Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: Dzsudzsák német csapatnak lőtt győztes gólt, nyert a Vasas és a Kisvárda is, a Vidi és a Paks kikapott - eredmények, videó

A Vasas és a Kisvárda is ötgólos mérkőzésen nyert, előbbinél Ihrig-Farkas Sebestyén két asszisztot is kiosztott. A Vidi horvát, a Paks szerb csapattól kapott ki, míg a Loki fordítani tudott a Hannover ellen.
Nyikes Zoltán 2023. január 14., szombat 15:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 14., szombat 15:01

A Vasas a cseh Ceske Budejovice ellen lépett pályára a törökországi Belekben. Az angyalföldi klubhonlap beszámolója szerint a 19. percben szerzett vezetést az NB I-es csapat: Hidi végzett el egy szögletet, egy védőről Litauszki elé pattant a labda, az első lövését blokkolni tudták, de a másodikat már a kapu bal oldalába lőtte.

A második játékrészben növelte előnyét a Vasas, a 69. percben Ihrig-Farkas kapott egy keresztlabdát a jobboldalon, ahol megverve ellenfelét Zimonyihoz passzolt, aki a jobb felső sarokba tekert. Rögtön a középkezdést követően saját térfelén vesztett labdát a magyar csapat, az előnybe kerülő Svec Colicot indította, aki szépíteni tudott.

Az újabb találatra csak egy percet kellett várni: Ihrig-Farkas futott el a jobbszélen és verte meg emberét, a középre gurítását Feczesin vette át, aki a cseh hálóőr mellett a kapuba gurított. A 84. minutumban újra tudott faragni a hátrányból a Ceske, ekkor Matousek tudta megbontani a jobboldali alapvonalnál a védelmet, Potocni pedig közelről a kapuba lőtt.

Felkészülési mérkőzés, Belek

Vasas FC-Ceske Budejovice (cseh I.) 3-2 (Litauszki 19., Zimonyi 69., Feczesin 72., ill. Colic 71., Potocni 84.)

Vasas: Jova - Szivacski, Litauszki (Ihrig-Farkas, 38.), Otigba, Hidi, Ódor - Hinora, Pátkai, Sztojka (Rab, 66.), Zimonyi (Géresi, 70.) - Szalai (Feczesin, 66.)

A Vidi Kleinheisler László előző csapata, az Eszék ellen játszott Umagban. A fehérváriak tudósításából kiderül, hogy ugyan gól nem esett az első játékrészben, de mindkét oldalon akadtak nagy lehetőségek, az eszékiek egyszer a kapufát is eltalálták.

A második játékrész egyetlen gólját a horvátok szerezték, a 77. minutumban egy sarokrúgást követően közelről fejelt a kapuba Mierez.

Felkészülési mérkőzés, Umag

MOL Fehérvár FC-Eszék (horvát I.) 0-1 (Mierez 77.)

Fehérvár: Kovács - Nego, Larsen, Stopira, Heister - Christensen, Kovács B. - Kastrati, Dárdai, Funsho - Szabó L.
Fehérvár, II. félidő: Kovács (Rockov, 65.) - Bese, Serafimov, Kojnok, Hangya - Pokorny, Pető - Menyhárt (Cserkuti-Németh, 70.), Houri, Schön - Kodro

A Debreceni VSC ellenfele a német másodosztályú Hannover volt a törökországi edzőtáborban. A 27. percben a németek szereztek vezetést, miután Louis Schaub csapott le egy labdára 25 méterre a kaputól, majd elment Baráth mellett és 15 méterről a jobb alsóba lőtt.

Az egyenlítés a fordulás után összejött az NB I-es csapatnak, az 59. percben Szécsi cselezte ki ellenfelét a jobboldalon és nagyszerűen tört befelé, majd a középen érkező Manriquehez passzolt, aki estében tíz méterről a jobb alsóba helyezett. A 65. percben egy jó letámadás után Dzsudzsák szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd egészen a 16-osig vezette a játékszert és a kapus mellett a bal sarokba helyezett.

Ez végül a győztes gólt is eredményezte, a Loki kihúzta a végéig és megverte német ellenfelét.

Felkészülési mérkőzés

Debreceni VSC-Hannover (német II.) 2-1 (Manrique 59., Dzsudzsák 65., ill. Schaub 27.)

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Deslandes, Ferenczi – Manrique, Baráth P. – Szécsi, Dzsudzsák, Sós – Dorian Babunski

Cserék: Gróf, Erdélyi, Lagator, Bévárdi, Varga J., Dieye, Loncar, Bódi

A Paks a második törökországi mérkőzésén a szerb élvonalbeli Vojvodinával nézett farkasszemet.

A magyar együttes gyorsan kétgólos hátrányba került, Kabic és Miletic találataival a 27. percben már 2-0-ra vezetett a Vojvodina. A szépítésre azonba nem kellett sokat várni, a bajnokság őszi idényében is remekül játszó Varga Barnabás lőtt egy kipattanót a szinte teljesen üresen tátongó kapuba.

Az egyenlítés már nem jött össze, a második játékrészben csak helyzetekig jutottak a felek, így a szerbek nyerték a felkészülési találkozót.

Paksi FC-Vojvodina (szerb I.) 1-2 (Varga B., 33., ill. Kabic 7., Miletic 27.)

Paks: Nagy G. - Osváth, Kinyik, Kádár, Szabó J. - Papp, Windecker, Bőle - Sajbán, Szabó B., Varga

Cserék: Simon, Balázs, Vas, Kovács, Balogh, Haris, Gyurkits, Harszti, Horváth, Nyári, Hahn

A törökországi edzőtábor első tesztmérkőzésén a Kisvárda a lengyel elsőosztályú Stal Mielec ellen játszott.

A klubhonlap beszámolója szerint a 20. percben Hej indításával Camaj lódult meg a bal oldalon, középre gurítása után Mesanovic jobbal hat méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. Három perccel később jött az egyenlítés: Ciepiela a kivetődő Hindrich fölött elegánsan a kapu közepébe emelt, 1-1.

Még mindig csak a 25. percben járt a találkozó, amikor a kiugró Ciepiela Hindrich mellett 16 méterről a bal alsó sarokba gurított, gyorsan fordított a lengyel csapat. A kisvárdai egyenlítésre a szünet után került sor: Leonit vágták fel a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Mesanovic jobbal a léc alá vágta, 2-2.

A győztes találatot a várdaiak szerezték meg, a 87. percben Karabeljov indította Ilievszkit, aki Wyparloval futott versenyt, utóbbi menteni igyekezett, de a saját kapujába talált be, 3-2.

A Kisvárda így nyerni tudott az első törökországi meccsén.

Felkészülési mérkőzés, Lara

Kisvárda-Stal Mielec (lengyel I.) 3-2 (Mesanovic 20., 51. - a másodikat 11-esből, Wyparlo 87. - öngól, ill.  Ciepiela 23., 25.)

Kisvárda: Hindrich (Odincov, 68.) – Hej, Kravcsenko (Széles I., a szünetben), Jovicic (Vranjanin, 68.), Leoni (Lucas, 68.) – Melnik, Ötvös (Karabeljov, a szünetben) – Navrátil (Czérna, 68.), Makowski (Szpaszics, 68.), Camaj (Vida K., 68.) – Mesanovic (Ilievszki, 68.).