Vidi: "A szünetben bejött a videóelemző és megmutatta, hogy tudunk hatékonyabbak lenni" - edzői értékelések az EKL-ből

A Vidi, a Puskás és a Kisvárda is megkezdte szereplését csütörtökön az Európa Konferencia Ligában. Így látták a találkozókat az edzők.
Póczik Dávid 2022. július 22., péntek 8:50
Szerző: Póczik Dávid 2022. július 22., péntek 8:50

Kajrat Almati - Kisvárda 0-1

A mérkőzésről bővebben itt!

Török László: - Először is mindenféleképpen gratulálok a csapatunknak és a stábunknak, remekül felkészültünk erre a mérkőzésre. Nagyon nehezen indult számunkra a mérkőzés, mert megvolt az a taktikánk, amire berendezkedtünk. A labdaszerzéseinkből azonban nem tudtunk jól kijönni, nagyon gyorsan elveszítettük a labdát, sok hibával játszottunk.

Azt kell mondjam, nagyon jókor jött az ivószünet számunkra, hiszen előtte 2-3 jó lehetőségünk volt, és mondtuk, ha türelmesebben játszunk, akkor van esélyünk a gólszerzésre.

A Kajrat egy nagyon jól felkészített csapat, és örülök, hogy az új vezetőedzőjüket most először sikerült legyőzni. Nagyon szervezett csapat, nagyon veszélyesen támadtak. Nyilván ehhez kellettek a labdavesztéseink is. A félidőig további támadásokat tudtunk felépíteni, amik nagyon jól sikerültek, volt lehetőségünk többször is eljutni a kapuig. A félidőben kicsit megpihentünk, megnyugodtunk és még koncentráltabban mentünk ki a második félidőre és ez meg is mutatkozott, góllá érett. A második félidőben mezőnyfölényben futballoztunk. Természetesen amikor az ellenfél el tudott jönni a kapunkig, akkor nagyon veszélyesen futballoztak, de a mi gólunkat is egy remekül felépített támadás előzte meg.  (kisvardafc.hu)

MOL Fehérvár FC - Gabala 4-1

Michael Boris: - Az első húsz percben, gyakorlatilag az ivószünetig nem igazán találtuk a teret, nagyon sok labdaérintéssel tudtuk csak felhozni a labdát, utána nagyon jól jött, hogy sikerült még a félidő vége előtt kiegyenlítenünk és 1-1-s döntetlennel szünetre mennünk.

Utána bejött a videóelemző és megmutatta, hogy tudunk hatékonyabbak lenni.

A második félidőben a pontrúgásból szerzett gól indított meg minket. Nagyon örülök, hogy a cserék is olyan iramban folytatták a meccset, ahogy azt a kezdő tizenegy elkezdte. Nem minden volt rendben, például Shabanov az utolsó percekben egy csodás szerelést mutatott be, amikor három az egyben jött az ellenfél, így tudtuk csak megőrizni a 4-1-et. A mérkőzés előtt aláírtam volna ezt az eredményt, mostantól pedig végig a visszavágóra fogunk összpontosítani. Ugyanilyen gyors labdarúgást kell produkálnunk idegenben is, hiszen láttuk az első húsz percben, hogyan működik az, ha nem a magunk játékát játsszuk. (molfehervarfc.hu)

Szörnyű jelenet a Vidi EKL-meccsén: A pályán kellett megmenteni a játékos életét - videó
Ijesztő jelenetsor végén, hordágyon kellett levinni a pályáról Ilkin Qirtimovot, az azeri Gabala védőjét a MOL Fehérvár elleni EKL-selejtező első félidejében.

Vitória Guimares - Puskás Akadémia 3-0

Hornyák Zsolt: - Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! Ehhez sajnos mi is hozzájárultunk a gólok előtt elkövetett hibákkal. Nem erre készültünk, sőt, ezzel a fegyverrel szerettük volna magunk megverni az ellenfelet. Nagyon sok gólhelyzetet kihagytunk, ami persze nem jó egy ilyen mérkőzésen. Az első félidőben főleg sokat veszítettük el a labdát, és ebből kétszer komolyan megbüntetett minket az ellenfél. A védekezésből támadásba átmenetelben 2-0 után lettünk jobbak, ekkor visszatérünk a játékba, úgy éreztem, hogy ekkor jobbak voltunk, de a helyzeteket sajnos be kell rúgni. Ez végül nem történt meg, így a hazai csapat tudott nyerni.  Sajnos a kulcsemberek, mint akár Baluta, nagyon átlagosat, vagy épp átlag alattit teljesítettek, és ez egy ilyen ellenfél ellen, mint a Vitoria Guimares, fékezi a csapat támadómunkáját. Voltak jó pillanataink, de sajnos a saját hibáinkból hoztuk föl az ellenfelet, amely megbüntetett minket.

Van még egy mérkőzés, de nagyon nehéz lesz a visszavágó, mert 3-0-ról reálisan kell nézni a helyzetünket vagy az esélyünket. Ha a helyzeteket kihasználjuk és aktívak, pontosabbak leszünk, akkor lehet, hogy egy jó eredményt tudunk elérni, de 3-0 után nem merném megmondani, hogy mennyi esélyünk van továbbjutni.