Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

EKL-playoff: Nem adott esélyt a Fradinak az Olympiakosz, kettős győzelemmel jutottak tovább a görögök - videók

Komoly helyzet nélkül hozta le a kilencven percet a Ferencváros a Groupama Arénában, az Olympiakosz a visszavágót is 1-0-ra nyerte meg.
Nyikes Zoltán 2024. február 22., csütörtök 22:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 22., csütörtök 22:52

A Ferencváros múlt héten elvesztette az Európa Konferencia Ligában 12 mérkőzésen át tartó veretlenségét, így csütörtökön a hazai visszavágón egygólos hátrányból kellett kiharcolnia a továbbjutást a görög Olympiakosz ellen a nyolcaddöntőbe jutásért. Dejan Stankovic vezetőedző az odavágóhoz képest két helyen változtatott: Ramírez helyét Civic, Makreckisét pedig Kenan Kodro vette át, így két csatárral rohamozott a Fradi a visszavágón.

A két együttest remek hangulat, valamint egy látványos élőkép fogadta a bevonuláskor.

1. félidő

A két csatár nem azt jelentette, hogy a Ferencváros nekiesett volna a görögöknek, sőt, az első játékrészben szinte egyáltalán nem tette próbára a magyar csapat Alexandros Paschalakist. Igaz, sokáig az Olympiakosznak sem volt helyzete, mindkét együttes óvatosan focizott az első fél órában, ezt követően azonban már egy fokozattal feljebb kapcsoltak a vendégek.

A 38. percben Cissét szerelték a Ferencváros térfelén, majd André Horta remekül ugratta ki Fortounist, aki nagy ziccerbe került, de kilenc méterről a bal alsó mellé lőtt - szerencsére csak az oldalháló rezdült. Egy minutummal később ezúttal Abu Fani ívelte hátra a védőkhöz pontatlanul a labdát, amire így lecsapott Podence és nagy helyzetben, 7 méterről a jobb felső fölé bombázott.

Végül nem bírta ki a Fradi kapott gól nélkül a szünetig, a 43. percben El Kaabi fejese Samy Mmaee kezében akadt el, amit elsőre még nem vett észre Turpin játékvezető, a VAR-ozást követően viszont befújta a jogos tizenegyest. A büntetőt El Kaabi a bal alsóba helyezte, Dibusz a másik irányba vetődött, 0-1.

2. félidő

Stankovic a szünetben kettőt változott, Pesic és Makreckis érkezett Kodro és Wingo helyett, de ezt követően sem vált veszélyesebbé a Ferencváros játéka, az Olympiakosz magabiztosan tartotta előnyét. Egészen a 63. percig kellett várni az FTC addigi legnagyobb helyzetére, amikor Abu Fani szögletét követően Cissé hat méterről fejelhetett, de kicsit magas volt neki és nem tudta kapura irányítani a labdát - mögötte talán jobb pozícióban érkezett Samy Mmmaee.

A 68. minutumban Podence bal szélről érkező rabonás beadása kapura volt veszélyes, Dibusznak kellett kiütnie szögletre a léc alól. Érkezett a pályára a hazaiaknál Ramírez és Ben Romdhane, a támadójátékban azonban ők sem tudtak csapatuk nagy segítségére lenni.

Mindent elmond a Ferencváros veszélytelen támadójátékáról, hogy a 80. perc környékén már harsány füttyszót is lehetett hallani, miután főként csak hátul és a középpályán tudtak passzolgatni a játékosok.

A 84. percben közel állt a gólhoz az Olympiakosz, Jovetic jobb alsóba tartó lövését ujjheggyel ütötte szögletre Dibusz. A hajrában sem akadt dolga Paschalakisnak, a mérkőzés összképét tekintve megérdemelt volt az Olympiakosz győzelme és továbbjutása.

Európa Konferencia Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó

Ferencváros-Olympiakosz 0-1 (El Kaabi 45. - 11-esből)

FTC: Dibusz – Wingo (Makreckis, 46.), Cissé, Mmaee, Civic (Ramírez, 67.) – Zachariassen (Ben Romdhane, 67.), Abu Fani, Maiga, Marquinhos (Katona, 86.) – Varga, Kodro (Pesic, 46.).

Olympiakosz: Paschalakis – Rodinei, Retsos, David Carmo, Ortega – Chiquinho (Carvalho, 90.), André Horta (Masouras, 74.), Hezze – Podence, El Kaabi (Jovetic, 79.), Fortounis (Iborra, 74.).

Továbbjutott: Olympiakosz - összesítésben 2-0-val

EL/EKL: Sallai volt a hős, kétgólos hátrányból felállva jutott tovább a Freiburg, Bolláék is ünnepelhettek - eredmények, videók
Sallai Roland két góllal harcolta ki a hosszabbítást a Freiburgnak, amely a kétszer tizenöt perces ráadásban megszerezte a továbbjutást érő találatot is az EL-ben. Az Európa Konferencia Ligában Bolla Bendegúz csapata, a Servette a Ludogorec otthonában nyert.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.