Fotó: Sas Gábor

Hatalmas szenzáció az EL-ben: A Fradi csoportelső a Monaco elleni döntetlennel és megéri a kupatavaszt - videók

Az első játékrészben hátrányba került a Ferencváros, amely ekkor még kevésbé volt veszélyes, a fordulás után viszont rászolgált a döntetlenre, amely így csoportelsőséget ér.
Nyikes Zoltán 2022. október 27., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 27., csütörtök 22:58

Csütörtök este a Ferencváros az AS Monacót fogadta az Európa Liga-csoportkör ötödik fordulójában, a zöld-fehérek pedig úgy vágtak neki a meccsnek, hogy akár már ezen a napon bebiztosíthatják a tavaszi kupaszereplését. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző két helyen változtatott a Puskás Akadémia elleni győztes felálláson: a védelemben az eltiltott Mats Knoester helyett ezúttal Botka Endre volt a középhátvéd, míg Marquinhos helyett Gojak kapott bizalmat.

Ezzel a látványos élőképpel fogadták a Fradi-szurkolók a csapatokat. Fotó: Sas Gábor

1. félidő

Keményen kezdett a Monaco, a 4. percben már egy les miatt jogosan meg nem adott gólt szereztek, majd az 5. percben tűzijátékot rendeztek a Fradi kapuja előtt, előbb Ben Yedder lőtt kapufát, a kipattanónál Wingo blokkolta Fofana kísérletét, majd Ben Yedder felszabadított. A túloldalon nem igazán kellett játékba avatkoznia Nübel kapusnak, a Ferencváros támadásai ebben a játékrészben kevésbé voltak veszélyesek.

A 31. percben megszerezte a vezetést a Monaco: Disasi a jobbszélen megverte Zachariassent, majd laposan középre adott, ahol érkezett Ben Yedder és parádés mozdulattal, sarokkal juttatta a labdát a jobb alsóba öt méterről, 0-1.

A félidő hosszabbításában jegyezhettük fel a Fradi első igazi helyzetét, amikor Pászka szögletét nyolc méterről fejelte nagyon picivel a bal alsó mellé Zachariassen.

2. félidő

A fordulás után már egy fokkal bátrabban és kezdeményezőbben játszott a zöld-fehér együttes, az 52. percben Ryan Mmaee 13 méterről a bal felsőt vette célba, de túlméretezte, öt perccel később pedig Pászka jobboldalról érkező szabadrúgását a hosszún Laidouni fejelte a jobb sarok mellé.

Vécsei 56 percet kapott. Fotó: Sas Gábor

A 67. minutumban Golovin szabadrúgását Badiashile fejelte be középre, ahol érkezett Volland, de elpattant tőle a labda, így a nagy helyzet odalett és Dibusz megszerezte a labdát, majd még ugyanebben a percben Samy Mmaee remekül ugratta ki a jobboldalon felfutó Wingót, akinek a beadása végül Ryan Mmaeét találta meg, a jobb alsóba tartó lövésében viszont nem volt elég erő, így könnyedén védett a kapus.

A 81. percben aztán érkezett a Fradi egyenlítő gólja: a csereként beállt Tokmac 17 méterre a kaputól parádés bokamozdulattal ugratta ki Zachariassent, aki az ötös bal sarkáról a rövid felsőbe bombázott, 1-1.

A hátralévő időben nyomott az AS Monaco, de a Ferencváros hősiesen védekezett, így 1-1-es döntetlent harcolt ki. És mivel a Crvena Zvezda legyőzte 2-1-re a Trabzonsport, a magyar együttes csoportelsőként jut tovább az utolsó fordulótól függetlenül a legjobb 16 közé.

Európa Liga, H csoport, 5. forduló

Ferencvárosi TC–AS Monaco 1-1 (Zachariassen 81., ill. Ben Yedder 31.)

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka (Tokmac, 65.) – Vécsei (Besic, 56.), Laidouni – Gojak (Marquinhos, 46., Esiti 91.), Zachariassen, Traoré – R. Mmaee.

Monaco: Nübel – Vanderson (Diatta, 41.), Disasi, Maripan, Badiashile, Caio Henrique – Golovin, Camara, Fofana (Jean Lucas, 83.) – Volland (Embolo, 83.), Ben Yedder.

A hivatkozás nem elérhető
404 Not Found
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.