Felkészülés: A Vasas és új igazolása is remekelt, a Loki kettővel vezetett, mégsem nyert - eredmények

A Vasasnak pazar első harminc perce volt a Soroksár ellen, az angyalföldiek magabiztosan is nyertek. A Loki is jól kezdett a Balmazújváros ellen, de végül csak 2-2-es ikszre futotta.
Budai László 2018. július 7., szombat 12:36
Szerző: Budai László 2018. július 7., szombat 12:36

Felkészülési mérkőzés

Soroksár-Vasas 0-3 (Birtalan 10., 27., Ádám 29.)

Vasas: Bősz - Murka, Szokol, Szilágyi, Rokszin (Bévárdi, 56.) - Hinora, Laczkó - Barczi (Gál, 56.), Birtalan (Hrepka, 66.), Gaál, Bálint - Ádám (Lefler, 66.)

Remekül kezdett a Vasas a Soroksár elleni felkészülési mérkőzésen: a 10. percben Hinora futott előre a jobbszélen, átadta a labdát Birtalannak a balszélre, aki kapásból a kapuba passzolt (0-1). Nem sokkal később ismét az angyalföldiek új igazolása volt eredményes: Gaál bedobása után Birtalanhoz került a labda, aki magabiztosan a kapu bal alsó sarkába lőtt (0-2). A 29. percben pedig már három találat volt a két együttes között: gyönyörűen kényszerítőzött Ádám és Barczi, majd a kínálkozó helyzetet előbbi értékesítette magabiztosan (0-3).

A hátralévő időben mindkét együttesnek voltak helyzetei, de több gól nem esett: a Vasas így simán verte a Soroksárt.

DVSC-Balmazújváros 2-2 (Tabakovic 16., 24., ill. Erdei 71., Domokos 88.)
DVSC: Nagy S. (Szabados, 72.) – Kuti, Mészáros N., Barna (Kozák, 87.), Ferenczi (Ujvárosi, 46.) – Bereczki (Kóródi, 46.), Kusnyír (Krajcsó, 87.), Csősz (Virág, 72.), Bíró (Nagy A., 87.) – Tabakovic, (Kerekes, 64.) Szécsi (Zsóri, 70.)

Balmazújváros: Verpecz – Papucsek, Jagodics, Harsányi, Schmid (Póti, 46.) – Kamarás (Domokos, 80.), Ternován (Erdei C., 46.), Szalai (Patik, 46.), Szabó B. – Bódis (Farkas N., 46.), Jelena

A DVSC is jól kezdte ma délelőtti meccsét, amelyen az NB I-ből kiesett Balmazújváros volt az ellenfele: Tabakovic csapott le egy csúnyán eladott labdára 30 méterre a kaputól, majd rávezette azt Verpeczre, és mellette a hálóba lőtt (1-0). A 22. percben Ferenczi szögletét Bíró fejelte kapufára a hosszún. Egy percre rá Csősz Richárdot rántotta le Papucsek a tizenhatoson belül, így a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Tabakovic lőtt a kapu jobb oldalába - számolt be a dvsc.hu.

A második játékrész azonban a vendégeknek sikerült jobban. A 71. percben Erdei lőtte ki 30-ról a jobb alsót, majd nem sokkal a vége előtt Domokos fejelt közelről a kapuba. A Loki így hiába vezetett kettővel is, végül csak döntetlent játszott (2-2).

Ennél is sokkal rosszabb hír a DVSC-szurkolóknak, hogy Tabakovic a második félidőben súlyos sérülést szenvedett - kattints a részletekért!