BL: Gulácsinál csak egy rosszabb játékos volt Manchesterben - visszhangok

A hat gólt kapó Gulácsi Pétert lepontozta az egyik nagy nemzetközi szakportál - a szerdai Bajnokok Ligája-találkozók utózöngéi.
Dudás Gábor 2021. szeptember 16., csütörtök 10:10
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 16., csütörtök 10:10

BL-szerda, eredmények

A-csoport:

Manchester City - RB Leipzig 6-3 (Ake 16., Mukiele 28. – öngól, Mahrez 47. – 11-esből, Grealish 56., Cancelo 75., Gabriel Jesus 86., ill. Nkunku 42., 51., 73.) – piros lap: Angelino (RB Leipzig, 79.)

FC Bruges-PSG 1-1 (Vanaken 27., ill. Herrera 15.)

B-csoport:

Liverpool - AC Milan 3-2 (Tomori 9. – öngól, Salah 49., Henderson 69., ill. Rebic 42., Diaz 44.)

Atlético Madrid - FC Porto 0-0 – piros lap: Mbemba Ch. (Porto, 95.)

C-csoport:

Besiktas - Borussia Dortmund 1-2 (Montero 94., ill. Bellingham 20., Haaland 48.)

Sporting Lisszabon - Ajax Amszterdam 1-5 (Paulinho 33., ill. Haller 4., 9., 51., 63., Berghuis 39.)

D-csoport:

Internazionale - Real Madrid 0-1 (Rodrygo 89.)

Sheriff Tiraspol - Sahtar Donyeck 2-0 (Traoré 16., Yansane 62.)

BL: Kilencgólos thriller Gulácsiék meccsén, belga csapat ellen égett meg a PSG - eredmények, videók
Rendesen potyogtak a gólok Manchesterben: Pep Guardiola csapata 6-3-ra nyert hazai pályán a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is soraiban tudó RB Leipzig ellen. A vendégeknél Szoboszlai Dominik a 60. percben lépett pályára. A Lionel Messivel felálló PSG a belga FC Bruges vendégeként 1-1-et játszott, míg a Liverpool 3-2-re legyőzte az AC Milant a Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában. Mutatjuk a szerdai játéknap eredményeit. Íme!

Értékelések, rekordok

Nem sikerült a bemutatkozása a Paris Saint-Germain újonnan alakult álom csatársorának, miután a gárda szerda este csak 1-1-es döntetlen ért el a belga Bruges otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A párizsi együttesnél első alkalommal lépett pályára kezdőként a hatszoros aranylabdás argentin Lionel Messi, a brazil Neymar, valamint a világbajnok francia Kylian Mbappé, azonban egyikük sem tudott a kapuba találni.

"Még sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy kialakítsuk köztük a megfelelő összhangot" - nyilatkozta Mauricio Pochettino vezetőedző, aki hozzátette, "csapatának összességében sem volt jó estéje, de nyugodtnak kell maradniuk, és hamarosan jobbra fordulnak a dolgok."

Messinek ez volt a 150. mérkőzése a Bajnokok Ligájában, Iker Casillas, Cristiano Ronaldo (177-177) és Xavi Hernández (151) után ő a negyedik játékos, aki elérte ezt a számot.

A játéknap leggólgazdagabb összecsapásán a Manchester City 6-3-ra kiütötte a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben felálló, Szoboszlai Dominikot a 60. perctől csereként foglalkoztató RB Leipziget.

"A Leipzig egy fiatal, agresszív, erős, fantasztikus csapat. Ez az együttes egy jó üzenet a futballnak. Ma este a mi játékosaink képességei jobban kijöttek, és ezért nyertünk" - dicsérte a német csapatot Josep Guardiola, a Manchester City spanyol vezetőedzője.

A vendégeknél Christopher Nkunku mesterhármast szerzett, ezzel ő lett a negyedik olyan futballista a BL-ben, aki egy meccsen háromszor volt eredményes, de csapata kikapott.

"Minden hibánkat megbüntették, és sajnos sokat rontottunk. Tisztában voltunk a Manchester City erősségeivel, de sokkal jobban kell koncentrálnunk" - mondta a támadó az MTI híre szerint.

Magyarok a manchesteri osztályozónaplóban

A legfontosabb mutatók és staisztikák alapján osztályozó szakportál, a Whoscored értékelése szerint a lipcseiek spanyol balbekkje, Angelino volt a mezőny legrosszabb játékosa, mindössze 4,3-as értékelést kapott a City egykori futballistája. A védő mögött Gulácsi Péter, a vendégek hat gólt kapó magyar válogatott kapusa és kapitánya kapta a második legalacsonyabb osztályzatot (5,1). Willi Orbán (5,7) és a csereként beállt Szoboszlai Dominik (6,2) valamivel magasabb értékelésben részesült.

Látványos mérkőzést játszott egymással a 2005-ös és a 2007-es finálé két résztvevője, a Liverpool és az AC Milan, ahol előbb az olaszok, majd a házigazda angolok fordítottak, és nyerték meg a találkozót 3-2-re.

Jürgen Klopp, a Vörösök vezetőedzője elmondta, kiválóan kezdték a mérkőzést, de a vendégek néhány apró figyelmetlenséget a félidő hajrájában megbüntettek. A német szakember megjegyezte, a félidőben egyetlen fotóval meg tudták mutatni a futballistáknak, hol van a hiba a játékban, és sikerült is rendezni a sorokat, így meg tudták fordítani a mérkőzést.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményét Sebastian Haller, az Ajax csatára nyújtotta, aki négy gólt szerzett a Sporting Lisboa otthonában. Ezzel ő lett a második játékos, aki első BL-találkozóján négyszer volt eredményes, eddig ez csak a holland legenda Marco van Bastennek sikerült 1992-ben.