Fotó: uefa.com

EL/EKL: Sallai győztes gólpasszt adott, a Fiorentina hétgólos thrillert nyert meg a Honvéd-stadionban - eredmények, videók

Sallai Roland 89 percen keresztül aktívan és veszélyesen játszott a Freiburgban, lecserélése előtt nem sokkal pedig gólpasszt is adott a West Ham United elleni EL-nyolcaddöntőn. Az EKL-ben a Fiorentina a 95. percben húzta be a győzelmet a Bozsik Stadionban.
Nyikes Zoltán 2024. március 7., csütörtök 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 7., csütörtök 23:02

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg egygólos győzelmet aratott a vendég West Ham United felett a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjének első, csütörtöki felvonásán. A magyar válogatott támadó a kezdőcsapatban kissé szokatlanul középcsatárként kapott helyet. A német csapatnak sikerült visszavágnia a csoportkörben elszenvedett két vereségért az angol riválisnak, amiben elévülhetetlen érdeme volt Sallainak, ugyanis lövésébe jól tette bele a lábát osztrák csapattársa, Michael Gregoritsch a 81. percben. Sallait a gól után nyolc perccel lecserélték. A Freiburg másik magyar játékosa, a védő Szalai Attila a cserepadról nézte végig a kiegyenlített mérkőzést a tavaly a Konferencia Ligában győztes West Ham ellen.

Az AC Milan több mint egy órát emberelőnyben futballozva 4-2-re verte a vendég Slavia Prahát, míg az Olympique Marseille négygólos sikerével eldöntötte a spanyol Villarreal elleni párharcot. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés

Olympique Marseille (francia)-Villarreal (spanyol) 4-0 (Veretout 23., Mosquera 28. - öngól, Aubameyang 42. - 11-esből, 59.)
Kiállítva: Moreno 62. - Villarreal

Benfica (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 2-2 (Di María 45+2. - 11-esből, Goldson 67. - öngól, ill. Lawrence 7., Sterling 45+5.)

Freiburg (német)-West Ham United (angol) 1-0 (Gregoritsch 81.)

Sallai gólpassza

AC Milan (olasz)-Slavia Praha (cseh) 4-2 (Giroud 34., Reijnders 44., Loftus-Cheek 45+1., Leao 85. ill. Doudera 36., Schranz 65.)
Kiállítva: Diouf 26. - Slavia

A Fiorentina fordulatos meccsen 4-3-ra győzött a Maccabi Haifa vendégeként a Bozsik Arénában a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjének első, csütörtöki felvonásán. A tavaly döntős olasz csapat, amely ősszel a Ferencváros csoportjából elsőként jutott tovább, hamar vezetést szerzett, de izraeli riválisa a szünetig fordított. A firenzei csapat a második félidőben egyenlített, majd ismét hátrányba került. A hajrában viszont sikerült fordítania a mérkőzést tíz emberrel befejező Maccabi ellen, amely már az előző körben is Kispesten játszotta hazai összecsapását. A győztes gólt a cseh Antonin Barak szerezte a 95. percben.

A Bolla Bendegúzzal felálló Servette saját közönsége előtt nem bírt a cseh Viktoria Plzennel. A magyar válogatott játékost a 81. percben cserélték le a 0-0-val záruló találkozón. A Dinamo Zagreb és a Fenerbahce megnyugtató előnyt szerzett: a horvátok hazai pályán verték 2-0-ra a PAOK-ot, míg a törökök a belga Union Saint-Gilloise otthonában diadalmaskodtak 3-0-ra.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Konferencia Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések

Servette (svájci)-Viktoria Plzen (cseh) 0-0
Union Saint-Gilloise (belga) - Fenerbahce (török) 0-3 (Batshuayi 20., Oosterwolde 84., Tadic 93. - 11-esből)
Dinamo Zagreb (horvát)-PAOK (görög) 2-0 (Petkovic 37., 71.)
Maccabi Haifa (izraeli)-Fiorentina (olasz) 3-4 (Seck 12., Kinda 29., Khalaili 67., ill. Nzola 2., Beltrán 59., Mandragora 73., Barak 95.)
Kiállítva: Show 81. - Maccabi

EL/EKL: Szoboszlai góllal járult hozzá a Liverpool kiütéses győzelméhez; a Fradin túljutó Olympiakosz szinte már az odavágón kiesett - eredmények, videók
A magyar válogatott játékos, Szoboszlai Dominik az 51. percben állt be a Sparta Praha elleni EL-meccsen, majd adott egy gólpasszt Salahnak, amit végül nem adtak meg, a hosszabbításban aztán megszerezte első EL-gólját a Liverpool színeiben.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.