Fotó: fradi.hu

NB I-es edzőmeccsek: Lengyel csapat verte a Fradit, a Puskás német ellenfelet győzött le, üzbégekkel ikszelt a Loki - eredmények

Három NB I-es csapat is felkészülési mérkőzést játszott vasárnap délután, Spanyolországban, illetve Törökországban.
Csakfoci.hu 2023. január 15., vasárnap 16:59
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 15., vasárnap 16:59

FTC - PIAST GLIWICE

A hétfőn a cseh Viktoria Plzennel is összecsapó FTC egyfajta vegyescsapattal lépett pályára vasárnap, a kezdőjében a napokban szerződést hosszabbító tinivel, Lisztes Krisztiánnal, illetve a próbajátékon lévő ghánai Bonsu Oseivel. Később, a második játékrész derekán lehetőséget kapott az a 16 éves Varga Zétény is, aki ugyancsak nemrég kötött új kontraktust a zöld-fehérekkel. De ugyancsak mélyvízbe dobta Sztanyiszlav Csercseszov a 21 éves, az ősszel még Soroksáron szereplő támadót, Halmai Ádámot is.

A spanyolországi találkozón viszonylag gyorsan vezetést szerzett a lengyel élvonalbeli rivális, Kadzior passza után Wilczek lőtt a kapuba a 18. percben. Az első félidő több igazán komoly lehetőséget már nem is hozott.

A Ferencváros a hajrában alakította ki aztán a legnagyobb helyzetét: az alig percekkel korábban beállt Marquinhos fejese a kapufán csattant, majd az érkező Kharaishvili elől tisztáztak a védők. A brazil igen aktívnak bizonyult az utolsó percekben, de újabb két lehetőségéből sem született gólt, maradt az 1-0 a Piast Gliwice javára.

Felkészülési mérkőzés, Spanyolország:

Ferencváros - Piast Gliwice 0-1 (Wilczek 18.)

FTC: Bogdán - Wingo, S. Mmaee (Knoester, 37.), Kovacevic, Pászka - Esiti (Sigér, 65.), Vécsei, Auzqui - Lisztes (Kharaishvili, 46.), R. Mmaee (Marquinhos, 79.), Osei (Varga Z., 65.)

DVSC - NEFTCHI FERGANA

A Lokira a német Hannover szombati legyőzését követően egy üzbég rivális várt. Gólt ezúttal nem szerzett a hajdúsági együttes, igaz, nem is kapott, 0-0 lett a törökországi találkozó vége.

A találkozón viszonylag eseménytelenül telt az első félidő, egyik kapu sem nagyon forgott veszélyben. A második játékrész elején Bódi, Neofytidis és Baranyai is betalálhatott volna, ám a helyzetek kimaradtak. A 64. percben Kyziridis lövése után hárított az üzbégek hálóőre, aki Dieye fejesét is hatástalanította. A hajrában Loukili lőtt fölé, végül maradt a döntetlen.

Csütörtökön újabb két mérkőzés, a Topolya és a Slask Wroclaw II. elleni következik a programban a DVSC számára - írja a dvsc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Törökország:

DVSC - Neftchi Fergana 0-0

DVSC: Gróf – Baranyai, Lagator, Romanchuk, Bévárdi – Neofytidis, Varga J. – Bódi, Loncar, Kyziridis – Dieye

Cserék: Erdélyi, Balbarau, Kusnyír, Loukili, Baráth P., Manrique

KARLSRUHE - PUSKÁS AKADÉMIA

A felcsútiak a Bundesliga 2-ben szereplő Karlsruhe együttesével csaptak össze Spanyolországban és 1-0-s győzelmet arattak. A mindent eldöntő találatot a horvát Puljic jegyezte a 31. percben. Az első negyvenöt percben végig a Puskás irányította a játékot, a németeknek csak néhány nem túl veszélyes lövési kísérletre futotta, így teljesen megérdemelten vezetett az NB I-es gárda a szünetben - számolt be a pfla.hu.

A második félidőre gyakorlatilag sort cserélt a felcsúti csapat, ekkor már az ellenfél is többször jutott el a magyar térfelre. Az eredmény azonban a hátralévő időben már nem változott, a Puskás Akadémia megszerezte első győzelmét Spanyolországban. Folytatás január 19-én a cseh Jablonec ellen.

Karlsruhe - Puskás Akadémia 0-1 (Puljic 31.)

PAFC: Tóth B. - Batik, Spandler, Stronati - Slagveer, Baluta, Van Nieff, Corbu, Ormonde-Ottewill - Puljic, Gruber

Cserék: Pécsi, Noel, Babós, Nagy Zs., Kern, Dusinszki, Favorov, Plsek, Komáromi, Colley

Lábtöréssel dőlt ki hosszú időre a magyar válogatott szélső: "Egy kicsit magamba roskadtam, de aztán szépen lassan elfogadtam, hogy ez van"
Kiss Tamás, a Puskás Akadémia 22 éves, 2-szeres magyar válogatott szélsője egy sérülés miatt egyelőre könnyített edzéseket sem végezhet csapatával, de elutazott a spanyolországi edzőtáborba. Egy sajnálatos rossz mozdulat következtében a lábfejemben ...