Vb 2022: Itt az újabb futballdráma - Marokkó még a 11-es rúgásoknál is lenullázta, és kiverte a spanyolokat

Tizenegyespárbaj döntötte el a Marokkó-Spanyolország nyolcaddöntőt, amely egészen hihetetlenül alakult, Busquetsék ugyanis egyszer sem tudtak Bono kapujába találni.
Budai László 2022. december 6., kedd 18:47
Szerző: Budai László 2022. december 6., kedd 18:47

A 2022-es vb hetedik nyolcaddöntőjén a Japán mögött meglepetésre csak második helyen továbbjutó Spanyolország a Horvátországot, Belgiumot és Kanadát is megelőző, csoportgyőztes Marokkóval találkozott.

Egy kevéssel fölé ment Hakimi-szabadrúgás, egy lesről született, Gavi eltalálta felső léc, valamint egy kiszorított szögből az oldalhálóba lőtt Asensio-kísérlet - ennyi történt a mérkőzés első félórájában. Az első kaput eltaláló lövés a marokkói Mazraoui nevéhez fűződött, aki 23 méterről próbálkozott, Unai Simón üggyel-bajjal, másodjára megfogta a labdát.

A 43. percben ismét Marokkó veszélyeztetett, Boufal forgatta meg emberét a bal oldalon, jól adott középre, Aguerd azonban nagy helyzetben fölé fejelt. Spanyolország mindössze egyszer lőtt kapura az első játékrészben, ez a legalacsonyabb szám tőle a vb-n 1966 óta - írta a szünetben az Opta.

A második félidőben már előbb ijesztgettek a spanyolok, az 55. percben Olmo lőtt kapura kiszorított szögből egy szabadrúgást, Bonót ez nem lepte meg, és elöklözte a labdát. Ezután 25 perc, eseménytelen spanyol passzolgatás zajlott az ellenfél térfelén. A 80. percben a csereként beállt Williams adott be élesen jobbról, Olmo érkezett is a rövidre, de nem tudta kapura tenni a labdát. Majd Morata lőtt keresztbe jobbról, nagyon kiszorított szögből.

A ráadásban még Unai Simón hozta a frászt a spanyol szurkolókra, de az utolsó pillanatban el tudta rúgni a hazaadott labdát, a másik oldalt pedig Olmo veszélyes szabadrúgását ütötte ki Bono, így maradt a 0-0, jöhetett a hosszabbítás.

Hosszabbítás

Bár a hosszabbítás első félidejében a spanyolok tűntek veszélyesebbnek, miután többször is egyre közelebb jártak az ellenfél kapujához, Marokkó hagyta ki az addigi legnagyobb  ziccert, amikor a 105. percben Ounahi passzát Cheddira lőhette nyolc méterről kapura, Simón azonban lábbal óriásit védett.

A meccslabda mégis a spanyoloké volt, a 123. percben Sarabia lehetett volna hős közvetlen közelről, igaz kiszorított szögből próbálkozott, kapáslövése azonban a jobb oldali kapufáról pattant ki.

Tizenegyespárbaj

A marokkóiak kezdtek jobban, miután Sabiri és Ziyech is betalált, a spanyoloktól Sarabia (megint) a kapufát találta el, Soler lövését pedig megfogta Bono. A harmadik marokkói rúgó, Benoun lövését azonban megfogta Simón, Busquets így szépíthetett volna, de Bono megint hárított.

Majd Hakimi higgadtan "bepanenkázta", Marokkó így még a 11-es rúgásoknál is lenullázta és kiverte a spanyolokat.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság

Marokkó-Spanyolország 0-0, büntetők után: 3-0

Marokkó: Jásszina Bono - Asráf Hakimi, Nájef Aguerd (Dzsáváf el Jamik, 84.), Romain Száisz, Nusszáir Mazrauj (Jahja Attiát-allah, 82.) - Azzedine Unahi (Badr Benun, 120.), Szofjan Amrabat, Szelim Amallah (Valid Cseddira, 82.) - Hakim Zijecs, Jusszef En Nesziri (Abdelhamid Szabíri, 82.), Szofiane Bufal (Abde Ezzalzuli, 66.)

Spanyolország: Unai Simón - Marcos Llorente, Rodri, Aymeric Laporte, Jordi Alba (Alejandro Balde, 98.) - Gavi (Carlos Soler, 63.), Sergio Busquets, Pedri - Ferran Torres (Nico Williams, 75.; Pablo Sarabia, 118.), Marco Asensio (Álvaro Morata, 63.), Dani Olmo (Ansu Fati, 98.)

Videón a 11-es párbaj

ZTE/Vidi
Bedi Bence
A nyáron távozik a ZTE-től a saját nevelésű középpályás, Bedi Bence, aki iránt itthonról a Fehérvár is érdeklődött. A játékos menedzsere azonban azt is elmondta, az elsődleges cél, hogy Bedi külföldre szerződjön. (nso.hu)
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.