Fotó: kecskemetite.hu

Felkészülés: Négy válogatott játékosa nélkül is biztosan verte NB II-es ellenfelét a Kecskemét, Mátyus győzelemmel mutatkozott be a Kisvárdával

Kétgólos sikert aratott a Kecskemét és a Kisvárda is az NB II-es ellenfeleik ellen.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 8., péntek 12:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 8., péntek 12:38

Felkészülési mérkőzést játszott péntek délelőtt a válogatott szünetben a Kecskeméti TE, amelytől négy játékos is hiányzott: Szalai Gábor, Horváth Krisztofer és Szuhodovszki Soma a felnőtt, míg Iyinbor Patrick az U21-es nemzeti csapatba kapott meghívót.

A másodosztályú Tiszakécske elleni edzőmeccsen már a 6. percben vezetést szerzett a KTE: Májer beadása után Vágó fejel kapufát, a kipattanót Pálinkás már belőtte - írta az NB I-es csapat Twitter-oldala a közvetítésében. A 24. percben már kettő volt közte: Májer tekert középről a bal felsőbe egy szabadrúgást 21 méterről. A szünetig Tóth, Zsótér és Kiss is próbálkozott lövéssel, de egyikük sem járt sikerrel.

A fordulás után is csak kisebb lehetőségekig jutottak a csapatok, így már a 24. percben kialakult a végeredmény.

Felkészülési mérkőzés

Kecskeméti TE-Tiszakécske (NB II) 2-0 (Pálinkás 6., Májer 24.)

KTE: Kersák - Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke, Zsótér, Vágó, Tóth B., Kiss B., Pálinkás

Tiszakécske: Prokop - Gvishiani, Viczián, Szőr, Csáki, Grünvald, Szekér, Kryvotsiuk, Bencze, Zamostny, Winkler.

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője: – Szerettünk volna mindenképpen játszani a héten is, a Tiszakécske nagyon jó erőkből álló partner volt ehhez. Volt egy tervünk, amit sikerült megvalósítani. Szerettük volna látni azokat is, akik kevesebb játékpercet kaptak eddig, s bár kevesebben voltunk, ez nem jelentett problémát, örültem is annak, hogy ellenfelünk teljes sort cserélt a szünetben. Ez még nagyobb erőbedobásra kényszerített minket. Az első félidőben tetszetős, szép támadásokat vezettünk, gólokat lőttünk. A másodikban a vendégek frissítése után már kevesebb energiánk maradt a támadásvezetésre, de a védekezésünk stabilan működött. Nagy Krisztián sérülése némileg beárnyékolja a találkozót, de ez benne van a játékban, meglátjuk mit mutat majd az orvosi diagnózis. Most kapnak két nap pihenőt a játékosok, ezalatt is szurkolunk természetesen válogatottjainknak, majd hétfőtől készülünk a soroksári kupameccsre.

Vas László, a Tiszakécskei LC vezetőedzője: – A héten is csatlakoztak még hozzánk játékosok, így sok munka vár még ránk, hogy összecsiszolódjunk, ezt szolgálta ez a meccs is. Nem gondoltam volna, hogy hét forduló után még nem ott tartunk, ahol én azt mostanra vártam, de egy nagyon jó meccset tudtunk játszani a Kecskeméttel. Jóval előrébb tartanak nálunk, de az ilyen meccsek rávilágítanak azokra a dolgokra, amikben jobbnak kell lennünk. A meccsterhelést megkapták a játékosok, a pályán előforduló hibákat pedig javítani szeretnénk. További sok sikert kívánok a Kecskemétnek!

A bajnoki szünetet kihasználva péntek délelőtt előkészületi mérkőzést játszott a Kisvárda az NB II-ben hét forduló után veretlen, feljutó helyen álló Nyíregyháza Spartacusszal. Ez volt egyben Mátyus János vezetőedző bemutatkozó mérkőzése kisvárdai oldalon.

Mindkét csapatban akadtak hiányzók, így egyesek számára bizonyítási lehetőségnek is jó volt a találkozó, amely jó tempóban kezdődött. Az első helyzetet Milos Spasic hagyta ki, aztán ő szerezte meg a vezetést a várdaiaknak, amelynek tagjai közül Lukas, majd Rafal Makowski is növelhette volna az előnyt.

A második félidőben újabb játékosok kaptak lehetőséget, közülük Balogh Norbert a lécet találta el, majd Vida Kristopher gólt szerzett Czékus Ádám nagyszerű egyéni alakítását követően - írja a kisvardafc.hu.

Nyíregyháza-Kisvárda 0-2 (Spasic, Vida)

Nyíregyháza: Bese – Rijasko, Gengeliczki, Baki, Farkas B., Sigér, Vass, Nagy B., Géresi, Cseh, Herjeczki

Kisvárda: Kovács M. (Hotra) – D. Kovacic (Lippai), Jovicic, Széles – R. Stefan (Navrátil), Melnik, Ötvös, Lucas (Cipetic), Alic (Vida K.) – Szpaszics (Czékus), Makowski (Balogh N.)

Eb-selejtező: Szerbiában megdöbbentek a "108 kilós Ádámon", "a magyarok, mintha Portugália vagy Spanyolország szintjén lennének" - lapszemle
Így látták a szerb lapok és internetes portálok a csütörtöki Szerbia-Magyarország Eb-selejtezőn (1-2) történteket. Lapszemle.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)