Egy pontra az Eb: Az első meccslabdát elrontotta a magyar válogatott, de feltámadt Litvániában - videók

A magyar válogatott 2-2-s döntetlent játszott a házigazda Litvániával a keddi Európa-bajnoki selejtezőn. A baltiak már 2-0-ra is vezettek a szünetben, de a Rossi-csapat fel tudott állni a második játékrészben. A szerbek győzelmével még nincs meg a biztos Eb-re jutás, de közel állunk hozzá.
Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 22:42
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 22:42

Az előzmények ismeretében igencsak meglepő módon nem sikerült jól az első félidő a magyar válogatottnak Litvániában. A nagyon akaró, keményebben és veszélyesebben is futballozó hazai csapat jobban kezdett és a 11. percben, Gineitis révén már ki is alakított egy veszélyes helyzetet.

A 20. percben pedig meg is szerezte a vezetést: előbb, Szalai nem túl jól sikerült passza után Girvainis szerelte Vargát, majd Nego és Fiola mellett húzott befelé balról az orosz származású szélső, Černych, hogy aztán a 16-ostól, az elvetődő Dibusz keze mellett a kapu bal sarkába lőjön (1-0).

A litvánok negyedórával később növelték is az előnyüket, miközben a magyar csapat továbbra is csak kereste önmagát. A 35. percben, egy jobb oldali Gineitis-szüglet után a néhány napja, Bulgáriában duplázó Širvys közvetlen közelről és zavartalanul a kapunkba fejelt, miközben az eddig többnyire ragyogóan működő védelmünk megint csak asszisztált... (2-0).

A mieink Sallai és Szoboszlai révén is veszélyeztettek, a hajrában pedig Kerkez közeli kanalazásánál védett nagyot Zubas. Így maradt a 2-0 a szünetre - hidegzuhany volt a javából az első játékrész.

A litvánok hálóőre a szünet után is főszereplő maradt, de előbb amiatt kellett izgulnunk, hogy ne legyen 3-0 az állás. Szerencsére Paulauskas hiába talált a kapuba rögtön a fordulást követően, előtte Sirvys már lesről indult.

Fokozatosan lendült bele aztán a játékba a magyar válogatott, amely az 54. percben Sallai révén hagyott ki egy nagy helyzetet (Zubas védett), majd Varga és Nego fejesénél is a helyén volt a hazaiak hálóőre.

A 65. percben viszont már eredménye lett a nagy magyar nyomásnak! Nagy Ádám remek indításával Sallai lépett ki, majd eltolta a labdát a litván kapus mellett is, aki aztán csúnyán elütötte a támadót. A sárga lap elmaradt, a 11-es nem, a büntetőt pedig Szoboszlai nagy erővel lőtte a léc alá (2-1).

Akadt azért Dibusznak is dolga a második félidőben, például Slivka 16 méteres lövésénél, erre válaszul Sallai majdnem egyenlített, de Nagy Ádám újabb remek passza után a jobb kapufa mellé külsőzött éles szögből.  A 80. percben kisebb tűzijátékot rendeztünk a litván kapu előtt, de itt még szerencséjük volt a hazaiaknak.

A 82. percben viszont jött - a második félidőben látottak alapján megérdemelt - egyenlítő gólunk! Szoboszlai tekert be egy szögletet jobbról, a zsinórban negyedik Eb-selejtezőjén eredményes Varga Barnabás pedig 8 méterről a kapuba fejelt (2-2).

A hajrában a kapujuk elég szegeztük a hazaiakat, de nem sikerült már újra betalálni. Így egyelőre nem jutott ki az Európa-bajnokságra Marco Rossi csapata, de tényleg csak centikre áll attól, ehhez elég egy pontot szereznie összesen Montenegró és Bulgária ellen.

Európa-bajnoki selejtezők, G-csoport:

Litvánia - Magyarország 2-2 (Cernych 20., Sirvys 35., ill. Szoboszlai 65. - 11-esből, Varga B. 82.)

Litvánia: Zubas - Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Širvys (Beneta, 76.) - Utkus (Kažukolovas, 64.), Vorobjovas - Slivka (Novikovas, 90.), Gineitis, Černych (E. Jankauskas, 64.) - Paulauskas

Magyarország: Dibusz - Lang, Fiola, Szalai A. - Nego (Csoboth, 62.), Nagy Á., Szoboszlai, Kerkez (Nagy Zs., 46.) - Gazdag (Styles, 46.), Sallai (Bolla, 92.) - Varga B. (Ádám, 92.)

A nap  másik meccsén:

Szerbia - Montenegró 3-1

A csoport állása: 1. Magyarország 14 pont, 2. Szerbia 13, 3. Montenegró 8, 4. Litvánia 6, 5. Bulgária 2

Rossi: "Az első félidő egy rémálom volt, a szünetben 7-8 csere is lehetett volna" - így értékelte a kapitány a litvániai Eb-selejtezőt
A szövetségi kapitány szerint kissé félve és nem elég aggresszívan futballozott a magyar válogatott Litvániában, de kellő szerencsével, a második félidőben mutatott játékkal még így is győzhetett volna.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.