Fotó: twitter.com/RealBetis

Topligák: Megvan a Barcelona első veresége Xavival, Klopp csodacseréje a 94. percben döntött - eredmények, videók

A Ferencváros Európa Liga-csoportellenfele idegenben verte meg a Barcelonát, míg Angliában a Liverpool az utolsó pillanatokban tudott nyerni.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 18:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 18:37

A hosszabbításban szerzett góllal győzte le a Liverpool a Wolverhampton Wanderers együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, szombaton. A vendégeknél Divock Origi a 94. percben talált a kapuba, a begyűjtött három ponttal pedig a Liverpool átvette a vezetést a Chelsea-től, amely korábban meglepetésre vereséget szenvedett a West Ham United gárdájától.

Premier League, 15. forduló:

Wolverhampton Wanderers-Liverpool 0-1 (Origi 94.)
Newcastle United-Burnley 1-0 (Wilson 40.)
Southampton-Brighton 1-1 (Broja 29., ill. Maupay 98.)
West Ham United-Chelsea 3-2 (Lanzini 40. – 11-esből, Bowen 56., Masuaku 87., ill. T. Silva 28., Mount 44.)
Watford-Manchester City 1-3 (Cucho 74., ill. Sterling 4., B. Silva 31., 63.)

A Pool győztes gólja

Az FC Barcelona 1-0-ra kikapott vendégétől, a Real Betistől a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján. A katalánokhoz edzőként visszatért Xavi két sikeres meccs után először veszített bajnoki mérkőzést. Győzelmével a sevillai csapat - a Ferencváros Európa-ligás csoportellenfele - az esti összecsapások előtt feljött a La Liga tabelláján a harmadik helyre. A vendéglátóknál a balhátvéd Jordi Alba 400. mérkőzését játszotta.

La Liga, 16. forduló:

FC Barcelona-Real Betis 0-1 (Juanmi 79.)

Ezzel a góllal nyert a Betis

Bundesliga: A Leverkusen mészárlással hangolt a Fradira, Schick mesternégyest lőtt - eredmények, videók
A Ferencváros jövő csütörtöki Európa Liga-ellenfele gálázott a Bundesligában, a cseh Patrick Schick pedig mesternégyessel vette ki a részét a kiütésből. Novothny Soma nem került be a Bochum keretébe, Szalai Ádám a 83. percben állt be.