Fotó: ujpestfc.hu

Vignjevic alig hitt a szemének: "Ki gondolta volna, hogy ilyen sebességre képes?", Klafuric: "Még be lehet gyűjteni 15 pontot" - edzői értékelések

Az NB I 28. fordulójának nyitómeccsén az Újpest 1-0-ra nyert a Honvéd otthonában - így látták a vezetőedzők a találkozót.
Csakfoci.hu 2023. április 21., péntek 23:02
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 21., péntek 23:02

Budapest Honvéd-Újpest FC 0-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Dean Klafuric (Honvéd): – Nagyon nehéz egy ilyen meccs után okos dolgokat mondani, először is gratulálok az Újpest győzelméhez. Kiváló volt a hangulat az egész meccsen, ezt próbáltuk a magunk javára fordítani a mérkőzés elején, picit meg is tudtuk ekkor lovagolni a hangulatot, volt két helyzetünk 20 perc alatt, amit nem sikerült gólra váltani. Ezután kiegyensúlyozottabbá vált a találkozó, az Újpest mélyebben védekezett és kontrákkal próbált minket meglepni, de erre jól felkészültünk, Csobothot és Gourét is jól le tudtuk védekezni. A második félidőben a széleken próbáltunk több energiát vinni a játékunkba, a mélységi befutásokkal és beadásokkal is próbálkoztunk, de figyeltünk arra is, hogy vissza tudjunk zárni az Újpest kontrái miatt. Szerintem voltak veszélyesebb beadásaink, elsősorban Zsótértól és Dokától, de ezeket nem sikerült gólra váltani, a végén pedig kaptunk egy gólt sajnos. Reális lett volna a 0-0, de a fociban nincs ilyen szabály. Jó lett volna, ha legalább egy pontot szerzünk, ha már a győzelem nem jön össze, de a vereség miatt ez egy rendkívül csalódást keltő és rossz mérkőzés volt. Ez egy borzasztóan nehéz helyzet, de még van öt mérkőzés, ahol még be lehet gyűjteni 15 pontot. Ha egy kicsit visszatekintünk a tavaszi szezonra: az első meccset elveszítettük az Újpest ellen, majd a Puskás Akadémia elleni találkozóig gyűjtöttünk hat pontot, ott úgy gondolom, hogy a teljesítmény alapján négy-öt ponttal többet érdemelhettünk volna, ami javította volna a bennmaradási esélyeinket. De amíg 0,1 százalék esély is van arra, hogy bennmaradunk, addig küzdeni fogunk.

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Szeretnék gratulálni a játékosaimnak. Nem kezdtük jól a mai találkozót, nagyon jól tudtuk, hogy a Honvédon komoly nyomás van, de ez a saját csapatomra is érvényes volt. Lassan kezdtünk és a Honvéd az első 20 percben dominálta a játékot, türelmetlenek voltunk, sok könnyű labdavesztés jellemezte a játékunkat, ezt követően azonban ahogyan a meccs haladt előre, egyre jobban és jobban teljesítettünk. Kezdtünk már néha veszélyt jelenteni az ellenfél kapujára. Hiába voltunk nyomás alatt, tudtam, hogy türelemre van szükség, mert előbb-utóbb el fog jönni a megfelelő pillanat, ez el is jött. Szeretnék a Honvédnak minden jót kívánni a továbbiakra. Nem voltam meglepve, hogy Csobothra ennyire figyeltek, már minden mérkőzésen ez a jellemző, az ellenfelek tökéletesen tudják, hogy milyen gólveszélyes. Ma kicsit statikusabb volt a játéka, várt egy kedvező szituációra, ami azonban nem akart sehogyan sem jönni. Jól szervezett volt a Honvéd védekezése, Lovric még ha nincs is olyan gyors, mint Csoboth, de nagyon jó játékos, tudja, hogyan kell lezárni a passzsávokat. Ki gondolta volna, hogy a végén Boumal ilyen sebességre képes, ekkorát tud futni még akkor is, amikor halálosan fáradt? Pontosan ezt várom el a csapattól, hogy mindenki mindenkiért dolgozzon és tegyen valamit. Ha kizárólag Csobothtól függne minden, akkor bajban lennénk. Csoboth most nem gólpasszt adott, hanem egy jó passzal megnyitotta a területet, lehetővé tette azt, hogy utána kialakuljon a gólt érő szituáció. Természetesen sokkal jobb és nyugodtabb így a hangulat, mintha veszítettünk volna, nem lett volna könnyű helyzet úgy nekivágni a derbinek - mondta Vignjevic, aki a csúszós pályáról és játékosai cipőiről is határozottan elmondta véleményét.

- Lehet, hogy a cipő a ludas. Ilyenkor mindig bepipulok, hiszen profi játékosokról van szó, és 35 percig tart a bemelegítés, lenne idejük lecsekkolni, hogy viselkedik a cipő a pályán. Az én időmben kétfajta cipő volt: a kis stoplis és a nagy stoplis. Ma meg azt látjuk, hogy nagyon divatos, nagyon csilivili cipők vannak, csak éppen elfelejtik a játékosok kipróbálni, hogy az adott pályához, adott időjárási körülmények között mennyire alkalmasak. Legszívesebben le is cserélném ezeket. Mert az nem lehet, hogy 20 percen keresztül egy rakás labdát elveszítünk ilyen okok miatt, miközben harcra készen érkezünk ezekbe a találkozókba. De az biztos, hogy nagyon szépek ezek a mai cipők.

Az NB I meglepetéscsapata, az Újpest és Kistelekiék sem kaptak licencet az MLSZ-től - itt a lista
Az MLSZ Elsőfokú Licencadó Bizottsága 2023. április 20-i ülésén elbírálta a 2023/24. évi nemzetközi (UEFA), nemzeti első osztályú (NB I-es), nemzeti másodosztályú (NB II) és nemzetközi (UEFA) női licenckérelmeket.