Felkészülés: Siófoki bravúr a török sztárcsapat ellen, simán nyert az MTK és a DVTK - eredmények

Számos élvonalbeli csapat pályára lépett felkészülési mérkőzésen szombaton, a Siófok pedig a török Besiktassal játszott. A mai eredményeket gyűjtöttük össze cikkünkben.

DVSC – Balmazújváros 2–2 (2-0)

DVSC: Nagy S. (Szabados, 72.) – Kuti, Mészáros N., Barna (Kozák, 87.), Ferenczi (Ujvárosi, 46.) – Bereczki (Kóródi, 46.), Kusnyír (Krajcsó, 87.), Csősz (Virág, 72.), Bíró (Nagy A., 87.) – Tabakovic, (Kerekes, 64.) Szécsi (Zsóri, 70.)
Balmazújváros: I. félidő: Verpecz – Papucsek, Jagodics, Harsányi, Schmid Á. – Kamarás, Ternován, Szalai, Szabó B. – Bódis, Jelena. II. félidő: Verpecz – Schmid M., Póti, Papucsek, Farkas N. – Erdei A., Domokos, Patik, Balázs – Erdei C., Berki
Gól: 1-0 Tabakovic (16.), 2-0 Tabakovic (24.), 2-1 Domokos (72.), 2-2 Erdei C.(89.)

DVSC - Kisvárda 0-0

DVSC: Kosicky (Kovács P., 78.) – Cikos, Kinyik, Szatmári, Kobin – Bódi, Haris (Csősz, 78.), Tőzsér, Varga – Takács, Könyves (Calvente, 58.)
Kisvárda: Zöldesi (Felipe, 46.) – Lukenchuk (Hej, 54.), Izing, Partsvania (Mitosevic, 46.), Berios (Jánvári, 65.) – Protic (Grihozij, 72.), Melnyik, Misics, Karaszjuk (Vári, 46.) – Ilics, Sassá (Kovácsréti, 58.)

A hazaiak negyedikek lettek a szombathelyi Király-kupán

Kaposvári Rákóczi FC-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-0 (1-0)

Haladás: Gyurján (Rózsa, a szünetben) – Schimmer, Grumics (Tamás, a szünetben), Bolla, Németh Milán – Kovalovszki (Pinte, a szünetben) – Funsho, Jancsó, Rácz, Halmosi – Rabusic

Kaposvár: Slakta – Vachtler, Szabó A., Úr, Hadaró – Hegedűs, Horváth A. (Kollega, 47.), Zsiga, Bíró – Ivancsics, Rajczi (Andorka, 40.)

Gól: Hegedűs (26.)

Paks - Pohronie 0-1 (0-0)

Paks: Rácz - Kővári R. (Bognár D. 31'), Fejes, Gévay (Berdó 31'), Báló - Lőrincz (Nagy R. 41'), Kesztyűs, Hajdú - Damásdi, Horváth P., Simon M. (Hahn 41')

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Paksi FC 0-2 (0-2)

Haladás: Király – Habovda, Grumics, Tamás, Bosnjak – Kovalovszki – Mészáros, Németh Márió, Petró, Lyng – Priskin

Paks: Nagy G. – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Simon Á., Bertus, Kecskés, Haraszti – Simon A. (Hahn, 51., Bartha

Gól: Lenzsér (6.), Simon A. (25.)

MTK: Egy győzelem, egy iksz

MTK - Csákvár 3-0 (2-0)

Gól: Gréczi (2.), Bidzilya (25.), Takács (50.)

MTK - Nyitra 3-3 (3-1)

Gól: Lencse (4.), Kanta (11.), Kuli (25.) ill. Taiwo (34., 92.), Fábry (79.)

Simán nyert a Diósgyőr

Diósgyőri VTK - Partizán Bardejov 4-0 (2-0)

DVTK:  Antal - Eperjesi, Ivánka, Brković, Forgács - Mazalović, Busai, Hasani, Shestakov - Bacsa, Ugrai
Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Didík, Šula, Lukáč, Rachev – Lipták P., Katona, Sarki, Glebko, Góra, Milunovič

Gól: Busai (1-0) a 40., Hasani (2-0) a 44., Tóth Barnabás (3-0) a 76., Hasani (4-0) a 78. percben

Hátrányból nyert a Honvéd

Bp. Honvéd – Zlate Moravce 2-1 (0-1)

Honvéd, 1. félidő: Gróf – Batik, Kamber, Dino - Holender, Gazdag, Vadócz, Pölöskei, Uzoma - Danilo, Lukács

Honvéd, 2. félidő: Horváth – Kovács N., Heffler, Lovric, Temesvári, Kukoc – Szendrei, Nagy G., Fousseni – Cipf (Tömösvári 68.), Májer

Zlate Moravce: Chovan – Brasen, Cserednyicsenko, Banovic, Ewerton – Maduka, Dimitrijevic, Dubek, Sukenik – Svec, Casado

Gól: Májer, Fousseni ill. Dubek

Két Kövesd-Slavia Praha meccset rendeztek

NB I: Kuttorék BL-csapatot vertek felkészülési mérkőzésen

Slavia Praha- Mezőkövesd Zsóry FC 3-1 (1-0)

Slavia: Vantruba – Matej, Musa, Frydrych, Flo – Vojtech, Baluta, Deli, Kudela – Sykora, Stoch

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó (Egyed) – Lázár, Varjas Z., Katanec, Silye – Oláh, Mlinar, Wieland, Nagy R., Szakály- Földi (Varjas L.)

Gól: Stoch, Sykora, Baluta ill. Nagy R.

Felkészülés: A Vasas és új igazolása is remekelt, a Loki kettővel vezetett, mégsem nyert - eredmények
A Vasasnak pazar első harminc perce volt a Soroksár ellen, az angyalföldiek magabiztosan is nyertek. A Loki is jól kezdett a Balmazújváros ellen, de végül csak 2-2-es ikszre futotta.

Források: haladas.hu, paksifc.hu, mtkbudapest.hu, dvsc.hu, dvtk.eu, honvedfc.hu