Fotó: valogatott.mlsz.hu

Sokk Skóciában: Az U21-es magyar válogatott rémálom-kezdés után szenvedett vereséget - videó

Elszenvedte első vereséget az Európa-bajnoki selejtezők során az U21-es magyar válogatott, miután 3-1-re kikapott Skóciában.
Csakfoci.hu 2023. október 13., péntek 21:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 13., péntek 21:55

Az U21-es magyar válogatott pénteken este Motherwellben, a skótok ellen folytatta az Európa-bajnoki selejtező sorozatot. A mieink a szeptemberi két találkozón hat pontot szereztek, így utaztak a vereséggel rajtoló skótok otthonába.

Az első hét percben igazi hidegzuhany érte a mieinket: Kieron Bowie a második percben előbb egy félpályás szóló után lőtte ki a bal alsót, majd öt perccel később fejjel is eredményes volt, így néhány perc után már 2-0-ra vezetett a házigazda. A 23. percben tovább folytatódott Gera Zoltán együttesének vesszőfutása, Németh András ugyanis megsérült, a helyén Lisztes Krisztián folytatta a továbbiakban.

A 32. percben aztán már 3-0-ra vezettek a skótok: Benczenleitner volt szabálytalan a saját 16-osunkon belül, így büntető következett, amit Ben Doak higgadtan értékesített. Az első játékrészben Hegyi Krisztián több védéssel tartotta meccsben a magyarokat, akik a félidő hajrájában, egy szöglet után, Kovács Barnabás révén szépíteni tudtak, így 3-1-s eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészben a hazaiak rutinosan őrizték a kétgólos előnyüket, míg a magyarok nem tudták feltörni a skót védelmet. Johnston a hajrában két sárgát is begyűjtött, így kiállították, de a skótok végül 3-1-re győztek, ezzel pedig megszerezték első pontjaikat a csoportban. A mieink legközelebb kedden, a Hidegkuti Nándor Stadionban fogadják a belgákat.

U21-es Eb-selejtezők

Skócia-Magyarország 3-1 (Bowie 2., 7., Doak 31. - 11-esből, ill. Kovács B. 43.) Kiállítva: Jonhston 97.

Skócia: Slicker - Chilokoa-Mullen, Bowat, Morrison (Neilson, 86.), Anderson - Johnston, King, Barron - Doak (Mellon, 62.), Bowie, Mulligan

(cserék: Newman, Denholm, Duncan, Lawrence, Lowry, McPherson, Mellon, Neilson, Robertson)

Magyarország: Hegyi - Szabó A. (Debreceni, 79.), Iyinbor, Csinger - Kovács M., Baráth, Kovács B. (Kosznovszky, 79.), Benczenleitner - Vancsa (Kerezsi, 59.), Németh A. (Lisztes, 23.), Kocsis (Katona B., 59.)

(cserék: Dúzs, Baranyai, Bényei, Bocskay, Debreceni, Katona B., Kerezsi, Kosznovszky, Lisztes)

1-0

2-0

3-0

3-1

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)