Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A hajrában jött a csattanó, az Újpest mindhárom pontot elvitte a kiesőhelyen álló Honvéd otthonából - videó

Nebojsa Vignjevic vezetőedző továbbra is veretlen maradt az Újpesttel, a lila-fehérek a 89. percben döntöttek egy gyors kontra végén.
Nyikes Zoltán 2023. április 21., péntek 21:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 21., péntek 21:56

Péntek este a Budapest Honvéd-Újpest FC találkozóval vette kezdetét az NB I 28. fordulója. A kezdőcsapatok kijelölését követően két nagy visszatérőt is fel lehetett fedezni a hazaiaknál, Dean Klafuric vezetőedző ugyanis újra számolt a kispestiek két száműzött magyar játékosával, Szappanos Péterrel és Zsótér Donáttal - előbbit a kezdőbe, utóbbit a kispadra nevezte a tréner.

1. félidő

Szappanosnak sokáig nem akadt dolga a kapuban, hiszen a Honvéd egyértelmű fölényben kezdte a találkozót, már a harmadik percben kis híján vezetést szerzett, amikor is Tamás balról érkező beadását lőtte fölé Eördögh kapásból, nyolc méterről. Három perccel később Lukic remek mozdulattal, sarokkal ugratta ki Kocsist, aki a 16-oson belülre érve elesett két védő szorításában, de Berke és a VAR szerint sem történt szabálytalanság.

Az újpestiek nagyjából 20 perc elteltével vették fel a fonalat, elsőként Mörschel próbálkozott, majd Varga vette célba a jobb felsőt 16 méterről, de "nem jött ki a kifli", így kevésbé volt veszélyes. A 32. percben már jóval ígéretesebb lehetőség adódott a vendégek előtt, ekkor Csoboth keresztbe lőtt labdája suhant el veszélyesen a Honvéd kapuja előtt. A 37. percben egy jobboldali, szöglettel felérő szabadrúgás után a hosszún Onovo fejelte középre a labdát, de senki nem tudott hozzáérni.

2. félidő

A fordulást követően két perc sem telt el, amikor máris gólt szerezhetett volna az Újpest: egy kispesti labdavesztés után Csoboth 13 méterről visszahúzta lövését a bal alsó irányába, kísérlete az oldalhálóban kötött ki, csakúgy, mint néhány perccel később Mörschel szabadrúgása.

A 70. percben Lukic a 16-os előterében emelte be a labdát a védők között Prengához, aki addig-addig várt jó helyzetben, míg odalett a lövőhelyzet. A 76. percben Mitrovic szöglete után Lovric csúsztatását vágták ki a hazai védők a kapu torkából. Ekkor már pályára lépett Zsótér Donát is a hazaiaknál, akinek ez volt tavasszal az első meccse az NB I-ben.

A 6284 szurkoló jó hangulatot varázsolt a stadionba és a pályán is lüktető játék alakult ki, mindkét csapat érezhetően a győzelemért játszott, de rendre sok hiba akadt a támadóharmadokban. Nem telt el a mérkőzés Lukic-helyzet nélkül, a 81. percben Mitrovic balról érkező beadását fejelte a léc alá a kispestiek házi góllövőlistájának vezetője, de Nikolic bravúrral szögletre mentett.

Három minutummal később Jakobi vette a célba a bal alsót 18 méterről, keveset tévedett.

A 89. percben jött a csattanó: egy villámgyors újpesti kontránál lódult meg Csoboth a saját térfeléről, majd a 16-os előteréhez érkezve kitette a jobbján érkező Boumalnak, aki pontosan centerezett és Gouré nem hibázta el a nagy helyzetet, 6 méterről a bal alsóba lőtt, 0-1. A Honvéd erre már nem tudott válaszolni, így a piros-feketék továbbra is a kiesést jelentő 11. helyen állnak, míg a Nebojsa Vignjeviccsel továbbra is veretlen Újpest már a hatodik.