KAZAN, RUSSIA - JUNE 27: Mario Gomez of Germany is dejected following the 2018 FIFA World Cup Russia group F match between Korea Republic and Germany at Kazan Arena on June 27, 2018 in Kazan, Russia. (Photo by Reinaldo Coddou H./Getty Images)

Foci vb: Dél-Korea bombameglepetésre hazaküldte a címvédő németeket, a svédek és a mexikóiak továbbjutottak – videó

Óriási meglepetésre a címvédő németek 2-0-s vereséget szenvedtek és így csoport utolsóként kiestek a világbajnokságról. Svédország a második félidőben három góllal lerendezte Mexikót.
Csakfoci Admin 2018. június 27., szerda 18:06
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 27., szerda 18:06

Dél-Korea-Németország

Mezőnyjátékkal és kevés támadással kezdődött a németek Dél-Korea elleni mérkőzése, néhány labdavesztés után próbáltak helyzetig eljutni a címvédő játékosai, egy ilyen végén Reus jobb oldali beadása nem jutott el a középen érkező Wernerig. A 20. percben Wooyoung szabadrúgása pattant ki Neuer kezéből, de az utolsó pillanatban még el tudta ütni a labdát a hálóőr. Szon
lövése jelentett még veszélyt a német kapura az első félidőben, de kevéssel fölé szállt a labda, a túloldalon Werner próbálkozott, sikertelenül. Nem hozott tehát közönségszórakoztató játékot az első játékrész, de a szünetben továbbjutásra állt a Löw-csapat.

A szünet után jóval aktívabban jöttek ki a németek, Kimmich beadása után Goretzka fejesét védte nagy bravúrral a kapus, majd Werner kapáslövése suhant el a kapu mellett. Közben a svédek megszerezték első, második majd harmadik góljukat, amivel egyre biztosabbá vált, hogy egy gólt szerezve továbbjuthatnak a németek, kiejtve Mexikót. Ez a gól azonban nem született meg, hiába
próbálkozott a címvédő, nem volt átütőerő a játékukban, a végén pedig jött a teljes összeomlás: előbb hosszas videózás után megadták Kim közeli találatát (1-0), majd a kapuját elhagyó Neuer hiányában egy előrevágott labdából, egy üreskapus góllal Son révén végül 2-0-ra nyert Dél-Korea. Németország kiesett, történetében először egy világbajnokságon már a csoportkör után búcsúzott a Nationalelf.

Világbajnokság, F-csoport

Dél-Korea-Németország 2-0 (Kim Young-Gwon 90+2., 90 Son Heung-Min 90+5.)

A csoport végeredménye: 1. Svédország (+3) 6 pont - továbbjutott, 2. Mexikó (-1) 6 pont - továbbjutott, 3. Dél-Korea (0) 3 pont, 4. Németország (-2) 3 pont.

Összefoglaló

Mexikó - Svédország

Az oroszországi világbajnokság leggyorsabb sárga lapjával kezdődött a találkozó, hiszen már a 13. másodpercben figyelmeztetni kellett Jesús Gallardot, miután egy fejpárbaj során lekönyökölte Ola Toivonent. Az első komoly lehetőség a 17. percben a mexikóiak előtt adódott, egy svéd labdaszerzésből Carlos Vela a kapu mellé csavart. A svédek folyamatosan rohamoztak, majd a 29. percben Javier Hernández kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, nagyjából két perces videóbírózás következett. A játékvezető végül büntető helyett szögletet ítélt, amivel a svédek szövetségi kapitánya, Janne Andersson nem értett egyet. Fél perccel később kis híján gólnak örülhetett, azonban Marcus Berg közeli lövését bravúrral hárította Guillermo Ochoa. A hosszabbításban még a svédeknek egy gyors kontratámadásra is futotta, ám Marcus Berg csak az oldalhálót találta el, így a félidőre 0-0-al vonultak pihenni a felek.

A fordulás után másik arcát mutatták a svédek, hiszen az 50. percben megszerezték a vezetést. Marcus Berg lapos jobboldali beadását a középen érkező Viktor Claesson rosszul találta el a labdát, ami Ludwig Augustinssonhoz került, aki ötösről a kapuba lőtt és megszerezte a 17. válogatott meccsén az első és egyben csapata vezető gólját (0-1). A második félidő 60. percében Moreno vágta fel a tizenhatoson belül Marcus Berget, a bíró habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Andreas Granqvist végezte el és vágta a jobb felsőbe a labdát (0-2). A 75. percben teljesen összeestek a mexikóiak, egy jobboldali beadás után Edson Álvarez tisztázhatott volna, azonban annyira meglepte őt is a labda, hogy tisztázás helyett a saját kapujába  (0-3) továbbította a játékszert és így Svédország csoportelsőként jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Mexikó-Svédország 0-3  (Augustinsson 50., Granqvist 61., Alvarez 74. – öngól)