Fotó: Rácz Ádám

EL: Véget ért a nagy Fradi-menetelés, a Leverkusen a Puskásban is győzni tudott - videó

A Leverkusen már a 3. percben vezetést szerzett, így gyorsan lezárta a párharc sorsát. A Ferencváros ezúttal is lőtt egy kapufát, illetve debütált az EL-ben két 17 éves magyar játékos, Manner és Lisztes is.
Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 22:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 22:50

Csütörtök este a Puskás Arénában próbált meg csodát végrehajtani a Ferencváros a Bayer Leverkusen elleni visszavágón, miután az Európa Liga-nyolcaddöntő első mérkőzésén a németek 2-0-ra nyertek. A zöld-fehérek kezdőcsapata két helyen változott az odavágóhoz képest, az eltiltott Botka Endre helyett Henry Wingo játszott, míg Marquinhos helyett Amer Gojak kapott bizalmat.

A hivatalos nézőszám a Puskás Arénában 50675 volt, a szurkolók pedig egy egész stadionos, parádés élőképpel fogadták a csapatokat.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

1. félidő

A csoda reménye hamar szertefoszlott, a 3. percben máris megszerezte a vezetést a Leverkusen: Diaby kapott labdát a jobbszélen, még a saját térfeléről indult, majd Knoesterrel szemben megnyerte a futóversenyt és a kapuig sprintelt, 10 méterről pedig magabiztosan gurított Dibusz mellett a kapu közepébe, 0-1.

A 8. percben Civic 18 méterről bombázott, nem sokkal kerülte el a bal sarkot, majd a 22. percben még közelebb került a gólhoz a Fradi, ekkor Marquinhos lövése elakadt Hincapie lábán, de onnan épp Gojak elé pattant, aki ordító ziccerben találta magát 7 méterre a kaputól, Hradecky azonban nagy bravúrral védett.

Ezt követően Vécsei és Mmaee is próbálkozott a 16-oson kívülről, de mindkét esetben túlméretezték, majd a 31. percben kellett újra játékba avatkoznia Dibusznak, amikor Azmoun húzogatott a 16-oson belül, de végül túlzásba vitte és nem tudott lőni, a labda azonban így is eljutott Frimponghoz, aki éles szögből kínálta meg a Fradi kapusát, ő azonban résen volt.

Akárcsak az odavágón, ezúttal is eljutott egy felső lécig a Ferencváros, a 38. percben Traoré lőtt 16 méterről, a labda megpattant Tapsoba lábán, onnan pedig a felső lécre hullott.

A szünet előtt kevéssel Wirtz elé került egy lepattanó az ötös sarkánál, a német támadó célba vette a bal felsőt, de Dibusz bravúrral védett, majd Wirtz és Diaby összjátéka után utóbbi lőtt a rövid felső fölé 9 méterről.

2. félidő

A második félidő elejét elképesztően megnyomta a Leverkusen, tizenegy perc alatt akár négyszer is betalálhattak volna. Az 50. minutumban Diaby kapott jó kiugratást a leshatáron, majd a 16-os előteréhez érve kitette a labdát a balján érkező Bakkernek, aki nagy ziccerben lőhetett, Zachariassen azonban nagyot mentett. Két perccel később újabb gólt kapott a Fradi, Frimpong találatát viszont érvénytelenítették, mert előtte Bakker lesen kapta a labdát a baloldalon.

Az 56. percben egy szöglet utáni lecsorgó került Azmoun elé, aki három méterről továbbította kapura a labdát, Dibusz eszméletlen bravúrral védett, csak úgy, mint fél perccel később Diaby lövésénél, amikor a kapufára piszkálta ujjheggyel a játékszert.

Hosszú idő után a 71. percben alakított ki kisebb lehetőséget a Fradi, ehhez Civic baloldalról érkező beadása kellett, Abena fejese azonban fölé szállt. A 78. percben újabb cserét hajtott végre a Ferencváros és debütált a 17 éves Manner Balázs.

A 81. minutumban eldöntötte ezt a mérkőzést is a Leverkusen: labdát veszített a Fradi az ellenfél térfelén, amiből gyors kontrát indított létszámfölényben a Leverkusen, ennek a végén Diaby passzolt a középen érkező Adlihoz, aki ziccerben, 10 méterről, a bal alsóba gurított a kapufa segítségével, 0-2.

A hajrában pályára lépett a szintén 17 éves Lisztes Krisztián is, akinek ez volt az első mérkőzése az Európa Ligában.

Újabb gól már nem esett, a Leverkusen 4-0-s összesítéssel jutott az EL-negyeddöntőbe.