EL: A Tottenham könnyedén lelépte osztrák ellenfelét a Puskás Arénában, Milan-iksz Belgrádban - eredmények, videók

Az Európa Liga kieséses szakaszának első fordulójában a Tottenham a Puskás Arénában fogadta és nagyon könnyedén, 4-1-re legyőzte az osztrák Wolfsberger AC csapatát. Az emberelőnyben játszó Milan az utolsó percekben bukta a győzelmet a Crvena zvezda vendégeként, a Manchester United kiütötte a Real Sociedadot.
Csakfoci Admin 2021. február 18., csütörtök 20:52
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 18., csütörtök 20:52

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések

Wolfsberg-Tottenham 1-4 (Liendl 55. - 11-esből, ill. Son 13., Bale 28., Lucas 34., Carlos Vinícius 88.)

José Mourinho, a papíron "vendég" londoniak vezetőedzője előzetesen azt ígérte, hogy több kulcsjátékosát is pihenteti a találkozón, de végül csak Harry Kane-t hagyta otthon, a kezdő tizenegyben pedig ott volt többek között a világbajnok francia kapus, Hugo Lloris, a Puskás-díjas dél-koreai Szon Hun Ming és a bajnokikon általában mellőzött Gareth Bale és Dele Alli.

A jóval esélyesebb Spurs Szon, Bale és a brazil Lucas Moura góljával gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést - s valószínűleg a továbbjutást is -, az osztrák bajnokságban hatodik WAC-nak, amely először szerepelhet kieséses szakaszban a nemzetközi porondon, csak statisztaszerep jutott. Lloris kapuját mindössze egyszer veszélyeztették komolyabban a "vendéglátók", de akkor a hálóőr bravúrral hárított.

A második játékrész elején kissé "magára engedte" a Wolfsberget a Tottenham, s az osztrákok éltek is a lehetőséggel, előbb büntetőből szépítettek, majd kapufát rúgtak. A hajrá aztán megint az angoloké volt, a 88. percben a szünetben beállt Carlos Vinícius megszerezte a negyedik találatukat is, így a Tottenham kedvező helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.

A mérkőzést eredetileg Klagenfurtban rendezték volna, de a Nagy-Britanniából érkezőkre vonatkozó osztrák beutazási korlátozások miatt végül Budapest lett a helyszín.

A koronavírus-járvány következményeként a Puskás Aréna ezen kívül még két Bajnokok Ligája-meccsnek is otthont adott, illetve ad a jövő héten: kedden az RB Leipzig itt fogadta az FC Liverpoolt (0-2), jövő szerdán pedig a Manchester City lesz a Borussia Mönchengladbach vendége.

Crvena zvezda-AC Milan 2-2 (Kanga 52. - 11-esből, Pankov 93., ill. Pankov 42. öngól, Hernandez 61. - 11-esből) - kiállítva: Rodic 77. (Crvena zvezda)

Az olasz élvonalban második milánóiak belgrádi vendégszereplését két büntető, kiállítás, öngól és meg nem adott találat is színesítette.

Real Sociedad-Manchester United 0-4 (Fernandes 27., 57., Rashford 65., James D. 90.)

A Real Sociedad a járványhelyzet miatt Torinóban "fogadta" a Manchester Unitedet, amely 4-0-s sikerével szinte már a legjobb 16 között érezheti magát.

Dinamo Kijev-Bruges 1-1 (Buyaalsky 62., ill. Mechele 67.)

Braga-AS Roma 0-2 (Dzeko 5., Mayoral 87.) - kiállítva: Esgaio 54. (Braga)

Az AS Roma a Braga vendégeként harcolt ki kétgólos előnyt.

Krasznodar-Dinamo Zagreb 2-3 (Berg 28., Claesson 69., ill. Petkovic 15., 54., Atiemwen 75.)

Olympiakosz-PSV 4-2 (Bouchalakis 9., M'Villa 37., El Arabi 47., Masouras 83., ill. Zahavi 14., 40.)

Slavia Praha-Leicester City 0-0

A Leicester City gól nélküli döntetlent játszott Prágában a Slavia otthonában.

Young Byos-Leverkusen 4-3 (Fassnacht 3., Siebatcheu 19., 89., Meschack 44., illl. Schick 49, 52., Diaby 68.)

A Bayer Leverkusen nagyot küzdve 0-3-ról egyenlített a Young Boys vendégeként, ám végül 4-3-ra kikapott svájci riválisától. (MTI)

Budapesten játszhatják a Liverpool-Leipzig BL-nyolcaddöntő visszavágóját - sajtóhír
Német sajtóhírek szerint a Liverpool a Puskás Arénában fogadja az RB Leipziget a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján március 10-én.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)