Fotó: kicker.de

Bundesliga: A Leverkusen mészárlással hangolt a Fradira, Schick mesternégyest lőtt - eredmények, videók

A Ferencváros jövő csütörtöki Európa Liga-ellenfele gálázott a Bundesligában, a cseh Patrick Schick pedig mesternégyessel vette ki a részét a kiütésből. Novothny Soma nem került be a Bochum keretébe, Szalai Ádám a 83. percben állt be.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 17:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 17:47

A Bayer Leverkusen 7-1-re verte a sereghajtó és továbbra is nyeretlen Greuther Fürthöt a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján. A harmadik helyezett hazaiaknál a cseh Patrik Schick négy gólt szerzett.

A Mainz nagyon eredményesen kezdte a Wolfsburg elleni mérkőzését, már a negyedik perc elején 2-0-ra vezetett. Az eredmény a 90. percig nem változott, akkor a hazai együttes öngóllal növelte előnyét. A mainzi együttesbe - amely sikerével megelőzte ellenfelét - Szalai Ádám a 83. percben állt be.

Bundesliga, 14. forduló

FC Augsburg-VfL Bochum 2-3 (Gregoritsch 58., Caligiuri 86. - 11-esből, ill. Polter 23., 45+2., Holtmann 40.)
Arminia Bielefeld-1. FC Köln 1-1 (Lasme 60., ill. Özcan 17.)
1899 Hoffenheim-Eintracht Frankfurt 3-2 (Geiger 24., Rutter 30., Samassekou 59., ill. Borre 15., Paciencia 72.)
Bayer Leverkusen-Greuther Fürth 7-1 (Adli 12., Tapsoba 17., Hincapie 45., Schick 49., 69., 74., 76., ill. Dudziak 33.)
FSV Mainz 05-VfL Wolfsburg 3-0 (Burkardt 2., Stach 4., Lacroix 90. - öngól)
Borussia Dortmund-Bayern München 2-3 (Brandt 5., Haaland 48., ill. Lewandowski 9., 77. – 11-esből, Coman 44.)

vasárnap játsszák:
VfB Stuttgart-Hertha BSC 15.30
Borussia Mönchengladbach-SC Freiburg 17.30
pénteken játszották:
Union Berlin-RB Leipzig 2-1 (Awoniyi 6., Baumgartl 57., ill. Nkunku 13.)

Így gálázott a Bayer

Topligák: Lewandowski-duplával húzta be a Bayern az őrült rangadót, meglepő vendéggyőzelem Madridban – eredmények, videók
Négy pontra növelte előnyét az élen a Bayern München a közvetlen üldöző elleni győzelemnek köszönhetően. Angliában Bernardo Silva jelentette a különbséget a Citynél, a La Ligában először kapott ki otthon az Atlético, míg az olaszoknál rangadót nyert az Inter.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.