Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Tovább tart a fehérvári menetelés, a Vidi újabb győzelmével már dobogós

A Vidi remek első félidei játékával alapozta meg a Puskás Akadémia elleni győzelmét. Kodro duplázott, Christensen gólig és gólpasszig jutott, Tóth Balázs 11-est védett.
Budai László 2023. december 2., szombat 17:26
Szerző: Budai László 2023. december 2., szombat 17:26

Két jó formában lévő csapat találkozott szombat délután a Fehérvár-Puskás Akadémia bajnokin. A hazaiak legutóbbi négy NB I-es mérkőzésükből hármat is megnyertek, egyszer ikszeltek, míg a vendégek elmúlt hét bajnokijukon maradtak veretlenek, ebből háromszor győztek, négyszer döntetlent játszottak.

Már a 4. percben nagy helyzetbe került a Vidi: Schön 10 méteres, balról a hosszú felső irányába meglőtt labdáját Markek tolta ki nagy bravúrral. Ez még kimaradt, de a 6. percben kialakított lehetőség már nem: egy bedobás után Kodrótól indult az akció, majd Christensen cselezgetett a 16-os baloldalán, tökéletesen centerezett vissza Kodrónak, neki pedig már csak közelről a kapuba kellett passzolnia.

Pár perccel később a fehérvári csatár ismét jó helyzetbe került, de 16 méteres lövése középre tartott, az éppen ott álló Markeknek így nem volt nehéz dolga, hogy hárítson.

Aztán a Puskás Akadémia is egyre aktívabb lett. A 18. percben Nagy Zsolt kanyarította remekül a hosszúra a labdát, onnan Plsek egyből Tóth kezébe emelt. Majd szinte rögtön ezután Nagy vett át jól egy labdát a 16-oson belül, a felszabadítani akaró Katona pedig eközben az ellenfélbe rúgott - tizenegyes. A büntetőt Plsek korábbi csapattársának, Tóthnak lőhette, az ismerősök párharca pedig általában a kapusoknak szokott kedvezni, és ez ezúttal is így volt, a Vidi hálóőre simán kitolta a nagyon gyengén a jobb alsó felé gurított 11-est.

Újabb gólt pedig ismét a Fehérvár lőtt. A 35. percben egy kontra végén Christensen addig-addig vitte a labdát, amíg 14 méterről, ballal, a hosszú alsóba nem lőtt (2-0).

A második gól után a szünetig hátralévő időben is a hazaiak alakították ki a legnagyobb helyzetet: Csongvai középre lőtt szabadrúgását Kodro csúsztatta meg veszélyesen, Markek bravúrral tolta szögletre a labdát.

A szünetben Hornyák Zsolt két cserével próbálta élesebbé tenni csapatát: Slagveer és Levi érkezett Soisalo, valamint Plsek helyére.

A Puskás már kilenc perc alatt eljutott egy akkora helyzetig, amekkoráig az egész első félidőben nem: Brandon balról, már szinte az alapvonalról ívelt középre, Colley fejéről Nagy Zsolt felé ment a labda, amelyet a válogatott játékos hét méterről lerúgott a földre, a labda azonban így nem a kapuba jutott, hanem a felső léc tetejéről pattant fölé.

Az 58. percben már összejött a szépítés: Levi középre, a tömegbe belőtt szabadrúgása után a labda Stronatiról Colley elé pattant, aki gyorsan reagált és közelről a léc alá lőtt (2-1).

Majd jöhetett volna az egyenlítés is, de Brandon beadását Favorov közelről fölé fejelte.

A 71. percben visszaállhatott volna a kétgólos különbség: Karamoko passzolt önzetlenül a mellette nagy helyzetben futó Szabóhoz, ő 12 méterről megpróbálta kilőni a hosszút, de Markek nagyot vetődve leért és szépen hárított.

Aztán Csongvai szabadrúgása után Flores elé pattant a labda, az ő kapáslövését védte Markek, a kipattanót pedig Kodro a jobb oldali kapufára lőtte.

Ekkor nagy volt a fehérvári nyomás, ami végül gólt is hozott. Stronati borította fel Karamokót, amiért a játékvezető 11-est ítélt, ezt Kodro helyezte magabiztosan középre (3-1).

A hajrában Karamoko szép cselek után leadott közeli lövését Markek, a másik oldalon Levi szabadrúgását Tóth védte, de az állás már nem változott.

A két jó formában lévő csapat közül tehát a Vidi sorozata folytatódhat, a fehérváriak újabb győzelmükkel már a dobogóra is felléphettek, éppen a Puskás Akadémia kárára.

NB I, 15. forduló

Fehérvár-Puskás Akadémia 3-1 (Kodro 6., 76. - 11-esből, Christensen 35., ill. Colley 58.)

Fehérvár: Tóth B. - Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön (Spandler, 91.) - Flores, Christensen (Kastrati, 84.), Katona - Szabó L. (Rúben Pinto, 84.), Kodro.

Puskás Akadémia: Markek - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon - Favorov, Corbu - Soisalo (Slagveer, 46.), Plsek (Levi, 46.), Nagy Zs. - Colley.

NB I: Az MTK nyerte a "büntetőpárbajt", és a nehéz pályán is legyűrte a Kecskemétet - videó
A Kecskemét-MTK bajnoki mindhárom találata 11-esből született, ebből pedig a kék-fehérek jöttek ki jobban.