Vb 2022: A világbajnokság legrosszabb első félideje után a végig védekező Costa Rica legyőzte Japánt - videó

A katari világbajnokság első vasárnapi meccsén Japán hatalmas mezőnyfölényben játszott, Costa Rica egyszer lőtt kapura, amiből gól lett, így begyűjtötte a három pontot.
Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 12:54
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 12:54

Az első félidő borzalmasan rossz játékot hozott. Costa Rica a spanyolok elleni 0-7 után mindent a védekezésre tett fel, Japán pedig nem tudott mit kezdeni a betömörülő védelem ellen. Szünetig egyetlen kaput eltaláló lövést sem láthattunk…

A második félidőben aztán 25 másodperc alatt több történt, mint az első félidő egészében. Egy szép támadás végén a csereként beálló Asano sarokkal letette a labdát Moritonak, aki 17 méterről megküldte, Keylor Navas hatalmasat védett. Egy perccel később Endo próbálkozását blokkolták a védők.

Az 54. percben egy szép szóló végén Soma éles szögből jócskán mellé bombázott, majd egy 19 méteres szabadrúgásnál nem talált kaput.

A 81. percben Costa Rica első kapuralövéséből  gól született: Fuller 16 méterről tekert a hosszú sarokba, a kapus még beleért, de nem tudott hárítani. A hajrában Japán mindent elkövetett az egyenlítés érdekében, de nem járt sikerrel.

Costa Ricán kívül a németek is örülhetnek ennek az eredménynek, hiszen ha a csoport esti meccsén ki is kapnak a spanyoloktól, még marad esélyük a továbbjutásra.