Fotó: twitter.com/SevillaFC

Maguire és De Gea elképesztő hibái után a Sevilla kiütötte az MU-t az EL-ből, magyaros elődöntő lesz az EKL-ben - eredmények, videók

A Ferencvárost a nyolcaddöntőben búcsúztató Leverkusen és a Juventus is ott van az Európa Liga-elődöntőben, míg az EKL-ben Hegyi Krisztián csapata is továbbjutott a legjobb négy közé.
Nyikes Zoltán 2023. április 20., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 20., csütörtök 22:58

A 2-2-es első mérkőzést követően gyorsan előnybe került hazai pályán a Sevilla a Manchester United ellen, miután az angolok válogatott védője, Harry Maguire passzolta ellenfélhez a labdát 20 méterre a kaputól, majd En Nesyri a jobb alsóba lőtt. A szünetig még egy érvénytelen találatot is szerzett a spanyol együttes, a fordulás után azonban már hivatalosan is összejött a kétgólos előny Bade vállal juttatta a labdát a jobb felsőbe.

A meccset végig kézben tartó Sevilla a 81. percben vitte be a végső kegyelemdöfést az MU-nak, ekkor David De Gea mozdult ki a kapujából és vett le az ellenfél támadójának egy előreívelt labdát, így En Nesyrinek csak az üresen tátongó kaput kellett eltalálnia 30 méterről.

A Ferencvárost az EL-nyolcaddöntőben búcsúztató Bayer Leverkusen sem várt sokáig az első góllal, Diaby már a második percben beköszönt, Bakker pedig még a szünet előtt duplázta meg az előnyt. A második játékérészben is kétszer volt eredményes a német csapat, míg a belga Union Saint-Gilloise csak egyszer tudott válaszolni, így magabiztosan jutott az elődöntőbe Xabi Alonso csapata.

A Juventus a torinói egygólos siker után Lisszabonban hamar megduplázta előnyét, igaz, a vendéglátó portugál csapat alig több mint tíz perccel később büntetőből egyenlített. A statisztikai adatok alapján egyértelmű fölényben futballozott a Sporting, de a lefújásig már nem sikerült bevennie a rivális kapuját, így búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől. A Juventus a fináléba kerülésért majd a Sevillával csap össze.

Az elődöntők első meccseit május 11-én, a visszavágókat május 18-án játsszák. A sorozat döntőjét a budapesti Puskás Arénában rendezik május 31-én.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

Sevilla (spanyol)- Manchester United (angol) 3-0 (En Nesyri 8., 81., Bade 47.)
Továbbjutott: Sevilla - összesítésben 5-2-vel

Maguire hibája után rúgta az első gólt a Sevilla

A Sevilla második gólja

A Sevilla harmadik gólja De Gea nagy hibája után

Sporting Lisboa (portugál)-Juventus (olasz) 1-1 (Edwards 20. - 11-esből, ill. Rabiot 9.)
Továbbjutott: Juventus - összesítésben 2-1-gyel

Union Saint-Gilloise (belga) - Bayer Leverkusen (német) 1-4 (Terho 65., ill. Diaby 2., Bakker 38., Frimpong 61., Hlozek 79.)
Továbbjutott: Leverkusen - összesítésben 5-2-vel

AS Roma (olasz)-Feyenoord (holland) 4-1 (Spinazzola 60., Dybala 90., El Shaarawy 101., Pellegrini 109., ill. I. Paixao 80.) - hosszabbítás után Kiállítva: S. Giménez - Feyenoord (121.)
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 4-2-vel

A West Ham United az 1-1-es első félidőt követően a szünet után három gólt lőtt a belga Gentnek, ezzel pedig könnyedén jutott az elődöntőbe. Az angol együttesnél ezúttal nem kapott helyet a keretben a legutóbb a magyar válogatott keretébe is meghívott 20 éves kapus, Hegyi Krisztián. A magyar hálóőr csapata így az Európa Konferencia Liga-elődöntőben a Milos Kerkezt foglalkoztató AZ Alkmaarral találkozik.

Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágók:

West Ham United (angol)-Gent (belga) 4-1 (M. Antonio 37., 63., L. Paqueta 55. - 11-esből, Rice 58.)
Továbbjutott: West Ham United - összesítésben 5-2-vel

Nice (francia)-Basel (svájci) 1-2 (Laborde 9., ill. Augustin 86., K. Adams 98.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Basel - összesítésben 4-3-mal

EKL: Kerkez megint nagyot játszott, csapata tizenegyespárbaj után jutott az elődöntőbe - eredmények, videók
A magyar válogatott balhátvéd kiharcolt egy tizenegyest, majd kapufát is lőtt, végül a tizenegyespárbaj előtt lecserélte edzője. A Lech Poznan közel állt a csodához Firenzében, de még időben kapcsoltak az olaszok.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.