett második találata is (3-0). Pár perccel később pedig egy tökéletesen végigvitt portugál támadás végén Guerreiro is betalált, közelről lőtt a léc alá (4-0).

Igaz, a svájciak ezután azonnal szépítettek: egy jobb oldali szöglet után Ramos fején csúszott meg a labda, amely így a hosszúra került, Akanji pedig közelről a kapuba pofozta azt (4-1).

De nem sokáig örülhettek a svájciak, Joao Félix újabb remek passza után Goncalo Ramos ezúttal a kapus fölött bökte kapuba a labdát, így szerezte meg mesterhármasát. Albert Flórián 20 évesen és 261 naposan lőtt, 1962-es triplája óta ő (21 évesen és 169 naposan) a legfiatalabb, vb-n mesterhármast szerző futballista.

Az utolsó percekben még a csereként beállt Rafael Leao is lőtt egy szépségdíjas gólt, a 16-os bal csücskétől tekert védhetetlenül a hosszúba (6-1).

A meccs azonban nem róla, nem a kispadozó Ronaldóról, és nem is a közel 40 évesen gólt szerző Pepéről, hanem a 21 évesen triplázó és Portugáliát negyeddöntőbe vezető Ramosról szólt. Portugália negyeddöntős ellenfele a spanyolokat kiverő Marokkó lesz.

A mérkőzés összefoglalója

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő

Portugália-Svájc 6-1 (Ramos 17., 51., 67., Pepe 33., Guerreiro 56., Leao 92., ill. Akanji 58.)

Portugália: Diogo Costa - Diogo Dalot, Pepe, Rúben Dias, Raphael Guerreiro - Bernardo Silva (Ruben Neves, 81.), William Carvalho, Otavio (Vitinha, 73.) - Bruno Fernandes (Rafael Leao, 87.), Goncalo Ramos (Ricardo Horta, 73.), Joao Félix (Cristiano Ronaldo, 73.)

Svájc: Yann Sommer - Edimilson Fernandes, Manuel Akanji, Fabian Schär (Eray Comert, a szünetben), Ricardo Rodriguez - Remo Freuler (Denis Zakaria, 54.), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri, Djibril Sow (Haris Safarovic, 54.), Ruben Vargas (Noah Okafor, 66.) - Breel Embolo (Ardon Jashari, 89.)

Az összes eddigi eredmény itt

Vb 2022: Itt az újabb futballdráma - Marokkó még a 11-es rúgásoknál is lenullázta, és kiverte a spanyolokat
Tizenegyespárbaj döntötte el a Marokkó-Spanyolország nyolcaddöntőt, amely egészen hihetetlenül alakult, Busquetsék ugyanis egyszer sem tudtak Bono kapujába találni.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.