Fotó: ztefc.hu

NB I: Mance "megette" a Vidi védőit és elmozdította a Zetét a kiesőhelyről - videó

A zalaiak első félidőben duplázó csatárát sem Csongvai, sem más fehérvári védő nem tudta tartani. Bár a Vidi a második félidőben szépíteni tudott, Croizet szabadrúgása eldöntötte a meccset.
Budai László 2024. február 3., szombat 14:21
Szerző: Budai László 2024. február 3., szombat 14:21

A tavaszi szezont az utolsó előtti helyről megkezdő ZTE a dobogós Fehérvárt fogadta szombaton ebédidőben. A zalaiaknál az első perctől lehetőséget kapott a Kecskemétről érkező Kiss Bence, a Vidinél új igazolás nem kezdett, debütált azonban a 19 éves Tóth Tamás Vid.

Az első nagy helyzetet a Vidi dolgozta ki, Kastrati kapott jó indítást, de 14 méterről, ballal pattogósan a bal kapufa mellé lőtt.

Ezután a ZTE is veszélyeztetett, sőt, elkezdett sokkal dominánsabban játszani, mint ellenfele. Az első zalai lehetőség Bedi 16 méteres lövése volt, amelyet Tóth Balázs védett. Rögtön ezután jött a hazai gól is: egy bal oldali szögletet Mance Csongvait megelőzve csúsztatott a rövid felső sarokba (1-0).

Nem sokkal később ismét Mance került helyzetbe, Serafimov azonban blokkolni tudta a csatár ötös sarka elől leadott lövését. A 41. percben egy vendégszögletből is kis híján gólt lett, Csóka saját kapuja felé fejelt labdája szerencséjére kijött a bal kapufáról.

Ezt pedig hamar megbüntette a Zete: Mance 45. perces, 17 méteres ballábas lövését bravúrral még védeni tudta Tóth, két perccel később azonban már ő is verve volt. A sokadik hazai labdát ívelték be a fehérvári védők mögé, Mance előbb megnyert egy párharcot Csongvaival szemben, így megkaparintotta a labdát, majd a 16-oson belül, ugyancsak Csongvai mellett a bal alsóba lőtt (2-0).

Közel volt a mesterhármashoz is Mance, aki az 57. percben Sajbántól kapott kiváló kiugratást, ziccerben lőhetett is, de Tóth B. vetődve nagyot védett.

A Vidi részéről a csereként beállt Berki járt közelebb a gólhoz, ő 17-ről tekert nem sokkal a bal sarok mellé. A 73. percben Csongvai támadásban javított és szépített, miután egy 19 méteres szabadrúgást védhetetlenül tekert a bal sarokba (2-1).

Az egyenlítésre azonban nem nagyon volt esélye a Vidinek, sőt a ZTE visszaállította a kétgólos különbséget: Croizet az oldalvonal mellől lőtt kapura egy szabadrúgást, amibe középen senki nem ért bele, a labda pedig Tóth kapujában kötött ki (3-1). Az utolsó percekben debütált a Vidiben a mindössze 16 éves Kovács Patrik is, de az állás már nem változott.

A Zalaegerszeg így 3-1-re nyert, és elmozdult a 11., kieső helyről, ahová a holnap a Kecskemétet fogadó Mezőkövesd csúszott.