Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Az MTK nyerte a "büntetőpárbajt", és a nehéz pályán is legyűrte a Kecskemétet - videó

A Kecskemét-MTK bajnoki mindhárom találata 11-esből született, ebből pedig a kék-fehérek jöttek ki jobban.
Nyikes Zoltán 2023. december 2., szombat 14:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 2., szombat 14:54

Az NB I 15. fordulójának nyitómeccsén a négy kör óta veretlen Kecskemét fogadta az MTK Budapestet. A találkozó előtti napokban fontos kérdés volt a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy a nagy esőzés mennyiben befolyásolhatja a bajnoki megrendezését, a KTE ügyvezetője pedig elárulta, hogy a hatalmas csapadékmennyiség előtt lefedték a teljes gyepszőnyeget, az egész város megmozdult azért, hogy szombaton bajnoki lehessen. Végül el is kezdődött a találkozó, de finoman szólva sem volt jó állapotban a gyep, a pálya nagy része sáros volt.

Nem kellett sokat várni az első gólra: Szabó egy elkésett becsúszással felvágta Bognárt a 16-oson belül, így 11-eshez jutott az MTK: ezt Antonov magabiztosan a jobb alsóba gurította a 13. percben, 0-1.

A 15. percben majdnem összejött az egyenlítés, egy szöglet után Vágó fejelt kevéssel a jobb alsó mellé, igaz a kapu előtt lesen helyezkedő Májer is beleért még a labdába, így szabadrúgás jöhetett kifelé. Mindkét csapat felvállalta a támadójátékot, de ilyen nehéz talajon egyáltalán nem volt könnyű dolguk a játékosoknak, szinte lehetetlen volt kombinatív játékot játszani.

A 35. percben egy indítás után Ennin indult meg a félpályáról az KTE kapuja felé, majd a 16-oson belülre érve Szűcs hatalmasat mentett. A szünet előtt kevéssel aztán megszületett az egyenlítés: Horváth lövése Kocsis kezében akadt el, a játékvezető pedig ezen az oldalon is tizenegyest ítélt, a büntetőt Horváth a bal felsőbe helyezte, 1-1.

Rögtön előnybe kerülhetett volna az MTK, Spalek lövésébe azonban bele tudott vetődni Belényesi, így a lila-fehérek ekkor még megúszták a kapott gólt.

Kicsivel később azonban már nem. Zeke ütközött Varjuval a 16-oson belül, amiért a játékvezető megint csak 11-est ítélt, ám a kecskeméti futballista valahogy megúszta a második sárgát. Antonov mindenesetre ismét értékesítette a büntetőt, ezúttal erősebben lőtt a jobb alsóba, 1-2.

A 71. percben a hazaiak is veszélyeztettek: Horváth bal oldali szabadrúgása után Iyinbor csúsztatott, Demjén magabiztosan védett. A kék-fehérek kapusa később egy Belényesi-fejesnél is jól helyezkedett, míg Tóth Barna kiszorított szögből lőtt az oldalhálóba egy közepesen nagy helyzetet.

A három 11-est is hozó meccsen végül az MTK büntetett többször, és a nehéz pályán, idegenben is le tudta győzni a Kecskemétet, amelyet így meg is előzött a tabellán.

NB I, 15. forduló

Kecskeméti TE-MTK Budapest 1-2 (Horváth 45. - 11-esből, ill. Antonov 13., 60. - mindkettőt 11-esből)

KTE: Varga - Szabó A., Belényesi, Szűcs - Májer, Vágó, Szuhodovszki, Zsótér (Kiss B., 68.), Zeke (Leoni, 62.) - Horváth, Pálinkás (Szendrei, 77.).

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju, Spalek (Németh, 62.), Végh, Thiam, Antonov - Ennin (Kovács M., 73.), Bognár (Kosznovszky, 88.).