Vb 2022: Horvátország 68 másodperc után gólt kapott, mégis simán győzni tudott - videó

Gyorsan vezetést szerzett, majd az első szűk félórában remekül tartotta magát Kanada a legutóbbi vb-ezüstérmes ellen, de a horvátok végül Kramaric duplájával bedarálták (4-1) lelkes ellenfelüket a világbajnokság F-csoportjában.
Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 18:57
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 18:57

Valóságos hidegzuhany érte a legutóbbi vb-ezüstérmes és a katari tornát a Marokkó elleni döntetlennel kezdő horvátokat a meccs elején, hiszen a története első vb-gólját szerző Kanada 68 másodperc után előnybe került. A Belgium elleni nyitómeccsen 11-est rontó Davies az ötösről fejelte a kapuba Buchanan jobbról érkező beadását (0-1).

A félidő közepéig nem is tudott igazán kijönni a sokkból az európai gárda, miközben a kanadaiak igen szervezetten védekeztek és olykor veszélyesen kontráztak. A 23. percben azonban megvillantak Modricék, Livaja lövését védte a kapus, majd a Hajduk támadója kis híján gólpasszt adott Kramaricnak, de a csatártárs lesről talált a hálóba.

Livaja a 36. percben megint próbálkozott, de Borjan a helyén volt, nem sokkal később azonban már tehetetlennek bizonyult. Perisic egészen leheletfinom köténypasszal ugratta ki Kramaricot, aki balról kilőtte a bal alsó sarkot (1-1).

A 44. percben pedig már a horvátok vezettek! A kanadai gólnál még lemaradó Juranovic passza után Livaja 17-ről vágta a labdát a kapuba (2-1).

A padról beszállt Osorio nem sokkal a fordulás után majdnem egyenlített, 16 méterről lőtt kevéssel a jobb felső mellé. Válaszként Kramaric tüzelt 10-ről, Modric átadása után, de Borjan nagyot védett. A másik oldalon Livakovicnak is akadt dolga, David löketét ütötte ki.

Innentől kezdve viszont már jobbára a horvátokról szólt a meccs, Perisicék irányították a találkozót és egyértelműen ellenfelük fölé nőttek. Jöhettek volna az újabb gólok is, a helyzetekből azonban végül "csak" egy gól lett még: a 72. percben Perisic megint remekül szolgálta ki Kramaricot, aki egy csellel elküldte Millart, majd szépen tekert a jobb alsóba (3-1).

Itt el is dőlt a meccs, a csereként beszállt Petkovic pedig még növelhette is volna a különbséget, de a kanadaiak - egyébként félig horvát - kapusa védeni tudott a 10 méteres lövésénél.

A hatperces hosszabbításban aztán jött egy hatalmas védelmi hiba, két horvát játékos pedig sakk-matt helyzetben vezethette a kapura a labdát, hogy aztán a padról beszállt Majer használja ki a ziccert Orsic önzetlen passzából, beállítva a 4-1-s végeredményt.

Horvátország 4 pontjával a továbbjutás küszöbére lépett, Kanada viszont két vereségével már búcsúzott is a torna további küzdelmeitől.

Labdarúgó-világbajnokság, F-csoport:

Horvátország - Kanada 4-1 (Kramaric 36., 72., Livaja 44., Majer ill. Davies 2.)

Horvátország: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Brozovic - Kramaric (Vlasic, 72.), Modric (Pasalic, 86.), M. Kovacic (Majer, 86.), Perisic (Orsic, 86.) - Livaja (Petkovic, 60.)

Kanada: Borjan - A. Johnston, Vitoria, K. Miller - Buchanen, Hutchinson (Adekugbe, 72.), Eustaquio (Kone, 46.), Leryea (Hoilett, 62.) - J. David (Cavallini, 72.), A. Davies - Larin (Osorio, 46.)

20:00: Spanyolország - Németország

Japán - Costa Rica 0-1

Belgium - Marokkó 0-2

Vb-kalauz: EredményekTabellák | Menetrend | Keretek | Stadionok

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.