EKL: Helyzetek mindkét oldalon, de a portugálok jobban éltek velük a Puskás ellen

A második félidő elején visszajöhetett volna a meccsbe a Puskás Akadémia, de a portugál csapat jobban élt a helyzeteivel és megnyerte a találkozót.
Póczik Dávid 2022. július 21., csütörtök 23:27
Szerző: Póczik Dávid 2022. július 21., csütörtök 23:27

A Puskás Akadémia a portugál Vitória Guimaraes otthonában játszotta az Európa Konferencia Liga 2. selejtezőkörének odavágóját.

A negyedik percben, egy lepattanó után Lameiras ballábas lövése talál utat a bal alsóba, 12-13 méterről, 1-0.

A 17. percben a Puskás előtt is adódott lehetőség, ezután Colley ballal, 12 méterről lőtt, de kísérlete erőtlenre sikerült.

A 34. percben egy igazán szép támadást vitt végig a Felcsút, majd Kiss Tamás talált a hazai kapuba, azonban a játékvezető lest jelzett, így a gól nem volt érvényes.

A 39. percben megduplázta előnyét a hazai csapat. Egy bal oldali támadást követően a lecsorgó labdát Silva bombázta a jobb felsőbe, 22 méterről. 2-0-s hazai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően a Felcsút veszélyeztetett. Zahedi csent el egy rosszul hátra passzolt labdát, majd ballal, éles szögből lőtt, Varela szögletre ütötte a labdát.

A 60. percben ismét Zahedi volt akcióban. Nagy Zsolt beadását követően pörgette kapura a labdát a felcsúti csatár, de a kapus a helyén volt és szögletre hárított. Pár perccel később megint Zahedi lőtt, ezúttal ballal a kapu mellé.

A 65. percben Anderson kapott egy kiugratást, majd ballal, éles szögből kilőtte a hosszú alsót, 3-0.

A 82. percben Urblik szabadrúgása után Spandler fejelte a labdát a kapu mellé. A lefújás előtt még Markeknek kellett nagyot védeni, Silva közeli lövése után. A Guimaraes 3-0-s előnnyel érkezik jövő héten a Pancho Arénába.

Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

Vitória Guimaraes-Puskás Akadémia 3-0 (Lameiras 4., T. Silva 39., Anderson 65.)

Guimaraes: Varela - Miguel Maga, Oliveira, Mumin, Ogawa - Silva, Semedo, Almeda - Lameiras, Silva, Jota II

(cserék: Anderson, Baio, Bamba, Biai, Fonseca Amaero, Helder Sa, Janvier, Luz, T. Silva, Trmal, Villanueva)

Puskás: Markek - Szolnoki, Stronati, Spandler, Nagy - Mezhgrani, Van Nieff, Kiss - Slagveer (Skribek 43.), Baluta (Urblik 78.), Colley (Zahedi, a szünetben)

(cserék: Bakti, Corbu, Favorov, Kicsun, Komáromi, Major, Posztobányi, Puljic, Skribek, Tóth, Urblik, Zahedi)