Fotó: ztefc.hu

NB I: ZTE-levonulás, Samperio-dupla, négy meccs után nyert újra a Honvéd

A Budapest Honvéd légiósa kilenc perc alatt duplázott, majd a második játékrészben már sajnos nem csak a fociról szólt a mérkőzés.
Budai László 2022. október 22., szombat 15:31
Szerző: Budai László 2022. október 22., szombat 15:31

Erősen kezdte a Zalaegerszeg a Honvéd elleni mérkőzést: a 2. percben Gergényi bal oldali beadását Ikoba fejelhette el közel a kapuhoz, de rosszul célzott; a 4.-ben Mim lőtt üresen 14-ről, fölé; a 7.-ben pedig Lesjak adott be veszélyesen középre a kapu előtt, Ikoba és Kálnoki Kis is csak centikkel maradt le a gólvonal közelében.

A kispestiek a 11. percben válaszoltak, ekkor Zsótér ívelte be jól a labdát a védelem mögé, a beinduló Tamás kicsit belekapva a labdába a hosszú sarok mellé emelt.

A találkozó ezután már nem hozta ilyen ütemben a helyzeteket, a meccs felénél jártunk, amikor egy szöglet után Zsótér lőtt a kapu felé, Klemenz közelről belesarkazott, de egy kevéssel mellé ment a labda. A másik oldalon Gergényi jobb oldali beadását Ikoba piszkálta hátra, az igen aktív Mim 16 méteres lövését fogta Tujvel.

A 43. percben a kispestiek szereztek vezetést. Lukic adott sarokkal remek labdát Samperiónak, aki higgadtan értékesítette a ziccerét. Bár először lest intettek, a VAR visszanézte az esetet, és megadta a találatot (0-1).

A szünetben két helyen is változtatott Ricardo Moniz vezetőedző, de a játék képében ez nem igazán látszódott. A ZTE ugyan többet birtokolta a labdát, ám ez nagy helyzetekben nem mutatkozott meg sokáig.

Az 52. percben nagy lépést tett a győzelem megszerzéséért a Honvéd: egy hosszú indítás után Lukic és Samperio kényszerítőzött, majd utóbbi betört a 16-oson belülre, megcsinált egy cselt Mocsi mellett és 6 méterről a rövid bal alsóba lőtt a kapufa segítségével, 0-2.

Az 54. perctől kezdve aztán percekig nem a fociról szólt a meccs sajnos, előbb Manzinga és Szabó Alex kapott össze a pályán, amiért mindkét játékost sárga lappal jutalmazta Bognár Tamás játékvezető. Ezt követően azonban heves reklamálásba kezdett az oldalvonal mellett a zalaiak vezetőedzője, Ricardo Moniz, aki piros lapot kapott, majd a holland vezetőedző ezt nehezen viselte és lehívta a csapatát a pályáról.

Úgy tűnt, mintha Moniz azt utasította volna a sajátjainak, hogy menjenek be az öltözőbe, amikor a kispadhoz érkezett Dragóner Attila sportigazgató és végül ez nem történt meg. A közvetítésben az hangzott el, hogy Dragóner megkérdezte a mérkőzés ellenőrét, hogy mi történik abban az esetben, ha levonulnak véglegesen, amire az a válasz érkezett, hogy pontlevonás is lehet a szankció, ezt követően visszament a csapat a pályára és folytatódott a meccs. Az M4 sport közvetítésében később az is elhangzott, hogy Moniz a Honvéd-szurkolók rasszista rigmusai miatt hívta le a játékosait.

Nagyjából hatpercnyi szünet után további cserékkel próbált meg közelebb férkőzni a Honvédhoz a ZTE, de támadásban már közel sem volt olyan kreatív, mint az első félidőben, így nem is sikerült szépítenie a fegyelmezetten védekező kispestiek ellen - ehhez végül Szalay állt a legközelebb a hosszabbításban, de az állás nem változott.

A Honvéd négy nyeretlen bajnoki után tudott újra nyerni.

NB I, 12. forduló

ZTE FC–Budapest Honvéd 0-2 (Samperio 43., 52.)

ZTE: Demjén - Kálnoki Kis (Klausz, 79.), Csóka (Bedi, 46.), Mocsi - Lesjak, Mim (Szalay, 46.), Szendrei (Májer, 76.), Sankovic, Gergényi - Ikoba, Manzinga (Meshack, 63.).

Honvéd:Tujvel - Szabó A., Capan, Klemenz, Doka, Tamás K. - Mitrovic, Zsótér (Cirkovic, 90.) - Jónsson (Kocsis, 90.), Lukic, Samperio (Kerezsi, 71.).

Elképesztő jelenetek az NB I-ben: Monizt kiállították, majd lehívta a csapatát a pályáról - állítólag ez áll a háttérben
Az M4 Sport kommentátorának információja szerint a Honvéd-szurkolók rasszista rigmusai miatt hívta le játékosait Moniz a pályáról.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.