Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Két perc alatt rémálommá vált a Vidinek a Diósgyőr elleni bajnoki - négygólos győzelemmel mutatkozott be a DVTK új edzője

A Viditől kölcsönvett Szabó Levente két gólt lőtt az anyaegyesületének első diósgyőri bajnokiján, a 17. perctől emberhátrányban játszó fehérváriak sima vereséget szenvedtek.
Nyikes Zoltán 2024. február 24., szombat 16:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 24., szombat 16:52

Zsinórban három győzelmet követően a négy meccs óta nyeretlen Diósgyőr otthonába látogatott a Fehérvár FC - a miskolciak kispadján ezen a délutánon debütált Vladimir Radenkovic vezetőedző, aki a Győrben kinevezett Kuznyecov Szergejt váltotta.

Fehérvári kísérletekkel indult a találkozó Bese és Sigér révén, míg a túloldalon Pozeg Vancas beadása után Gergényiről pattant veszélyesen a labda a saját kapujára, Tóth Balázs azonban vetődve mentett. Aztán az első tizenöt percet követően két perc alatt nagyot változott a mérkőzés képe: előbb Csongvai taposta meg Bényei bal bokáját, ami VAR-ozást követően kiállítást ért Pintér játékvezetőnél, majd Stephen balról érkező beadásába lépett bele Gergényi, a labda pedig így a kimozduló Tóth Balázs felett a kapuba perdült - öngól, 1-0.

Szinte egy pillanat alatt tehát ember- és gólhátrányba került a Vidi, amely így ezt követően az első játékrészben nem is tudott már veszélyt kialakítani Odyntsov kapuja előtt. A Diósgyőr mezőnyfölényben játszott, a 32. percben Jurek 16-oson kívüli löketét ütötte ki Tóth a bal alsóból.

Rögtön két komoly hazai lehetőséggel indult a második játékrész, előbb Gera 28 méteres bombája a felső lécen csattant, majd a kipattanónál Pozeg Vancas lőtt kapásból, öt méterről, Tóth pedig bravúrral védett. Hiába az emberhátrány, a Vidinek muszáj volt kockázatot vállalnia és többet is tartózkodott a Diósgyőr térfelén, mint az első félidőben, volt is néhány ígéretes szituáció a vendégek előtt, ám rendre jól léptek közbe a hazai védők a tizenhatoson belül.

A 69. percben egy Vidi-szöglet után kontrát indított a Diósgyőr, Pernambuco találta meg a rést és passzolt a 16-oson belülre futó Pozeg Vancashoz, aki estében lőtt, ám ezt még blokkolták, a visszapattanót azonban a szlovén játékos tovább passzolta Franchuhoz, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia pár méterről, 2-0.

Ezt követően pedig már nem is maradt több kérdés a három pont szempontjából, a Diósgyőr a maradék időben magabiztosan játszott és közel is állt a harmadik gólhoz. A 84. percben Pozeg Vancas fordult be Serafimov mellett a 16-oson belülre, a támadó térde pedig elakadt a védőben - a játékvezető azonnal kiállította az északmacedón hátvédet és szabadrúgást ítélt, miután úgy látta, hogy kívül történt az ütközés, ám VAR-ozást követően változtatott az ítéletén és így tizenegyes következett, Serafimov pedig megúszta sárga lappal.

A büntetőt éppen a Viditől kölcsönvett Szabó Levente lőtte a bal alsóba, Tóth a másik irányba indult el, 3-0.

És itt még nem volt vége: a 89. percben Gera szerzett labdát a Vidi tizenhatosa előtt, majd Pozeg Vancast ugratta ki, aki remekül tálalt Szabó elé, a Vidi-kölcsönjátékos pedig az üres kapuba helyezett, 4-0.

A Diósgyőr új edzője tehát kiütéses győzelemmel debütált a kispadon.

NB I, 22. forduló

Diósgyőri VTK–Fehérvár FC 4-0 (Gergényi 18. - öngól, Franchu 69., Szabó L. 87. - 11-esből, 89.) Kiállítva: Csongvai 17.

DVTK: Odyntsov – Gera, Lund, Szatmári, Stephen – Holdampf, Vallejo (Klimovich, 71.), Bényei (Franchu, 63.) – Jurek (Pernambuco, 63.), Edomwonyi (Szabó L., 71.), Pozeg Vancas.

Vidi: Tóth B. – Bese (Simut, 78.), Serafimov, Spandler, Gergényi, Schön (Katona, 64.) – Csongvai, Sigér (Pinto, 64.), Christensen – Stefanelli (Tóth T., 64.), Gradisar (Karamoko, 78.).

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.