Fotó: twitter.com/FCBayern

Topligák: A Bayern visszavágott Sallaiéknak, hiába nyert az MU, mindenki a védő kihagyott zicceréről beszél - eredmények, videók

Néhány nappal ezelőtt a Freiburg kiütötte a Bayernt a Német Kupából, most azonban a müncheniek a bajnokságban vágtak vissza. Angliában könnyedén nyert a Manchester United, a Serie A-ban véget ért a Fiorentina szép sorozata.
Nyikes Zoltán 2023. április 8., szombat 17:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 8., szombat 17:37

Sallai Roland csapata, a Freiburg hazai környezetben 1-0-ra kikapott a címvédő és listavezető Bayern Münchentől a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. A találkozó egyetlen találatát Matthijs De Ligt szerezte: a holland válogatott belső védő óriási bombagóllal segítette három ponthoz Thomas Tuchel és segítője, Lőw Zsolt csapatát. A magyar válogatott támadó a 62. percben csereként lépett pályára, nyolc perccel később kis híján egyenlített, de kapáslövését Yann Sommer óriási bravúrral hárította. A két csapat kedden a Német Kupa elődöntőjében találkozott egymással, akkor a Freiburg 2-1-re nyert.

Nem nőtt a különbség a Bayern és a második helyen álló Borussia Dortmund között, mivel utóbbi gárda hazai pályán 2-1-re nyert a sérült Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző Union Berlin ellen.

A Bundesliga legjobb formában lévő csapata a Bayer Leverkusen: a gyógyszergyári együttes, amely az Európa Liga nyolcaddöntőjében a Ferencvárost búcsúztatta, ezúttal a második számú európai kupában tavaly győztes Eintracht Frankfurtot győzte le, ezzel egymást követő ötödik bajnokiján diadalmaskodott, amivel egyre inkább közelít a Bajnokok Ligája-indulásra hajtó élmezőnyhöz. (MTI)

Bundesliga, 27. forduló

FC Augsburg-1. FC Köln 1-3 (Vargas 29., ill. Skhiri 7., Martel 16., Maina 59.)
Borussia Dortmund-Union Berlin 2-1 (Malen 28., Moukoko 79., ill. Behrens 61.)
SC Freiburg-Bayern München 0-1 (De Ligt 52.)
Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt 3-1 (Adli 10., Diaby 34., Azmoun 95., ill. Sow 74.)
FSV Mainz 05-Werder Bremen 2-2 (Ajorque 86., Weiper 94., ill. Stage 87., Füllkrug 95.)

xxxx

A Manchester United 2-0-ra legyőzte otthon a bennmaradásért küzdő Evertont az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A Vörös Ördögök már a 12. percben könnyedén vezetést szerezhettek volna, ám Wan-Bissaka óriási ziccert hagyott ki a vendégek szerencséjére. Az első félidőben végül McTominay törte meg a gólcsendet, a végeredményt pedig Martial állította be.

A harmadik helyen álló Newcastle United a Brentford vendégeként, az ötödik Tottenham Hotspur pedig otthon, a Brighton felett aratott 2-1-es győzelmet az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján, melyen az edzőváltáson átesett Chelsea egygólos vereséget szenvedett Wolverhamptonban.

A Newcastle a félidőben egygólos hátrányban volt, s onnan fordította meg a meccset. A hazaiaknál Ivan Toney az első félidőben előbb lesgólt szerzett, majd büntetőt hibázott, aztán közvetlen a szünet előtt már nem rontott a tizenegyespontról. Érdekesség, hogy a 27 éves csatár 2018 októbere óta először hagyott ki büntetőt a rendes játékidőben, sorozatban 24 sikeres tizenegyes után. Paprikás hangulatú találkozón nyert a Tottenham, amelynek győztes gólját az angol válogatott Harry Kane szerezte a 79. percben. Húsz perccel korábban, mind a Spurs megbízott, mind pedig a Brigthon vezetőedzőjét piros lappal kiállította a játékvezető. Az esetet megelőzte, hogy a Brighton gólját videobírós ellenőrzés után kezezés miatt érvénytelenítették. A Frank Lampardot újra vezetőedzőnek felkérő Chelsea nem tudta legyőzni idegenben a kiesés elkerüléséért harcoló Wolverhamptont, amely 1-0-ra nyert, az észak-londoni Kékek pedig immár egymás után negyedik bajnokijukon maradtak nyeretlenek. (MTI)

Premier League, 30. forduló:

Manchester United-Everton 2-0 (McTominay 36., Martial 71.)

Wan-Bissaka óriási kihagyott helyzete

Tottenham Hotspur-Brighton 2-1 (Son 10., Kane 79., ill. Dunk 34.)
Brentford-Newcastle United 1-2 (Toney 45+1. - 11-esből, ill. Raya 54. - öngól, Isak 61.)
Leicester City-Bournemouth 0-1 (Billing 40.)
Aston Villa-Nottingham Forest 2-0 (B. Traoré 48., Watkins 95.)
Wolverhampton Wanderers-Chelsea 1-0 (M. Nunes 31.)
Fulham-West Ham United 0-1 (Reed 23. - öngól)

Southampton-Manchester City 18.30

vasárnap játsszák:
Leeds United-Crystal Palace 15.00
Liverpool-Arsenal 17.30

A bennmaradásért küzdő Spezia 1-1-es döntetlent játszott a Fiorentina vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A Konferencia Ligában negyed-, az Olasz Kupában elődöntős firenzei csapat öt egymást követő győzelem után vesztett pontokat a Serie A-ban, de veretlenségi sorozata így is hét találkozó óta tart.

Döntetlent játszott az Udinese és vendége, a Monza az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati első mérkőzésén. A házigazda bő negyedóra után vezetést szerzett, a szünet után viszont fordítani tudott a Monza. Már úgy tűnt, begyűjtik a három pontot a vendégek, ám a ráadásban büntetőből egyenlíteni tudott az udinei alakulat. Ezzel a Monza immár négy forduló óta nyeretlen a Serie A-ban. (MTI)

Serie A, 29. forduló

Fiorentina-Spezia 1-1 (Wisniewski 25. - öngól, ill. Nzola 32.)

Udinese-Monza 2-2 (Lovric 18., Beto 92. - 11-esből, ill. Colpani 48., Rovella 56.)