Fotó: twitter.com/AZAlkmaar

EKL: Kerkez megint nagyot játszott, csapata tizenegyespárbaj után jutott az elődöntőbe - eredmények, videók

A magyar válogatott balhátvéd kiharcolt egy tizenegyest, majd kapufát is lőtt, végül a tizenegyespárbaj előtt lecserélte edzője. A Lech Poznan közel állt a csodához Firenzében, de még időben kapcsoltak az olaszok.
Nyikes Zoltán 2023. április 20., csütörtök 21:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 20., csütörtök 21:37

A Kerkez Milos fémjelezte AZ Alkmaar gyorsan ledolgozta kétgólos hátrányát az Anderlecht ellen az Európa Konferencia Liga-negyeddöntő visszavágóján. Ebben fontos szerepet játszott a magyar válogatott balhátvéd is, aki a 3. percben tizenegyest harcolt ki, ezt csapattársa értékesítette is, majd a 13. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn.

Kerkez ezt követően is nagyon aktívan játszott, a 31. percben kis híján gólt is lőtt, de a jobb felső fölé lőtt estében 10 méterről, sőt a 83. percben ennél is közelebb járt a gólhoz a balhátvéd, miután 18 méterről a bal oldali kapufát találta el. Honfitársunkat végül a kétszer tizenöt perces hosszabbítás 101. percében cserélték le. Újabb gól nem esett, így tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutás sorsa, ott pedig kétszer hibáztak a belgák, a hollandok pedig egyszer sem, így Kerkez csapata jutott az EKL-elődöntőbe. Az AZ a West Ham United-Gent párharc győztesével játszik a döntőért.

A Lech Poznan ugyan ledolgozta háromgólos hátrányát a Fiorentina vendégeként, de az olasz csapat újítani tudott a csütörtöki visszavágón, így elsőként jutott a labdarúgó Konferencia Liga elődöntőjébe. A lengyelek a 69. percben már 3-0-ra vezetve utolérték a firenzei riválist, amely azonban a hátralévő időben két gólt szerezve végül - ha a vártnál nehezebben is, de - kiharcolta a továbbjutást.

A Fiorentina a négy között a francia Nice és a svájci Basel párharcának továbbjutójával találkozik. A finálét június 7-én Prágában rendezik.

Európa Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágók

AZ Alkmaar (holland)-Anderlecht (belga) 2-0 (Pavlidis 5. - 11-esből, 13.) - 11-esekkel 4-1
Továbbjutott: AZ Alkmaar - összesítésben 2-2, 11-esekkel 4-1

Fiorentina (olasz)-Lech Poznan (lengyel) 2-3 (Sottil 78., Castrovilli 92., ill. A. Sousa 9., Velde 64. - 11-esből, Sobiech 69.)
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 6-4-gyel

Eldőlt, meddig marad Benzema a Real Madridnál, a Bundesligából igazolna védőt a Manchester United - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.