BL: Kilencgólos thriller Gulácsiék meccsén, belga csapat ellen égett meg a PSG - eredmények, videók

Rendesen potyogtak a gólok Manchesterben: Pep Guardiola csapata 6-3-ra nyert hazai pályán a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is soraiban tudó RB Leipzig ellen. A vendégeknél Szoboszlai Dominik a 60. percben lépett pályára. A Lionel Messivel felálló PSG a belga FC Bruges vendégeként 1-1-et játszott, míg a Liverpool 3-2-re legyőzte az AC Milant a Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában. Mutatjuk a szerdai játéknap eredményeit. Íme!
Csakfoci Admin 2021. szeptember 15., szerda 22:52
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 15., szerda 22:52

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló - szerda

A-csoport

Manchester City-RB Leipzig 6-3 (Ake 16., Mukiele 28. - öngól, Mahrez 47. - büntetőből, Grealish 56., Cancelo 75., Gabriel Jesus 86., ill. Nkunku 42., 51., 73.) - kiállítva: Angelino 79. (RB Leipzig)

A lipcsei együttesnél Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdő volt, Szoboszlai Dominik a kispadon kapott helyet, és a 60. percben állt be. A hazaiak a 16. percben egy szöglet utáni fejessel szereztek vezetést, majd a 28. percben Nordi Mukiele borzasztóan szerencsétlen mozdulattal saját kapujába fejelt, Gulácsi tehetetlen volt. Még a szünet előtt szépített az RB, de kezezés miatt megítélt büntetőből a City visszaállította a kétgólos különbséget.

A fordulást követően Christopher Nkunku második fejesgóljával 3-2-re módosította az állást. Azonban öt percre rá Jack Grealish remek tekeréssel bevette Gulácsi kapuját. A hazaiak les miatt érvénytelenített gólt is szereztek, Nkunku pedig a 73. percben mesterhármast ért el. Azonban két perc múlva jött az újabb válasz Joao Cancelo átlövésével.

A hajrában Angelino kiállítása miatt megfogyatkozott a Lipcse, és esélye sem maradt a pontszerzésre, ráadásul Gabriel Jesus még egy védelmi hibát kihasználva beállította a 6-3-as végeredményt.

FC Bruges-PSG 1-1 (Vanaken 27., ill. Herrera 15.)

A csoport másik összecsapásán a Paris Saint-Germain-ben először volt kezdő a Lionel Messi, Kylian Mbappé és Neymar trió. A franciák azonban hiába jutottak előnyhöz, a vendéglátó belga Club Brugge egyenlített, és a második félidőben pedig nem esett újabb gól.

B-csoport

Atlético Madrid-Porto 0-0 - kiállítva: Mbemba Ch. 95. (Porto)

Liverpool-AC Milan 3-2 (Tomori 9. - öngól, Salah 49., Henderson 69., ill. Rebic 42., Diaz 44.)

A B jelű kvartettben az AC Milan a félidőben még vezetett Liverpoolban, ám a hazaiak fordítani tudtak, és otthon tartották a három pontot, míg az Atlético Madrid nem bírt vendégével, az FC Portóval.

C-csoport

Besiktas-Dortmund 1-2 (Montero 94., ill. Bellingham 20., Haaland 48.)

A C csoport nyitó összecsapásán a vendég németek már az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, és ezt magabiztosan őrizték egészen a ráadásig, ekkor tudtak szépíteni a hazaiak. A második dortmundi találatot jegyző norvég Erling Haalandnak ez volt a 17. BL-meccse és a 21 gólja.

Sporting-Ajax 1-5 (Paulinho 33., ill. Haller 4., 9., 51., 63., Berghuis 39.)

A C csoportban a Dortmund mellett az Ajax kezdett győzelemmel, a holland együttes Sebastien Haller duplájával már a 9. percben 2-0-ra vezetett, az elefántcsontparti csatár később még kétszer volt eredményes, így mesternégyessel zárt.

D-csoport

Sheriff Tiraspol-Sahtar Donyeck 2-0 (Traoré 16., Yansane 62.)

A másik korai találkozón a moldovai Sheriff Tiraspol 2-0-ra győzte le a brazil légiósokkal felálló vendég ukrán Sahtar Donyecket.

Inter-Real Madrid 0-1 (Rodrygo 89.)

A D csoportban az Internazionale-Real Madrid rangadó a 89. percben dőlt el a spanyolok javára. (MTI)

BL: "A Barcelona szomorú valósága, a Bayern egy más kávéház", Sevillában hagyták ki az év egyik legnagyobb ziccerét - videók, visszhangok
A BL-csoportkör keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok, videók.