A múlt heti, első találkozót a Tamás Márkot is foglalkoztató Slask Wroclaw 2-1-re megnyerte házigazdaként, a visszavágót viszont 4-0-ra elveszítette. A magyar hátvéd csütörtökön végigjátszotta a meccset, amelynek 61. percében sárga lapot kapott.

Holender Filip együttese a múlt heti odavágón elért 1-1-es eredmény után, hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott Szocsi ellen a rendes játékidőben. A kétszer tizenöt perces hosszabbításban nem született gól, így büntetőpárbaj következett, amelyet a szerbek jobban bírták idegekkel, így bejutottak a rájátszásba. Holender 71 percig volt a pályán.

Kleinheisler László csapata, a horvát NK Osijek 1-1-et játszott a bolgár CSZKA Szófia ellen, így 5-3-as összesítéssel búcsúzott a sorozat idei kiírásától. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

A Puskás Akadémiát az előző körben összesítésben 5-0-lal búcsúztató lett FK Rigas FS-nek is eddig tartott európai kalandja, a belga Gent nagy falatnak bizonyult.

A továbbjutó csapatoknak már csak egy párharcot kell megnyerniük a csoportkörbe jutáshoz. (MTI/csakfoci.hu)

Európa Konferencia Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágók

A magyar vonatkozású mérkőzések

Basel (svájci)-ÚJPEST 4-0 (2-1)
Továbbjutott: a Basel, kettős győzelemmel (6-1).

Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Slask Wroclaw (lengyel) 4-0 (2-0)
Továbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 5-2-es összesítéssel.

NK Osijek (horvát)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-1 (2-4)
Tj: a CSZKA Szófia, 5-3-as összesítéssel.

Partizan Belgrád (szerb)-Szocsi (orosz) 2-2 (1-1) – tizenegyesekkel: 4-2
Tj: a Partizan Belgrád (4-4 tizenegyesekkel.


A többi mérkőzés

PAOK Szaloniki (görög)-Bohemians FC (ír) 2-0 (2-0)
Tj.: a PAOK, 3-2-es összesítéssel.

FK Rigas FS (lett)-KAA Gent (belga) 0-1 (0-0)
Tj.: a Gent, 3-2-es összesítéssel.

Molde FK (norvég)-Trabzonspor (török) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-4
Tj.: a Trabzonspor, (4-4) tizenegyesekkel.

Bodö/Glimt (norvég)-FK Prishtina (koszovói) 2-0 (1-0)
Tj.: a Bodö/Glimt, 3-2-es összesítéssel.

Qarabag FK (azeri)-AEL Limasszol (ciprusi) 1-0 (0-0)
Tj.: a Qarabag, 2-1-es összesítéssel.

Rubin Kazany (orosz)-Raków Czestochowa (lengyel) 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után
Tj.: a Raków, 1-0-s összesítéssel.

MSK Zilina (szlovák)-FK Tobol (kazah) 5-0 (2-0)
Tj.: a Zilina, kettős győzelemmel (6-0).

Hammarby IF (svéd)-FK Cukaricki (szerb) 5-1 (3-0)
Tj.: a Hammarby, 6-4-es összesítéssel.

FC Asztana (kazah)-Kuopion PS (finn) 3-4 (2-0)
Tj.: a Kuopion PS, 5-4-es összesítéssel.

Sivasspor (török)-Dinamo Batumi (georgiai) 1-1 (0-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Tj.: a Sivasspor, 3-2-es összesítéssel

Hibernians FC (máltai)-Riga FC (lett) 1-4 (0-0, 1-2, 1-3) – hosszabbítás után
Tj.: a Riga FC, 4-2-es összesítéssel.

Larne FC (északír)-Pacos Ferreira (portugál) 1-0 (0-0)
Tj.: a Pacos Ferreira, 4-1-es összesítéssel.

Aberdeen FC (skót)-Breidablik (izlandi) 2-1 (0-0)
Tj.: az Aberdeen, kettős győzelemmel (5-3).

HB Tórshavn (feröeri)-Maccabi Haifa (izraeli) 1-0 (1-0)
Tj: a Maccabi Haifa, 7-3-as összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)-The New Saints (walesi) 3-1 (0-1, 3-1, 3-1) – tizenegyesekkel: 4-1
Tj.: a Viktoria Plzen (5-5) tizenegyesekkel.

CS Fola Esch (luxemburgi)-Linfield FC (északír) 2-1 (0-0)
Tj.: a Fola Esch, kettős győzelemmel (4-2).

Maccabi Tel-Aviv (izraeli) – Spartak Trnava (szlovák) 1-0 (1-0)
Tj.: a Maccabi Tel-Aviv, 1-0-s összesítéssel.

RSC Anderlecht (belga)-KF Laci (albán) 2-1 (1-0)
Tj.: az Anderlecht, kettős győzelemmel (5-1).

FC Köbenhavn (dán)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 4-2 (3-1)
Tj.: a Köbenhavn, 5-3-as összesítéssel.

Feyenoord (holland)-FC Luzern (svájci) 3-0 (2-0)
Tj.: a Feyenoord, kettős győzelemmel (6-0).

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Santa Clara (portugál) 0-1 (0-0)
Tj.: a Santa Clara, kettős győzelemmel (3-0).

HNK Rijeka (horvát)-Hibernian FC (skót) 4-1 (1-0)
Tj.: a Rijeka, 5-2-es összesítéssel.

KF Teuta Durrës (albán)-Shamrock Rovers (ír) 0-2 (0-1)
Tj.: a Shamrock Rovers, kettős győzelemmel (3-0).

Velez Mostar (bosnyák)-IF Elfsborg (svéd) 1-4 (0-2)
Tj.: az Elfsborg, 5-2-es összesítéssel.

Dundalk (ír)-Vitesse (holland) 1–2 (2-2)
Tj.: a Vitesse, 4-3-as összesítéssel.

LASK Linz (osztrák)-Vojvodina (szerb) 6-1 (1-0)
Tj.: a LASK Linz, 7-1-es összesítéssel.

EKL: A Basel tükörsima, kettős győzelemmel búcsúztatta az Újpestet