Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Kétgólos hátrányból állt fel a Puskás, Krusciccsal sem tud nyerni a Kisvárda

Döntetlennel mutatkozott be a Kisvárda kispadján Milos Kruscic vezetőedző, a szabolcsiak így már öt bajnoki óta veretlenek. A Puskás a végén majdnem fordított kétgólos hátrányból.
Budai László 2023. április 1., szombat 14:53
Szerző: Budai László 2023. április 1., szombat 14:53

Véget ért a válogatott meccsek miatti szünet, az NB I 25. fordulója a dobogóért harcoló Kisvárda, Puskás Akadémia kettős egymás elleni találkozójával kezdődött. A hazaiakat már az a Milos Kruscic irányította, aki legutóbb az Újpest edzője volt, és két hete szintén a felcsútiak ellen meccselt. Akkor az az összecsapás és 5-1-es vereség az állásába került.

Az első izgalmas esemény a vendégek 16-osán belül történt, amikor az ellenféllel nagy harcban lévő Golla kezére pattant a labda egy középre ívelés után, a VAR vizsgálta az esetet, de nem ítélt büntetőt.

Ezután helyzetekből sem volt hiány. Először a Puskás veszélyeztetett komolyabban: a 15. percben Bartolec ívelt kiválóan középre jobbról, Puljic azonban senkitől sem zavartatva, öt méterről túlhelyezte, és mellé fejelt. A Várda is közel járt a gólhoz: Navrátil beadása és Camaj visszakészített labdája után Karabelyov lőtt 8 méterről, de a blokkról fölé pattant a kísérlete. A 24. percben Colley fejelt fölé egy jobb oldali beadást, majd nem sokra rá Golla 12 méteres lökete pattant fölé.

Ebből az adok-kapokból a hazaiak jöttek ki jobban, a 31. percben Kovacic passzolt remekül középre balról, laposan, az érkező Spasic pedig belsővel, finoman a hosszúba terelte a labdát (1-0).

A felcsútiak szinte rögtön válaszolhattak volna a kapott találtra, Colley hatméteres fejese viszont egy kicsivel a bal alsó mellé ment.

A fordulás után nem sokkal a Puskás Akadémia alakított ki először veszélyt, egy szöglet után Spandler jobb sarokba tartó fejesét mentette a gólvonal előtt 2 méterrel Alic. A 49. percben Slagveer adta el a labdát a középpályán, így Navrátil ki tudta ugratni Camajt, aki Levivel a nyakán törhetett kapura, majd a 16-oshoz érve csinált egy cselt, de a lövésébe végül belelépett a vendégek szélsője.

A 61. percben megduplázta előnyét a Kisvárda: Alic balról érkező beadását kaparintotta meg a rövid oldalon Mesanovic, aki visszagurította lövésre az üresen álló Spasicnak, a szélső pedig 10 méterről a bal sarokba lőtt (2-0). Tíz perccel később egy szép támadás végén talált be Camaj, de a gólpasszt adó Spasic lesen volt, így jogosan érvénytelenítették a gólt.

De izgalmassá vált a hajrá, a 78. percben ugyanis szépített a Puskás Akadémia: Hindrich rúgott előre egy labdát, de nagyon röviden, 30 méterre a kaputól Gruber lecsapott rá, majd kiugratta Zahedit, aki 13 méterről, Hindrich lábai alatt a bal alsóba gurított (2-1).

A 82. percben Ilievski kiszorított szögből lőtt a jobb alsó mellé. Két minutummal később Slagveer szelídített meg egy labdát a 16-oson belül, majd Alic hátulról lökött rajta egy kicsit, Erdős pedig úgy ítélte meg, hogy ez elég volt a 11-eshez, sőt, még ki is állította a várdai védőt. A büntetőt Favorov középre rúgta, Hindrich jobbra mozdult el (2-2).

A hátralévő időben nagyon ment előre a Puskás Akadémia a három pont megszerzéséért, Zahedi és Favorov távolról veszélyeztetett, míg a 93. percben Levi fejelt mellé kevéssel az ötösről. Közel állt a fordításhoz a Puskás, de végül mindkét csapatnak meg kellett elégednie egy ponttal.

NB I, 25. forduló

Kisvárda-Puskás Akadémia 2-2 (Spasic, 31., 61., ill. Zahedi 78., Favorov 86. - 11-esből)
Kiállítva: Alic (84.)

Kisvárda: Hindrich - Jovicic, Kovacic, Hej, Alic - Karabelyov, Ötvös (Melnyik, 80.) - Navrátil (Széles, 87.), Camaj, Spasic (Ilievski, 75.) - Mesanovic.

Puskás Akadémia: Markek - Bartolec, Spandler, Golla, Brandon - Levi, Favorov, Plsek, Komáromi (Gruber, 72.) - Puljic (Slagveer, 46.), Colley (Zahedi, 62.).

Laidouni: "Olyan volt, mintha a Call of Dutyban lennénk" - a Fradiról és a "rossz hírű Magyarországról" is beszélt
A már az Union Berlint erősítő, tunéziai válogatott Aissa Laidouni nagyinterjúban beszélt a Ferencvárosba igazolásáról, az itt szerzett tapasztalatairól, de érdekes romániai és afrikai élményeiről is mesélt.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.