Budapest, 2017. november 4. Az FTC játékosa, Joseph Paintsil (k, háttal) valamint a debreceni Aleksandar Jovanovic (b) és Tőzsér Dániel (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában játszott Ferencvárosi Torna Club - Debreceni VSC mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. november 4-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Fradi húszezer ember előtt nyert, de a Vidi ugrott az élre - eredmények, tabella

A Diósgyőr az utolsó pillanatban kapott ki a Balmazújvárostól, az Újpest és a Paks is nyert. Nem csak az élen, hanem a kiesőzónában is változott az NB I tabellája.
Budai László 2017. november 4., szombat 17:26
Szerző: Budai László 2017. november 4., szombat 17:26

FTC-DVSC 2-1 (Varga R. 58., Priskin 60., ill. Jovanovic 85.)

Telt ház fogadta a Loki ferencvárosi vendégjátékát, ahol a lelátón feltűnt Georges Leekens szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán társaságban. Némi meglepetésére a DVSC volt a veszélyesebb az első félidő első felében, több elképzelés volt a Loki játékában, de a kapu előtt rendre rossz döntést hoztak a vendégek. A félidő második felében aztán irányítani kezdte a meccset a Fradi, a legveszélyesebb jelenet Gorriaran lövése volt, amit azonban Nagy védett, így 0-0-al fordultak a csapatok.

Kisebb lehetőségek után aztán a Ferencváros került előnybe az 58. percben: egy kavarodás után Varga talált be (1-0). Szinte azonnal jött a következő, Priskin is eredményes volt egy látványos mozdulat után (2-0). A folytatásban kisebb lehetőségek még adódtak mindkét kapu előtt, és a Lokinak sikerült is eredményesnek lennie: Dibusz az első lövést még fogta, de Jovanovic közelről aztán a kapuba lőtt (2-1). A hajrában a hazaiak még egy 11-est reklamáltak, de gól  már nem esett, a Fradi 2-1-re nyert, de a Vidi nagyarányú győzelme miatt a második helyre került.

Vasas-Újpest 0-1 (Novothny 68.)

A liláké volt az első helyzet a Vasas-Újpest meccsen: a 6. percben Novothny lőtt 13 méterről, Kamenár magabiztosan védett. Ezt követően mezőnyjáték folyt a pályán, a félidő hajrájában a megsérült Benes helyére beálló Vaskó kerülhetett volna helyzetbe, de Pajovic jól jött ki és megszerezte a labdát.

A 60. percben betalálhatott volna a vendégcsapat, Novothny hatalmas helyzetben mellé emelt. Szűk tíz perccel később azonban már nem hibázott, Zsótér beadására ugyanő érkezett, és közelről a hálóba bombázott (0-1). Windeckernek volt még egy lehetősége a folytatásban, valamint Burmeister fejjel veszélyeztetett, de az állás nem változott, nyertek a lila-fehérek Dunaújvárosban.

Haladás – Paks 1-2 (Tóth M. 91. ill. Bartha 82., Szabó J. 86.)

Többségében mezőnyjátékkal telt a Haladás utolsó soproni mérkőzésének első félideje, egyik gárda sem kockáztatott sokat. A játékrész első felében a hazaiak, a vége felé pedig a vendégek voltak aktívabbak, ám helyzetek nem alakultak ki, a kaput eltaláló lövések mutatója pedig 1-1-re állt.

Fordulás után több izgalmat hozott az összecsapás, elsősorban a vendég paksiak veszélyeztettek. A Haladás kontrákkal próbálkozott, sikertelenül. Mintegy tíz perccel a vége előtt aztán góllá érett a vendégfölény: Szabó beadása Williamson változtatott irányt, Bartha pedig nagy helyzetben pontosan célzott (0-1). Négy perc múlva pedig már kettő volt közte, Szabó János egy szöglet után felpattant labdát helyezett közelről Király Gábor kapujába (0-2). A Haladás Tóth Máté révén még szépített, majd az utolsó másodpercekben is ment előre, de későn ébredt. A Paks megérdemelten vitte el a három pontot Sopronból, ahol utoljára lépett pályára Pacsi Bálint csapata.

Videoton – Mezőkövesd 4-0 (Lazovic 8., Henty 17., Scepovic 36., Lazovic 66.)

A héten beszámoltunk róla, hogy a Videoton vezetői a kiállítások után pénzbüntetéssel próbáltak meg rendet tenni a fejekben, a tavalyi ezüstérmes pedig remekül kezdett: Ahogy egy hete, ezúttal sem kellett sokat várni a Videoton vezető góljára: Lazovic a 8. percben jobb oldalról végzett el szabadrúgást, és bár mindenki beadásra számított, kapura lőtt – a labda a jobb felsőbe hullott, Tujvelt is jócskán meglepve. Szűk tíz minutummal később megduplázta előnyét Marko Nikolic együttese, Henty lesgyanús kilépése után szerzett találatát előbb érvénytelenítette, majd megadta a játékvezető (2-0). Henty centerezése után Scepovic korán „lezárhatta” volna a meccset, de pár méterről nem talált kaput. A második eséllyel azonban már élt, Lazovic beadása után jól helyezkedett, és közelről nem hibázott (3-0).

A második játékrészben is egyértelmű volt a Videoton fölénye, a negyedik találat pedig végleg eldöntött mindent: Géresi tette Scepovicnak a labdát, aki középre játszott, Lazovic pedig a léc alá bombázott. A hazaiaknak voltak további helyzeteik is, a végén a csereként beállt Szabó is betalálhatott volna, azonban a 4-0 is elég volt a Videotonnal a tabella első helyének visszaszerzéséhez.

Diósgyőr-Balmazújváros 1-2 (Karan 31., ill. Tamás 20., Arabuli 93. - 11-esből) - kiállítva: Lipták 92.

Már a találkozó elején megszerezhette volna a vezetést a Balmazújváros együttese, ám Zsiga lövése a kapufán csattant a harmadik percben. A folytatásban a Diósgyőr próbált többet támadni, ám az igazi veszély a vendég kontrákban rejlett. A vezetést mégsem egy ilyen, hanem egy szabadrúgás után szerezte meg a Balmazújváros. Egy szabadrúgás után az egyik diósgyőri védő Tamás hátára fejelte a labdát, ami onnan a kapuba pattant. A félidő második felében már a DVTK támadásiban is volt veszély, ráadásul egyenlíteni is tudtak. Ugrai szabadrúgását Karan fejelte a vendégek kapujába.

A második játékrészben az első félidőben látottak szöges ellentétjét produkálták a csapatok. Rengeteg hibával játszottak az együttesek, és helyzetekből is alig akadt néhány. Az első nagy lehetőség a 78. percben alakult ki, de Rácz hiába lépett ki ziccerben, még a kaput sem találta el. A 93. percben aztán Batarelo kapufáját követően az ismétlést Lipták kézzel hárította, így büntetőhöz jutottak a vendégek. A tizenegyest Arabuli magabiztosan értékesítette, így Horváth Ferenc csapata mind a három pontot elvitte Debrecenből.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS!