Fotó: MLSZ

Nekik messzire került az Eb: Óriási góllal kapott ki a magyar U21-es válogatott - videó

A magyar U21-es válogatott 1-0-ra kikapott Budapesten Belgiumtól, így négy forduló után kevés esélye maradt arra, hogy kijusson a 2025-ös szlovákiai kontinenstornára az Eb-selejtezők B-csoportjából.
Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 19:43
Fotó: MLSZ
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 19:43

A mérkőzést megelőzően a brüsszeli terrorakció áldozatairól emlékeztek meg egyperces gyászszünettel a csapatok és a szurkolók az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Kocsisé volt az első próbálkozás mintegy másfél perc elteltével, de a belga foci egyik legnagyobb tehetsége, Maarten Vandevoordt simán védte a külsővel leadott lövést. A másik oldalon Siquet, majd Sardella próbált veszélyeztetni (utóbbi kísérleténél Hegyi védett), de összességében nem volt különbség a két csapat között, jól tartotta magát a magyar válogatott esélyesebb ellenfelével szemben.

Sőt, a félidő derekán Lisztes akár kétszer is vezetést szerezhetett volna, de előbb a bal kapufa mellé tartó labdájánál mentett egy belga, majd Kovács Mátyás lecsúszott lövését vette át picit hosszan a csatár, így Vandevoordt kivetődve elhalászta előle a játékszert.

A skóciai találkozóhoz képest jóval összeszedettebb és szervezettebb Gera-csapat a kisebb belga mezőnyfölényt hozó folytatásban is állta a sarat, így 0-0 volt a félidő.

A második játékrészt Hegyi nagy védése nyitotta meg, a csereként alig beállt Stroeykens kínálta meg 28 méterről a magyar kapust, aki remek vetődéssel hárított szögletre.

A percek ezt követően kiegyenlített játékkal teltek, nem volt túl magas a színvonal, a csapatok küzdőszellemére azonban nem lehetett panasz.

A 72. percben sajnos - szinte a semmiből - vezetést szereztek a belgák: a selejtezősorozatban nagy formában futballozó, ezúttal csereként beállt Olaigbe 17 méterről, ballal lőtt óriási gólt a jobb felsőbe. A gólpasszt a szintén a padról beszállt Stroeykens adta (0-1).

Gera Zoltán szövetségi edző a bekapott gól után cserélt először, azonnal kettőt is, bejött Vancsa Zalán is a pályára, miközben a belgák visszább álltak és őrizték az eredményt. De az ellenakcióikban benne volt a veszély, a 84. percben Hegyinek kellett bravúrral védenie Stroeykens lövésénél.

A végén igyekeztünk, de nem jártunk sikerrel, a belgák így elvitték a pontokat Budapestről, a magyar válogatott pedig a jelek szerint máris messzire került az Eb-re jutástól.

A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok november 17-én a százszázalékos spanyolok otthonába látogatnak.

U21-es Európa-bajnoki selejtezők, B-csoport:

Magyarország - Belgium 0-1 (Olaigbe 72.)

Magyarország: Hegyi K. - Iyinbor, Balogh B., Csinger - Kovács M., Kovács B. (Vitális, 76.), Baráth P., Bényei - Kocsis (Vancsa, 76.), Lisztes, Benczenleitner (Kerezsi, 80.)

Belgium: Vandevoordt - Siquet (Kana, 84.), De Winter, Leysen, Sardella - Vranckx, Matazo (Stroeykens, 46.), Engels - Van Der Brempt, Sylla (Stassin, 63.), Fofana (Olaigbe, 46.)

A csoport másik két keddi meccsén:

Kazahsztán - Spanyolország 0-4

Skócia - Málta 2-1

A csoport állása: 1. Spanyolország 9 pont (11-0), 2. Belgium 3 (4-0), 3. Skócia 6, 4. Magyarország 6, 5. Kazahsztán 0, 6. Málta 0

Gera az U21-es válogatott újabb vereségéről: "Erre a teljesítményre lehet építeni"
Gera Zoltán szövetségi edző szerint a fájó, hogy a belgák elleni vereség egyetlen hibán múlott, de a fegyelmezett és szervezett játékot jó lenne majd novemberben is folytatni.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)