Fotó: mtkbudapest.hu

MK: A Debrecen négyet rúgott a derbin, az MTK mesternégyessel jutott tovább - eredmények

A Fradin kívül a többi NB I-es csapat - a Kövesd, a DVSC, a Paks és a Kisvárda - sikerrel vette az akadályt, az NB II-es Siófok azonban fájó vereséget szenvedett a harmadosztályú ESMTK-tól. Itt vannak a 13.30-as mérkőzések eredményei.
Budai László 2022. október 19., szerda 15:34
Szerző: Budai László 2022. október 19., szerda 15:34

Úgy tűnt, az NB I-es csapatok közül a legmagabiztosabb a Mezőkövesd lesz, amely Kis, Brtan és Bobál Gergely góljával már az első félidőben 3-0-ra vezetett a megye I-es Nyergesújfalu ellen, a hazaiak azonban a második félidőben szépítettek, igaz, a győzelem így sem forgott veszélyben. A Kövesd végül 4-1-re nyert.

Dominánsan futballozott a Debrecen, amely Sós és Horváth K. találatával a szünet előtt kétgólos előnybe került a harmadosztályú DEAC elleni derbin, ezt a félidő után hamar sikerült megduplázni - Major és Olawale volt eredményes -, a Loki 4-0-ra verte a kis Lokit.

Haraszti 11-esből szerzett góljával korán vezetést szerzett a Paks az NB III-as Balatonfüred ellen, majd a második játékrészben bebiztosította a győzelmet (0-3).

A Kisvárda Melnyik találatával a szünet előtt lőtte meg első gólját az NB II-es Mosonmagyaróvár ellen, majd a félidő után ismét eredményes volt, ráadásul kétszer is, Navrátil és Ilievski gólja azt jelentette, hogy a Várda 3-0-lal jutott tovább.

Az NB II-es együttesek közül az MTK Zuigéber bal alsó sarkos góljával szerzett vezetést a megye I-es Felsőzsolca ellen, az előnyt egy szöglet után Godwords duplázta meg, aztán Zuigéber mesternégyesig növelte góljai számát, az utolsó pillanatokban pedig egy gólpasszt is kiosztott (0-6).

A Békéscsaba sokáig 1-1-re állt, de végül 4-1-re győzött Nagykanizsán a két 11-est is hozó mérkőzésen.

Az NB III-as Monor simán, 3-0-ra nyert a megye I-es Nagyatád ellen.

A másodosztályú csapatok csatáján a Budafok hosszabbítás után verte a Szegedet (1-0), míg az NB III-as ESMTK meglepetésre szintén hosszabbítás után győzte le az NB II-es Siófokot (3-1).

MOL Magyar Kupa, a 4. forduló (a 16 közé jutásért)

Credobus Mosonmagyaróvár (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (Melnyik 45., Navrátil 49., Ilievski 62.)

Kisvárda: Odyntsov - Vranjanin, Ilievsi (Mesanovic, 65.), Kovacic, Leoni - Melnyik (Czérna, 70.), Karabalyov (Makowski, 59.) - Lucas, Ötvös, Vida (Camaj, 59.) - Navrátil (Asani, 65.)

BTE Felsőzsolca (megyei I.)-MTK Budapest (NB II) 0-6 (Zuigéber 28. 80., 83., 88., Godwords 53., Szépe 90.)

MTK: Csenterics - Godwords, Nagy B., Lehoczky, Várkonyi, Horváth A., Biben, Varju, Zsóri, Kovács M., Zuigéber

DEAC (NB III)-Debreceni VSC 0-4 (Sós 25., Horváth 38., Major 46., Olawale 53.) - kiállítva: Dreskovic 64. (DVSC)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Major (Farkas T., 82.), Charleston, Manrique (Sana, 61.) - Horváth K. (Kusnyír, 71.), Neofytidis, Kyziridis (Loukili, 71.), Sós (Bévárdi, 61.) - Dreskovic, Olawale

FC Nagykanizsa (NB III)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 (Lőrincz 65. - 11-esből, ill. Hamed 22., Kitl 78. - tizenegyesből, Váradi 87. Czékus 94.) - kiállítva: Hajagos 75. (Nagykanizsa)

Békéscsaba: Krnács - Farkas M., Kitl, Farkas B., Ilyés, Sipos, Hodonicki, Hamed, Bora, Puskás, Talpalló

Balatonfüredi FC (NB III)-Paksi FC 0-3 (Haraszti 13. - tizenegyesből, Papp 78., Burucz 80. - öngól)

Paks: Rácz - Debreceni, Kinyik, Szekszárdi, Osváth (Szélpál, 46.) - Gyurkits, Windecker (Papp, 46.), Balogh (Volter, 46.) - Sajbán (Bőle, 61.), Hahn, Haraszti (Szabó B., 46.)

Nagyatádi FC (megyei I.)-Monor (NB III) 0-3 (Farkas Á. 16., Haragos 34, Végh 94.)

ESMTK (NB III)–BFC Siófok (NB II) 3–1 (Soós B. 7., 108. - a másodikat 11-esből, Wirth 99., ill. Nikházi 37.) - kiállítva: Debreceni 107. (Siófok)

Siófok: Winter - Vágó, Varga B., Dénes, Major, Girsik, Nikházi, Nagy-Kolozsvári, Nyitrai, Makrai, Varjas

Budafoki MTE (NB II) - Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 1-0 (Soltész 120.)

Budafok: Horváth A. - Margitics, Romic, Györgyi, Horgosi, Németh M., Tischler, Soltész, Jagodics, Kalmár, Oláh

Szeged: Molnár F. - Szilágyi, Daru, Temesvári, Sipos, Dobos, Pintér, Kővári, Szatmári L., Simon Á., Beronja

Nyergesújfalu-Mezőkövesd 1–4 (Manga 75. -11-esből, ill. Kis 27., Brtan 31., Bobál G. 43., Selmani 88.)

Mezőkövesd: Tordai - Horváth, Lukic (Pillár, 46.), Bobál D. Vadnai (Vajda, 75.) - Selmani, Lakvekheliani (Cseri, 46.), Karnitski (Babunski, 46.), Brtan - Bobál G., Kis (Drazic, 65.)