Fotó: uefa.com

EL/EKL: Szoboszlai góllal járult hozzá a Liverpool kiütéses győzelméhez; a Fradin túljutó Olympiakosz szinte már az odavágón kiesett - eredmények, videók

A magyar válogatott játékos, Szoboszlai Dominik az 51. percben állt be a Sparta Praha elleni EL-meccsen, majd adott egy gólpasszt Salahnak, amit végül nem adtak meg, a hosszabbításban aztán megszerezte első EL-gólját a Liverpool színeiben.
Nyikes Zoltán 2024. március 7., csütörtök 20:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 7., csütörtök 20:46

A Liverpool többek között Szoboszlai Dominik góljával 5-1-re nyert a Sparta Praha vendégeként a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében, a párharc első csütörtöki felvonásán. Az angolok kezdőcsapatában nem kapott helyet a sérülése után múlt hétvégén visszatért Szoboszlai, de a magyar válogatott csapatkapitányának együttese nélküle is egy félidő alatt eldöntötte az ütközetet, ugyanis 3-0-s előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

A Vörösök elsősorban helyzetkihasználásban múlták felül riválisukat, a csehek mezőnyben nemcsak egyenrangú partnerei voltak a Liverpoolnak, hanem számos helyzetet is kialakítottak, azonban valamennyit kihagyták. A második félidőt rosszul kezdték a szigetországiak, mert a szünetben becserélt Conor Bradley öngóljával szépített a Sparta, sőt, újabb ziccere volt a felzárkózáshoz. Szoboszlai az 51. percben a duplázó uruguayi csatárt, Darwin Núnezt váltotta, nem sokkal később pedig Jürgen Klopp csapata visszaállította a háromgólos különbséget Luis Diaz megpattanó lövésével.

A hajrában a szintén csereként beállt Mohamed Salah is betalált Szoboszlai passzából, de a gólt érvénytelenítették les miatt. A hosszabbításban aztán a 23 éves magyar játékos maga állította be a végeredményt: elviharzott a bal oldalon, középre húzott, majd 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, a kapus lábbal csak beleérni tudott a lapos lövésbe.

Amíg a Liverpool érvényesítette a papírformát, addig a Bayer Leverkusen 2-2-es döntetlent játszott az azeri Qarabag otthonában. A német bajnokság éllovasa közel járt ahhoz, hogy elveszítse szezonbeli veretlenségét, mert a szünetben kétgólos hátrányban volt, de a cseh Patrik Schick a 92. percben egyenlített. A tavaly döntős AS Roma viszont folytatta remeklését a január közepén kinevezett vezetőedző, Daniele De Rossi irányításával: a Farkasok 4-0-ra verték a Brightont. A játékosként világbajnok szakemberrel tizedik meccsén nyolcadik sikerét aratta az olasz gárda egy-egy döntetlen és vereség mellett.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések

Sparta Praha (cseh)-Liverpool (angol) 1-5 (Bradley 46. - öngól, ill. Mac Allister 6. - 11-esből, Núnez 25., 45+3., L. Díaz 53., Szoboszlai 94.)

Szoboszlai gólja

AS Roma (olasz)-Brighton (angol) 4-0 (Dybala 13., Lukaku 43., Mancini 64., Cristante 68.)

Qarabag (azeri)-Bayer Leverkusen (német) 2-2 (Benzia 26., Juninho 45+2., ill. Wirtz 70., Schick 92.)

Az előző körben a Ferencvárost búcsúztató Olympiakosz hazai pályán 4-1-es vereséget szenvedett az izraeli Maccabi Tel-Avivtól a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjében, a párharc első, csütörtöki felvonásán. A játéknap rangadóján nem bírt egymással az Ajax Amsterdam és a vendég Aston Villa, a két csapat összecsapása gólt nem hozott, csak egy-egy kiállítást. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Konferencia Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések

Ajax Amsterdam (holland)-Aston Villa (angol) 0-0 Kiállítva: Gooijer 86., ill. Konsa 83.
Molde (norvég)-Club Brugge (belga) 2-1 (Stenevik 43., Gulbrandsen 92., ill. De Cuyper 84. - 11-esből)
Sturm Graz (osztrák)-Lille (francia) 0-3 (David 28., 51., Zhegrova 71.)
Olympiakosz (görög) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-4 (El Kaabi 13., ill. Zahavi 4., 30., Shahar 9., Peretz 74.)

Németországban megírták, miért nem lépett pályára Lisztes a Fradiban már egy hónapja - sajtóhír
Külföldről származó sajtóhírek szerint bokasérülés miatt nem játszott ifjabb Lisztes Krisztián az utóbbi hetekben az FTC-ben.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.