Fotó: kicker.de

Topligák: Lewandowski-duplával húzta be a Bayern az őrült rangadót, meglepő vendéggyőzelem Madridban – eredmények, videók

Négy pontra növelte előnyét az élen a Bayern München a közvetlen üldöző elleni győzelemnek köszönhetően. Angliában Bernardo Silva jelentette a különbséget a Citynél, a La Ligában először kapott ki otthon az Atlético, míg az olaszoknál rangadót nyert az Inter.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 21:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 21:03

A Bayern München 3-2-re legyőzte vendégként a Borussia Dortmundot a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati rangadóján. Az éllovas bajorok a szünetben 2-1-re vezettek, majd a második helyezett dortmundi csapat Erling Haaland pontos tekerésével a 48. percben egyenlített. A müncheniek büntetőből vették vissza a vezetést a 77. percben Robert Lewandowski révén, aki a második gólját szerezte.

A játékvezető több döntésével elégedetlen Marco Rose, a hazaiak vezetőedzője a 78. percben piros lapot kapott. A Borussia ezt megelőzően az eddigi hét hazai Bundesliga-összecsapását kivétel nélkül megnyerte, de most nem tudta folytatni jó sorozatát, így hátránya négy pontra nőtt. A Dortmundnak 2018 novembere óta nem sikerült legyőznie a Bayernt a Bundesligában, sőt, még döntetlent sem ért el ellene. (MTI)

Bundesliga, 14. forduló

Borussia Dortmund–Bayern München 2-3 (Brandt 5., Haaland 48., ill. Lewandowski 9., 77. - 11-esből, Coman 44.)
Kiállítva: M. Rose (78. - a kispadról, Dortmund)

Így nyert a Bayern

Bundesliga: A Leverkusen mészárlással hangolt a Fradira, Schick mesternégyest lőtt - eredmények, videók
A Ferencváros jövő csütörtöki Európa Liga-ellenfele gálázott a Bundesligában, a cseh Patrick Schick pedig mesternégyessel vette ki a részét a kiütésből. Novothny Soma nem került be a Bochum keretébe, Szalai Ádám a 83. percben állt be.

A címvédő Manchester City a Watford vendégeként győzött szombaton az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, ezzel az élre állt a tabellán. Nem hagyott kétséget a manchesteri együttes a mérkőzés kimenetelét illetően, már az első félidőben két góllal vezetett. A második játékrészben a vendégek tovább növelték előnyüket, erre a watfordiak csak egy szépítő góllal tudtak válaszolni. (MTI)

Premier League, 15. forduló

Watford–Manchester City 1-3 (Cucho 74., ill. Sterling 4., B. Silva 31., 63.)

A meccs összefoglalója

Az Atlético Madrid hatalmas meglepetésre kikapott az alsóházi Mallorcától a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő fővárosi alakulat a Wanda Metropolitano stadionban 51 ezer néző előtt bő egy órán át hiába szorongatta vendégét, míg nem a 68. percben Matheus Cunha vezetéshez juttatta csapatát. Franco Russo azonban a 80. percben fejesgóllal egyenlített, majd már a hosszabbításban Kubo Takefusa a vendégsikert jelentő találatot is megszerezte. (MTI)

La Liga, 16. forduló

Atlético Madrid–Mallorca 1-2 (Cunha 68., ill. Russo 80., Kubo 91.)

Így nyert a Mallorca

Az AC Milan saját közönsége előtt a várakozásnak megfelelően legyőzte a Salernitanát az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. Nem sok reményt hagyott a milánói csapat a bajnokság sereghajtójának, Franck Kessié találatával már az 5. percben megszerezte a vezetést, a 18.-ban pedig Alexis Saelemaekers megduplázta az előnyt. Az eredmény ezután már nem változott. A Milan ezzel az élre került, de a Napoli este még visszaelőzheti.

A címvédő Internazionale az AS Roma vendégeként magabiztos, háromgólos győzelmet aratott szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. A milánói csapat ezzel a tabella második helyén áll városi riválisa, az AC Milan mögött, de a forduló előtt éllovas Napoli este még visszaelőzhet. A mostani idényben az Inter előtt csak AC Milan tudott nyerni a Farkasok otthonában. (MTI)

Serie A, 16. forduló

AC Milan–Salernitana 2-0 (Kessié 5., Saelemaekers 18.)
AS Roma–Inter 0-3 (Calhanoglu 15., Dzeko 24., Dumfries 39.)

A Milan győzelme

Az Inter győzelme

Topligák: Megvan a Barcelona első veresége Xavival, Klopp csodacseréje a 94. percben döntött - eredmények, videók
A Ferencváros Európa Liga-csoportellenfele idegenben verte meg a Barcelonát, míg Angliában a Liverpool az utolsó pillanatokban tudott nyerni.