Fotó: kisvardafc.hu

EKL-selejtező: A Kisvárda remek gólt lőtt, és előnyből várhatja a hazai visszavágót

A csereként beállt Asani góljával 1-0-ra nyert Török László csapata, így előnyből várhatja a jövő heti, magyarországi visszavágót.
Budai László 2022. július 21., csütörtök 17:56
Szerző: Budai László 2022. július 21., csütörtök 17:56

A Kisvárda is megkezdte nemzetközi kupaszereplését, Török László csapata az Európa Konferencia Liga 2. selejtezőkörének első mérkőzésén a kazah Kajrat Almati otthonába látogatott.

A Várda már a 4. percben vezetést szerezhetett volna, de az új igazolás, Kovacic szöglet utáni fejesét nagy bravúrral elütötte a jobb alsó elől a hazaiak kapusa. A 9. percben a kazahok első nagy lehetőségét is láthattuk, Joao Paulo 25 méteres, erős lövése kevéssel szállt el a bal alsó mellett.

Nem sokkal később Ulshin ültetett le két kisvárdai védőt, így nagy helyzetbe cselezte magát, de szerencsére gyenge lövését könnyedén fogta Odyntsov.

A 16. percben sérülés miatt kellett változtatnia Török Lászlónak: Peteleut Leoni váltotta.

Az NB I ezüstérmese a folytatásban igen jó átlövésekkel próbálkozott, Mesanovic 21 méteres kísérletét a kapus fogta, Navratil pedig a 16-os bal csücskétől lőtt nem sokkal a jobb felső mellé.

A játékrész első helyzetei a Kisvárdáé voltak: előbb Hej tekert jobbról a jobb felső mellé, majd Ustimenko védett egy 25 méterről leadott veszélyes kisvárdai lövést.

20-25 perc után mindkét csapat játékosai igencsak elkezdtek fáradni, így a hazaiak rövid időn belül kétszer is kettőt cseréltek, a vendégeknél egyszer volt kettős csere.

Igaz, a 75. percben egy kezdő játékos, Joao Paulo veszélyeztetett, aki egy égből lehulló labdát ollózott 20 méterről, gyönyörű mozdulattal, kevéssel a felső léc fölé.

A 81. percben egy gyönyörűen végigvitt támadás végén megszerezte a vezetést a Kisvárda: Asani vette át a labdát háttal a kapunak, majd fordulásból, ballal, 7 méterről a jobb alsóba lőtt.

Az utolsó percekben mindkét csapat előtt adódott még kisebb gólszerzési esély: Odyntsov a 91. percben ütötte ki Kanté lövését a felső léc alól az egyik oldalon, de az utolsó másodpercekben a Várda is kis híján gólt szerzett, végül maradt az 1-0-s magyar előny.

A kisVárda így megnyerte első nemzetközi tétmérkőzését, és előnyből várhatja a hazai visszavágót.