Fotó: MLSZ

Rossi: "Az első félidő egy rémálom volt, a szünetben 7-8 csere is lehetett volna" - így értékelte a kapitány a litvániai Eb-selejtezőt

A szövetségi kapitány szerint kissé félve és nem elég aggresszívan futballozott a magyar válogatott Litvániában, de kellő szerencsével, a második félidőben mutatott játékkal még így is győzhetett volna.
Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 23:30
Fotó: MLSZ
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 17., kedd 23:30

Mint ismeretes, a magyar válogatott 2-2-s döntetlent játszott a házigazda Litvániával a keddi Európa-bajnoki selejtezőn. A baltiak már 2-0-ra is vezettek a szünetben, de a Rossi-csapat fel tudott állni a második játékrészben. A szerbek győzelmével még nincs meg a biztos Eb-re jutás, de közel állunk hozzá.

Marco Rossi szövetségi kapitány is két teljesen ellentétes félidőt látott a mieink részéről, az első, gyengébben sikerült játékrészért pedig magára vállalta a felelősséget.

- Amit meg kell értenünk, az az, hogy hogyha nincs meg a megfelelő hozzáállás minden egyes mérkőzéshez,

akkor egy rémálom lehet belőle, és ma sajnos ez történt az első félidőben.

Nem gondolom, hogy a taktikáról kell beszélnünk, gondoljunk csak bele: mindössze egy helyen változott az összeállításunk, illetve Szoboszlai játszott egy sorral hátrébb, amivel szerettük volna támadóbb szelleművé tenni a játékunkat. Próbáltunk stílusosan játszani, de a rossz minőségű pálya erre nem nyújtott lehetőséget.  Igazából egyetlen párharcot sem nyertünk meg és mindig szabad területet tudtak a litvánok kialakítani, mert nagyon sok embert tettek a középpályára, de próbálkoztunk mi is ezen az igencsak csúszós pályán. Aztán a két félidő között változtattunk, a szünet után szerintem egyértelműen fölényben voltunk, szereztünk is két gólt.

Ha őszinte akarok lenni, a szünetben akár hét-nyolc csere is indokolt lett volna részünkről.

Ma nem volt meg az a szerencsénk, ami megvolt a szerbek ellen, ha meglett volna, abban az esetben nyilván még két pontot szerezhettünk volna. Ha a statisztikát nézzük, ez akkor is egyértelmű, de elrontottuk az első félidőt. Ez az én felelősségem. Minden felelősséget vállalok a választásaimért is.

De ahogy mondtam, egy olyan csapat vagyunk, amelyik fejlődik, egy fiatal együttes a miénk. Néha, amikor a megfelelő úton haladsz, akkor sem gondolhatod azt, hogy ez az út mindig fölfelé megy. Néha meg kell állni, levegőt venni, és aztán újrakezdeni. Most újra kell kezdjük, és ezt Bulgáriában tudjuk majd megtenni a következő fordulóban. Ha ki akarunk jutni, akkor pontot kell szereznünk, legalább egyet, de nekünk a három pont megszerzésére kell készülnünk.

A kapitány azt is elárulta az M4 Sportnak, mit mondott a játékosoknak a szünetben.

- Azt mondtam, hogy javítanunk kell, több labdát kell szereznünk, és jobban bele kell mennünk a párharcokba, az ütközésekbe is anélkül, hogy félnénk - emellett persze a taktikai utasításokat is jobban be kell tartani, amikor keressük a helyeket a védelmi vonaluk mögött. Máshogyan kellett játszanunk. Az első félidőben mindig agresszívabbak voltak, megszerezték a labdát, és utána ők használták ki a szabad területeket. A második játékrészben megjött a változás, sokkal jobban dolgoztunk együtt, sokkal jobban fel tudtuk törni a védelmüket. Két óriási lehetőségünk is volt, de nem panaszkodhatunk.

Nem lehetünk elégedettek ezzel az eredménnyel, de az első félidőt látva el kell fogadnunk az egy pontot.

Európa-bajnoki selejtezők, G-csoport:

Litvánia - Magyarország 2-2 (Cernych 20., Sirvys 35., ill. Szoboszlai 65. - 11-esből, Varga B. 82.)

Litvánia: Zubas - Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Širvys (Beneta, 76.) - Utkus (Kažukolovas, 64.), Vorobjovas - Slivka (Novikovas, 90.), Gineitis, Černych (E. Jankauskas, 64.) - Paulauskas

Magyarország: Dibusz - Lang, Fiola, Szalai A. - Nego (Csoboth, 62.), Nagy Á., Szoboszlai, Kerkez (Nagy Zs., 46.) - Gazdag (Styles, 46.), Sallai (Bolla, 92.) - Varga B. (Ádám, 92.)

A nap  másik meccsén:

Szerbia - Montenegró 3-1

A csoport állása: 1. Magyarország 14 pont, 2. Szerbia 13, 3. Montenegró 8, 4. Litvánia 6, 5. Bulgária 2

Eb-selejtezők: Anglia is kijutott, hatalmas bajban van a címvédő Olaszország - eredmények, videók
Az angol labdarúgó-válogatott kijutott a jövő nyári Európa-bajnokságra, mivel házigazdaként 3-1-re legyőzte a címvédő Olaszországot a selejtezők keddi játéknapján.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.