Fotó: eurosport.de

EL/EKL: Sallai volt a hős, kétgólos hátrányból felállva jutott tovább a Freiburg, Bolláék is ünnepelhettek - eredmények, videók

Sallai Roland két góllal harcolta ki a hosszabbítást a Freiburgnak, amely a kétszer tizenöt perces ráadásban megszerezte a továbbjutást érő találatot is az EL-ben. Az Európa Konferencia Ligában Bolla Bendegúz csapata, a Servette a Ludogorec otthonában nyert.
Nyikes Zoltán 2024. február 22., csütörtök 21:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 22., csütörtök 21:34

A Freiburg otthon Sallai Roland találataival kétgólos hátrányból felállva egyenlített, majd hosszabbításban nyert a Lens ellen a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharc visszavágóján, és mivel az első mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott idegenben, továbbjutott a labdarúgó Európa Ligában. A vendégek kapushiba után szereztek vezetést szűk fél óra elteltével, majd a szünet előtt egy előrevágott labdával indult meg Elye Wahi, aki jobbról befelé húzva átemelt a kapus fölött.

A Freiburg sokat támadott, de eredménytelenül. A második félidőben Sallai révén jött össze a szépítés, a magyar válogatott csatár egy balról érkező szabadrúgás után nagy erővel lőtte kapura a kipattanó labdát, amely több irányváltás után talált utat a hálóba. Sallai a ráadásban is gólt szerzett, ugyancsak kapu előtti kavarodás után került helyzetbe, 12 méterről lőtt és megint irányt változtatva jutott a kapuba a játékszer. A ráadásban az osztrák Michael Gregoritsch passzolt a kapuba, helyzetbe kerüléséhez kellett az is, hogy Sallai megharcolt az egyik védővel. A magyar játékost a hosszabbítás első félideje után lecserélték, a német csapat másik magyar válogatott futballistája, Szalai Attila nem lépett pályára.

A Braga a hazai 4-2-es veresége után 2-0-val zárta a kilencven percet a Qarabag vendégeként, de a hosszabbításban a hazaiak, akik az 57. perctől emberhátrányban játszottak, két gólt szereztek, miközben a vendégek csak egyet, ezzel az azeri csapat lépett tovább. A Milan a hazai háromgólos győzelme után szűk vereséggel harcolta ki a továbbjutást a Rennes ellenében, míg a Benficának elég volt a hazai 2-1-es győzelem, mivel Toulouse-ban döntetlent ért el. (MTI)

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Toulouse (francia)-Benfica (portugál) 0-0 Továbbjutott: Benfica - összesítésben 2-1-gyel
Rennes (francia)-AC Milan (olasz) 3-2 (Bourigeaud 11., 54. - 11-esből, 68. - 11-esből, ill., Jovic 22., Leao 58.)
Továbbjutott: AC Milan - összesítésben 5-3-mal

Freiburg (német)-Lens (francia) 3-2 (Sallai 68., 92., Gregoritsch 99., ill. Pereira da Costa 28., Wahi 45+2.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Freiburg - összesítésben 3-2-vel

Sallai góljai 7:24-től és 11:20-tól

Qarabag (azeri)-Braga (portugál) 2-3 (M. Silva 102., Akhundzade 122., ill. R. Fernandes 70., Djalo 83., Banza 115. - 11-esből) - hosszabbítás után Kiállítva: Cafarquliyev 57. - Qarabag
Továbbjutott: Qarabag - összesítésben 6-5-tel

EL: Sallai duplája hozta vissza a sírból a Freiburgot, a 92. percben mentette hosszabbításra a meccset a magyar támadó - videók
Sallai Roland két gólt lőtt a topligás Lens ellen az Európa Liga-playoffban.

Bolla Bendegúz együttese, a svájci Servette bejutott az Európa labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjébe, mivel gól nélküli első mérkőzés után csütörtökön 1-0-ra nyert a bolgár Ludogorec vendégeként. A magyar válogatott futballista kezdőként 56 percet játszott és fél óra elteltével sárga lapot kapott. (MTI)

Európa Konferencia Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

PFC Ludogorec (bolgár)-Servette FC (svájci) 0-1 (Cognat 6.) Továbbjutott: Servette - összesítésben 1-0-val

Dinamo Zagreb (horvát)-Real Betis (spanyol) 1-1 (Kaneko 59., ill. Bakambu 38.)
Továbbjutott: Dinamo Zagreb - összesítésben 2-1-gyel

Bodö/Glimt (norvég)-AFC Ajax (holland) 1-2 (Berg 83., ill. Berghuis 34., Taylor 114.) - hosszabbítás után
Kiállítva: Gronbaek 66., ill. Sutalo 48.
Továbbjutott: Ajax - összesítésben 4-3-mal