Topligák: A Real Madrid újabb kellemetlen veresége, hazai pofonba szaladt bele a Bayern - videók

Ez történt eddig vasárnap az európai topligák pályáin. Eredmények, gólok, gólszerzők.
Dudás Gábor 2021. október 3., vasárnap 21:58
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 3., vasárnap 21:58

Premier League

Döntetlen született a Premier League hétvégéjénak legnagyobb rangadóján: az utóbbi két bajnoki címet elhódító Liverpool, illetve Manchester City csatája 2-2-re végződött úgy, hogy a hazaiak 1-0-ra és 2-1-re is vezettek.

Liverpool - Manchester City 2-2 (Mané 59., Sala 76., ill. Foden 69., De Bruyne 81.)

Crystal Palace – Leicester City 2-2 (Olise 61., Schlupp 72., ill. Iheanacho 31., Vardy 38.)

Tottenham Hotspur – Aston Villa 2-1 (Höjbjerg 27., Lucas 71., ill. Watkins 68.)

West Ham United – Brentford 1-2 (Bowen 80., ill. Mbeumo 20., Wissa 94.)

Bundesliga

A címvédő Bayern München hazai környezetben 2-1-re kikapott az Eintracht Frankfurttól a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az első félidő közepén három perc alatt történt gólváltást követően – Goretzka találatára a vendégek részéről Hinteregger válaszolt – a mérkőzést eldöntő gól a 83. percben esett, és Filip Kostic érdeme. A bajorok az előző idényben nem kaptak ki hazai pályán – 13 győzelem és 4 döntetlen volt a mérlegük -, ezúttal ez már a negyedik hazai fellépésükön megtörtént velük, három győzelem után. A Frankfurt egy vereség és öt döntetlen után először nyert a Bundesligában.

A Bielefeld 4-0-ra kikapott otthon a Bayer Leverkusen ellen, így továbbra is nyeretlen a Bundesliga mostani idényében, a Ferencvárossal azonos Európa-liga-csoportban szereplő Leverkusen viszont újabb sikerével a tabella második helyén áll. (MTI)

Bayern München – Eintracht Frankfurt 1-2 (Goretzka 29., ill. Hinteregger 32., Kostic 83.)

Arminia Bielefeld – Bayer Leverkusen 0-4 (Diaby 18., Schick 24., 57., Demirbay 91.)

Mainz – Union Berlin 1-2 (Ingvartsen 39., ill. Awoniyi 69., 73.)

La Liga

A listavezető Real Madrid 2-1-re kikapott az Espanyol otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi játéknapján, alig pár nappal azután, hogy a moldáv Sheriff Tiraspol elleni BL-meccset is elbukta - hazai pályán.

A fővárosiak öt győzelem és két döntetlen után először veszítettek a La Liga mostani idényében, így már csak a Sevilla FC és a Villarreal veretlen. A barcelonai együttes az elmúlt tíz évben csak egyszer győzte le a Real Madridot.

A Ferencváros EL-ellenfele, a Real Betis negyedszer kapott ki 2021-ben, miután a Villarreal 2-0-ra felülmúlta a sevillai zöld-fehéreket. A Getafe ikszelt a Real Sociedaddal. (az MTI híre alapján)

Espanyol–Real Madrid 2–1 (De Tomás 17., Aleix Vidal 67., ill. Benzema 71.)

Getafe – Real Sociedad 1-1 (Sandro 40., ill. Oyarzabal 68.)

Villarreal – Real Betis 2-0 (Danjuma 46., 69.)

Elche–Celta Vigo 1-0 (Benedetto 49.)

Még tart:
21:00: Granada – Sevilla

Serie A

A Napoli és a Roma győzelemmel, a Lazio viszont meglepően súlyos bolognai vereséggel folytatta szereplését a bajnokságban vasárnap.

AS Roma – Empoli 2-0 (Pellegrini 42., Mhitarjan 48.)

Fiorentina – Napoli 1-2 (Martínez 28., ill. Lozano 39., Rrahmani 50.)

Bologna–Lazio 3-0 (Barrow 14., Theate 17., Hickey 68.)

Sampdoria – Udinese 3–3 (S. Larsen 24. – öngól, Quagliarella 48., Candreva 69., ill. Pereyra 15., Beto 43., Forestieri 82.)

Verona–Spezia 4-0 (G. Simeone 4., Faraoni 15., Caprari 42., Bessa 71.)

Messit, Mbappét és Neymart is lenullázták, először kapott ki a PSG - videó
Hiába volt Lionel Messi, Kylian Mbappé és Neymar is a pályán, elszenvedte első bajnoki vereségét a Paris Saint-Germain az idényben, a Rennes verte a Ligue 1 csúcsfavoritját vasárnap.
Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)