Fotó: kisvardafc.hu

NB I: A Fradi könyörtelenül kihasználta a Kisvárda nagy hibáit és magabiztos győzelemmel kezdte a tavaszt - videók

Lucas és Cipetic nagy hibája után is gólt szerzett a Fradi, így a Kisvárdának nem igazán volt esélye a pontszerzésre.
Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 16:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 16:55

A bajnoki címvédő Ferencváros a sereghajtó Kisvárda otthonában lépett pályára a tavaszi szezon első fordulójában. Feczkó Tamás csapatából még hiányzott a brazil sztárigazolás, Wellington Nem, akinek egyelőre nem érkezett meg a játékengedélye, valamint az erőállapota sem tökéletes, míg a Ferencvárosnál a kispadon kezdte a meccset a két gólvágó, Varga Barnabás és Kenan Kodro.

1. félidő

Mezőnyfölényben kezdte a találkozót a Fradi, amely Ramírez távoli lövésével veszélyeztetett először, a 17. percben viszont már ennél jóval nagyobb lehetőség következett a zöld-fehérek előtt, amikor is egy balról érkező lapos beadást nagy helyzetben lőtt mellé 11 méterről Loncar. A 27. minutumban Marquinhos húzta meg a balszélt, majd vissza gurított lövésre Pesicnek, de a szerb támadó 18 méterről jócskán fölé lőtt. Az első kaput eltaláló kisvárdai próbálkozás Camaj részéről jött a 40. percben, de Dibusznak nem volt nehéz dolga.

Még a szünet előtt megszerezte a vezetést az FTC: Abu Fani szerelte a bizonytalankodó Lucast a kisvárdai kaputól 30 méterre, majd egészen a 16-oson belülre vezette a labdát és kilőtte a jobb sarkot, 0-1.

A 44. percben Ramírez ismét a 16-oson kívülről próbálkozott, ezúttal a jobb alsó sarok mellé célzott kevéssel. A kétperces hosszabbításban még mindkét kapu előtt kialakult egy-egy nagy helyzet: előbb Nikolov passza után Mesanovic 9 méterről, estében lőtt fölé, majd Pesic lépett ki nagy ziccerben, külsővel próbálta meg ellőni a kimozduló Petkovic mellett a labdát, de védett a kapus.

2. félidő

A fordulás után három perccel máris jött egy kisvárdai lehetőség, amikor is Camaj egy csel után, éles szögből lőtt 8 méterről, de Dibusz nagyot védett, a kipattanónál Makowski próbálkozott, ekkor pedig Abu Fani szinte a gólvonalról mentett fejjel. Az 53. percben Marquinhos balról érkező beadása után Széles fejelt majdnem öngólt, de elakadt a labda Petkovicban.

Hét percre rá azonban már tényleg kettő volt közte: Loncar 12 méterről találta el a jobb oldali kapufát, majd a kipattanónál ő eszmélt a leggyorsabban és 5 méterről már nem hibázott - a gólt követően a VAR vizsgálódott sokáig, Pesicnél vizsgált egy kezezésgyanús szituációt az akció elején, de végül megadták a találatot, 0-2.

De gyorsan faragott a hátrányából a Kisvárda, a 65. percben Nikolov szögletét Mesanovic fejelte a jobb sarokba hat méterről, 1-2.

Erre a gólra is gyorsan érkezett a válasz a túloldalon: Cipetic akarta haza fejelni a labdát Petkovicnak a 69. percben, de túl röviden tette ezt, a szemfüles Pesic pedig belekotort és gólt szerzett közelről, 1-3.

A hajrában Kenan Kodro és Varga Barnabás már egyszerre volt a pályán, előbbi egyszer jó lövőhelyzetbe is került, de Petkovic védeni tudott. A lefújásig magabiztosan őrizte előnyét a Ferencváros és összességében is megérdemelten hozta el a három pontot Kisvárdáról.

NB I, 18. forduló

Kisvárda–Ferencváros 1-3 (Mesanovic 65., ill. Abu Fani 42., Loncar 61., Pesic 70.)

Kisvárda: Petkovic – Cipetic (Balogh, 72.), Matic, Széles, Körmendi - Lucas (Melnyik, 66.), Nikolov - Camaj, Ötvös, Makowski (Filipovic, 66.) - Mesanovic (Ilievski, 66.).

FTC: Dibusz – Makreckis, Wingo, Aaneba, Ramírez – Loncar (Kodro, 72.), Maiga, Abu Fani (Katona, 78.) – Marquinhos (Tóth A., 92.), Pesic (Varga B., 78.), Zachariassen (Sevikyan, 92.).

NB I: Mance "megette" a Vidi védőit és elmozdította a Zetét a kiesőhelyről - videó
A zalaiak első félidőben duplázó csatárát sem Csongvai, sem más fehérvári védő nem tudta tartani. Bár a Vidi a második félidőben szépíteni tudott, Croizet szabadrúgása eldöntötte a meccset.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)