Fotó: fradi.hu

NB I: A gólrekorder Fradi egy félidőt aludt, aztán legázolta a Lokit - videó

A kevésbé mozgalmas első és a gólgazdag második félidőt követően a bajnok Ferencváros 5-1-re verte a DVSC-t az OTP Bank Liga 31. fordulójának zárómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. május 5., vasárnap 20:22
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 5., vasárnap 20:22

Már az első fél percben a kapuba talált a Fradi, de Traoré jókora lesen volt, így érvénytelen lett a gól. Amelyből végül egy sem született a szünetig, pedig próbálkoztak a csapatok, de nem túl nagy lendülettel.

Lisztesnek volt egy szép megindulása és remek csele, majd egy gyengébb lövése a 7. percben, a másik oldalon Baranyainak és Ferenczinek távoli kísérlete, Traorénak pedig két nagy helyzete a debreceni kapu előtt, de a 34. percben a védők, a 40.-ben pedig Megyeri mentett előle. Így maradt a 0-0 a félidőre.

Nem sokkal a fordulás után jött az FTC vezető gólja: a 49. percben Cissé lövését még kiszedte a léc alól Megyeri, de a kipattanót követően Abena elé került a labda, aki a kapuba vágta azt (1-0).

Alig hét perccel később jött a második is, ekkor Abu Fani indította Traorét, aki jobbról kapura húzott és 5 méterről, éles szögből a hosszúba lőtt ballal (2-0).

Ezután Varga Barnabás pillanatai következtek, aki előbb összeszólalkozott Lagatorral (sárga lapot érően), majd tőle szokatlan módon kihagyott egy óriási, ajtó-ablak ziccert Traoré önzetlen passzát követően.

Szinte azonnal az elpuskázott lehetőséget követően szépített a Loki: a fiatal Vajda éles szögből lőtt nagy gólt Dibusz kapujának jobb felső sarkába (2-1).

Nem sokáig bízhatott az egyenlítésben azonban a DVSC, hiszen négy perccel később Vajda lábán esett át Lisztes, a játékvezető 11-est ítélt, Varga Barnabás itt pedig már nem hibázott, magabiztosan vágta a büntetőt a kapu jobb oldalába (3-1).

A 72. percben pedig mindent eldőlt: Abu Fani beadását Varga még a lécre fejelte, érkezett Katona, aki "eltörte" a labdát, de az épp így lett jó Abenának, aki a léc alá bombázott közelről (4-1).

A 80. perc pedig már a kiütést jelentette, hiszen megszületett a Ferencváros 5. (és idénybeli 78., a 12 csapatos bajnokságban a csúcsot jelentő) gólja is: Varga most előkészítő volt, Abu Fani pedig befejező, az izraeli középpályás 17-ről lőtt a kapuba, a kapufa segítségével, a magyar csatár lekészítését követően.

Az 5-1-s sikerrel az FTC továbbra is veretlen a bajnokságban 2024-ben (sőt, tavaly december 17-én megkezdődött a már 15 meccses sorozata), a DVSC viszont komolyabb lépéshátrányba került a Puskás Akadémia mögött a negyedik, európai kupaindulást jelentő helyezésért zajló különcsatában.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Ferencváros - DVSC 5-1 (Abena 49., 73., Traoré 57., Varga B. 68. - 11-esből, Abu Fani 80., ill. Vajda 64.)

FTC: Dibusz - Botka, Abena, Cissé, Ramírez (Pászka, 80.) - Maiga, Abu Fani (Tóth A., 80.), Katona (Ben Romdhane, 73.) - Traoré (73., Sevikyan), Varga B., Lisztes (Kodro, 73.)

Loki: Megyeri - Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Vajda (Kocsis, 85.), Oyediran (Romanchuk, 46.), Domingues (Szécsi M., 73.), Dzsudzsák (Loncar, 73.), Szuhodovszki (Tuboly, 46.) - Bárány

Kecskemét - Paks 0-0

A Loki edzője kifakadt a Fradi-K.O. után: "Ez szinten aluli volt, macska-egér játék" - NB I-es értékelések
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kecskeméten, illetve a Groupama Arénában. Edzői értékelések.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.